Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP, PRESEASON, MADDEN 21 A KORONA

 Poprvé od časů druhé světové války panuje v otázce startu sezóny National Football League tak obrovská nejistota, jakou můžeme sledovat nyní v souvislosti s pandemií COVID-19. Pár věcí je však už nyní jistých. Již jsem vás informoval, že polovina preseason se letos konat nebude a že s tou druhou půlkou to taky nevypadá nadějně. Dnes se objevila zpráva, že Asociace hráčů (NFLPA) skutečně dostala od ligy nabídku na kompletní zrušení letošní preseason. Pokud by se preseason opravdu neodehrála, v moderní historii NFL by se tak stalo vůbec poprvé.

 Přišly však také pozitivnější zprávy. Tou hlavní z nich je, že training camp bude! A bude už za týden! Ano, již 28. července mají kluby mít možnost otevřít týmový training camp. Spousta hráčů napříč NFL, včetně téměř desítky hráčů našich Seahawks, začala ihned skrze sociální sítě volat po tom, aby liga zajistila bezpečnost jim a tím pádem i jejich rodinám. Russell Wilson například zmínil těhotnou manželku a Tyler Lockett zase fakt, že některý z jeho příbuzných se s virem již setkal a on nechce riskovat jeho zdraví. Již o pár hodin později se objevila zpráva, že NFL a NFLPA se skutečně domluvili na tom, že minimálně během training campu budou hráči denně testováni na přítomnost viru. 

 Jisté je, že pokud se letošní sezóna odehraje, stadióny nebudou plné. Již dříve se objevily obecné zprávy o zcela volných řadách sedadel okolo hrací plochy a nebo refundaci sezónních vstupenek. Některé týmy však jsou již konkrétnější. Tak například New England Patriots uvedli, že divákům v letošní sezóně vyhradí maximálně pětinu kapacity Gillette Stadium. To by znamenalo, že na jejich zápasech nebude běžných 60 tisíc diváků, nýbrž jen 12 tisíc. Nejdále však zatím zašly a nejkonkrétněji se vyjádřily kluby z New Yorku. Metlife Stadium, domovský stánek Jets a Giants, zůstane po celou letošní sezónu divákům nepřístupný a oba týmy tak budou hrát svá utkání před prázdnými tribunami. 

 Do konce srpna chybí něco málo přes měsíc a právě tak dlouho chybí do spuštění prodeje letošní herní varianty NFL s názvem Madden 21. No a aby fotbalový svět zase alespoň chvilku řešil krom korony i jiné věci, EA Sports před pár dny odhalili rating neboli hodnocení všech hráčů s aktuálně platnou smlouvou. Stále tedy nevíme, o kolik si pohoršil momentální free agent Jadeveon Clowney oproti loňskému hodnocení 98 overall. Jiná čísla však již známe s jistotou. Nejlepším hráčem našich Seahawks a zároveň nejlepším linebackerem v Maddenu 21 je Bobby Wagner (na fotce). Ten dosáhl na 98 overall a jen těsně tedy neobhájil svou loňskou pozici v “99 Club”. Stejně jako loni, tak i letos dosáhl na celkové hodnocení 97 quarterback Russell Wilson. V nejnovější verzi Maddenu tak krom “99 Mahomese” nenajdete lepšího quarterbacka. S odstupem na třetí pozici v rámci Seahawks následuje wide receiver Tyler Lockett s hodnocením 88. Pětici nejlepších hráčů, které momentálně najdeme na našem rosteru, doplňuje s hodnotou 86 overall running back Chris Carson a tight end Greg Olsen. Poslední jmenovaný je pak krom dua Wagner & Wilson jediným naším hráčem, který na své pozici skončil v TOP 10. Mezi tight ends celé NFL je totiž na děleném osmém místě. Se zveřejněním těchto hodnocení hráčů se zákonitě objevují i nejrůznější reakce. Tak například když se DK Metcalf dozvěděl, že v kolonce rychlost je u jeho jména hodnota “pouze” 95, okamžitě kontroval a zavtipkoval prostřednictvím Twitteru, kde napsal: ,,Stop playing. I need to run the 40 again huh?”. Tím narážel na jeho monstrózní výkon z NFL Combine, kde 40-Yard Dash zaběhl za 4.33 vteřiny.

 Na závěr jedna zpráva, která se tak úplně netýká Seahawks. Naštěstí. Pokud tady máme někoho, kdo má rád konspirace, kterých teď nejrůznější weby byly plné, a už už se těšil na podpis smlouvy s wide receiverem Antonio Brownem, musím jej zklamat. AB84 totiž včera oznámil, že v případě jeho návratu do NFL by momentálně převažovaly problémy nad možnými benefity, a že tedy ukončuje svou profesionální kariéru. Otázkou však je, zda tomuto zvláštnímu člověku cokoli věřit. Přecejen mluvíme o někom, kdo přestal hrát za Pittsburgh Steelers aby si neúspěšně pokusil vydupat vyšší plat, následně odešel do Oaklandu Raiders jen aby si mohl zahrát v Hard Knocks, porvat se, postěžovat si na nevhodné kopačky a přilbu a nenáviděn nakonec odešel do jednozápasového působiště v New England, jen aby tam mohl skórovat svůj poslední touchdown kariéry a následně zbourat tu nevinnou paní v hledišti (https://www.youtube.com/watch?v=HaPnd6Yb-dg). Za sebe můžu říct, že bych jej v týmu rozhodně nechtěl. Skutečností však zůstává, že Brown byl za svou kariéru 4x All-Pro, 7x Pro Bowler a jeho statistiky v podobě 11 263 receiving yards a 75 receiving touchdowns z něj dělají 35. nejlepšího receivera v historii NFL. 

 Mrzí Vás zrušení preseason? Považujete training camps za začátek sezóny, která se nakonec odehraje nebo letos vůbec žádná sezóna nebude? Budou na CenturyLink Field přítomní 12s alespoň v omezeném množství? Pořídíte si Madden 21 nebo si vystačíte s nějakým starším vydáním? A jaký máte názor na AB (ne toho ze Slovenska)? Podělte se o své názory a pocity v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *