Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023

 Historicky pátý Draft Day je oficiálně tady! Již dnes ve 20:30 hodin půjde první z dvaceti účastníků čtvrtého ročníku naší Fantasy League “on the clock” a oficiálně tak odstartuje 2023 CSSH Fantasy League season. O 30 minut později pak začne Draft druhé ligy. V tomto článku najdete pár užitečných informací, které se budou hodit nejen letošním nováčkům…

 Obě ligy jsou ve formátu Standard PPR, tudíž se na žádný salary cap nehraje a ke skóre zápasu je přičten bod navíc za každou zachycenou přihrávku hráče na rosteru. Předpokládaná délka Draftu první ligy by se měla pohybovat někde okolo 100 minut. Draft druhé ligy by měl být o něco kratší. Draft má 15 kol s pořadím výběrů typu “snake”, což znamená, že manažer, který má pick #1, má následně picky #40 a #41. Naopak na druhé straně manažer s pickem #20 má dále v držení výběry #21 a #60. Každý tým do svého kádru vybírá celkem 15 hráčů a to 1x QB, 2x WRs, 2x RBs, 1x TE, 1x flex (WR/RB/TE), 1x K a 1x DEF jakožto základní sestavu plus 6 náhradníků na bench, kteří jsou složeni z libovolných pozic tak, jak si zvolí sami manažeři. Pořadí na Draftu obou lig je, s výjimkou postupujících a sestupujících, určeno reverzně dle loňských výsledků. V druhé lize je pak doplněno o nováčky na konci pořadí výběrů Draftu. Na každý pick je vyhrazeno 90 vteřin. Zvláště v pozdních kolech, kdy už se v podstatě jedná o dumpster diving, je běžné využívat celý časový limit. Pokud si někdo chce Draft vyzkoušet nanečisto ještě předtím, než to celé vypukne naostro, doporučuju si dát cvičný mock draft ZDE. Jednotlivé Draft picks letošního ročníku jsou následující:

1. liga
#1 – Sešívaní ze SNP
#2 – Teplice Birds
#3 – Oderberg Minions
#4 – Olomouc Attys
#5 – Prague Puntriots
#6 – Pardubice 95ers
#7 – Wierzbica Stoners
#8 – Gánovce Neanders
#9 – Slavoj Jesenice
#10 – Prague 6ers
#11 – Bazališek Ostrava
#12 – Hodkovičky Hawks
#13 – Světice Ostriches
#14 – Vrbica Alligators
#15 – Zbrojovka z Brna (FSB II Champions)
#16 – Jihlava Hornets
#17 – High Tatras GOATs (FSB III Champions)
#18 – Cibulka Seahorses
#19 – Ostrava Seahawks
#20 – Dúbravka Hawks (FSB I a IV Champions)

2. liga
#1 – Kamnati Turtles
#2 – Herink’s Pardubice
#3 – Nitra Hawks
#4 – Hradiště Armorers
#5 – Budweis LB
#6 – Vlčkovce Wolfs
#7 – Wierzbica Stoners B
#8 – Stodůlky Nurses
#9 – Dobrovičtí Hawks
#10 – Vyškov Bonecrushers
#11 – LA Los Diablos Fumeros
#12 – Znojemská Bramboračka
#13 – Espresso Žebětín
#14 – Jehnědská SeaSparta
#15 – Račišdorf’s Vineyard
#16 – TJ Hawks Hrdlív

 Do playoff bojů obou lig postupuje osm týmů. Jedná se o čtyři vítěze jednotlivých divizí (#1-4 seed) doplněné o čtyři další týmy s nejlepším recordem (#5-8 seed). Ty se následně utkají v třítýdenním playoff ve formě čtvrtfinále – semifinále – Fantasy Super Bowl (první liga), respektive Silver Bowl (druhá liga). O vítězích obou lig se rozhodne 1. – 2. ledna 2023. Dva nejlepší týmy druhé ligy, nepočítaje tým Wierzbica Stoners B, pro příští sezónu postupují do první ligy, odkud naopak sestupuje dvojice nejhorších týmů. Pokud by někdo z TOP 18ky první ligy v příštím roce hrát nechtěl hrát, bude jeho místo uvolněno dalším zájemcům z druhé ligy na základě konečného pořadí. Vítěz CSSH Fantasy Super Bowlu V získá kromě putovního poháru a jeho malé kopie, která mu již zůstane, také zarámovanou fotku s vlastnoručním podpisem Stevena Hauschky, kickera Seahawks z let 2011-2016, a to včetně certifikátu pravosti! Poražený zápasu o titul obdrží šálu Seahawks pro arktické zimní dny. Semifinalistům první ligy pak pošlu pohlednici našich welšských adoptovaných orlovců v původní sestavě Aran a Mrs. G (vše na fotce).

 Bude #1 pickem opět running back, stejně jako tomu bylo v předchozích čtyřech sezónách vždy? Dočkáme se prvního vybraného quarterbacka už mezi TOP 6 picky jako v letech 2019 a 2020 nebo třeba, stejně jako loni, až v druhém kole? Najdeme v prvním kole nějaký vyložený bust, jako byli Antonio Brown (2019), Ezekiel Elliott (2020), Christian McCaffrey (2021) nebo 2022 #1 Draft pick Jonathan Taylor? Bude Fantasy MVP opět vybrán třeba až v pátém kole Draftu, jako tomu bylo loni v případě Jalena Hurtse? Odpovědi na tohle všechno a ještě mnohem více se začneme postupně dozvídat už dnes večer, kdy to celé vypukne. Věřím, že to zas bude parádní sezóna a boj o FSB V si užijem! Přeji šťastnou ruku na Draftu. Dosud neregistrovaným zájemcům bych pak rád doporučil, aby si za rok pečlivě hlídali registraci, neboť narozdíl od Tipovačky se do Fantasy jen tak během sezóny připojit nelze… Užijte si tu naši polojubilejní pátou společnou sezónu naplno a Fantasy zdar!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *