Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Minnesota Vikings (8-3) at Seattle Seahawks (9-2)

 Série dvou utkání na hřištích soupeřů je za námi a další dva po sobě jdoucí zápasy mimo Seattle nás čekají. Než se tak ale stane, vyzveme v domácím prostředí CenturyLink Field vedoucí tým divize NFC North, kterým je Minnesota Vikings. Tým, s kterým máme momentálně sérii pěti po sobě jdoucích výher v celkovém poměru skórovaných bodů 140-65, nás nedokázal porazit za celou dobu, po kterou za naším kormidlem stojí Russell Wilson. Jedním z těchto utkání byla i šílená Wild Card Game z ledna 2016, která vygradovala missnutým field goalem Briana Walshe v -22 °C (na fotce). Během žádného z oněch předchozích pěti utkání jsme ale nečelili tak dobrému týmu, jakým Vikingové disponují letos. 

 Hlavními tahouny týmu z Minneapolis jsou quarterback Kirk Cousins, řečený Captain Kirk, a jeden z absolutní špičky ligy na pozici running backa Dalvin Cook. Kapitán Kirk letos prozatím prožívá nejlepší sezónu své osmileté kariéry v NFL a velmi hlasitě si říká o teprve druhou nominaci do Pro Bowlu. Poté, co on i celý jeho tým dorazí do Seattlu odpočatí po bye weeku, můžeme u jeho jména najít úctyhodné statistiky. Ty vám teď naservíruju i se statistikama Russella Wilsona, abyste měli co porovnávat.

 Cousins už letos stihl naházet 21 TDs (T-4th in NFL), zatímco Russell Wilson má na svém kontě už 24 passing TDs (T-1st in NFL). Russell lépe běhá, což není žádné překvápko. S třemi rushing TDs je RW3 mezi quarterbacky na děleném čtvrtém místě. Cousins oproti tomu doběhl pouze pro jediný touchdown, a to hned v prvním hracím týdnu. Hozené interceptions si oba lídři útočných formací zítřejšího matchupu připsali v sezóně zatím pouze třikrát. Mezi quarterbacky, kteří letos odehráli všechny zápasy, se tak Cousins a Wilson dělí v NFL o druhé místo. Lepší už je jen Aaron Rodgers s 2 interceptions. Všechny passing stats, jak jistě známo, shrnuje passer rating. A abychom viděli souboj dvou nejlepších quarterbacků ligy, musíme sledovat zítřejší zápas. Ano, v lize momentálně nenajdeme dva lepší QBs. Wilsonův passer rating je 112.1 a ten Cousinsův činí dokonce 114.8, což v letošním ročníku NFL nemá obdoby. 

 Další velmi nebezpečnou zbraní v útoku Vikings je Dalvin Cook, který se v posledních týdnech vehementně snaží začlenit se mezi kandidáty na MVP, případně Offensive Player of the Year. S 1 014 rushing yards se v lize řadí na třetí místo za dvojicí Christian McCaffrey z Caroliny Panthers a Nick Chubb z Clevelandu Browns. Pro porovnání náš Chris Carson je s 879 rushing yards v lize na osmém místě. Zpět k Dalvinu Cookovi. Ten je s počtem 11 skórovaných rushing touchdowns na děleném druhém místě v NFL. Tohle číslo je, přiznejme si, daleko lepší než čtyři rushing touchdowns Chrise Carsona. Cook je také jedním ze čtyř running backs v lize, který dostává tolik důvěry, že má v průměru více než 19 běhových pokusů na zápas. Za to se týmu náležitě odměňuje. Je totiž také jedním ze čtyř hráčů ligy s průměrným ziskem alespoň 90 naběhaných yardů na zápas. Ani vzduchem to mezi Cousinsem a Cookem není úplně marné. To totiž letos dali dohromady už 455 yards. Všechny výše uvedené věci jsou důvodem, proč má Cook na svém kontě už pět 100+ rushing yard games a dohromady osm 100+ scrimmage yard games. Bude tak velmi důležité, aby naše linebackers trio Wagner-Wright-Kendricks odvedlo dobrou práci a aby nedovolili Cookovi žádnou big play. 

 Čeká nás však primetime zápas a to je přesně to, v čem je Seattle velmi dobrý. Od roku 2010, kdy jsme pod vedením head coache Peta Carrolla, jsou Seahawks v primetime 28-5-1. Nikdo v NFL se nemůže takovou úspěšností v poslední dekádě pochlubit. Wow. Od roku 2010 jsme také v primetime na CenturyLink Field 17-2. Ani takovou dominancí se žádný ze zbylých 31 týmů nemůže pochlubit. 

 Dokážeme neuvěřitelná primetime čísla vylepšit v Monday Night Football třináctého hracího týdne? Dokáže naše obrana vymazat Dalvina Cooka? Dočkáme se ofenzivní smršti a nebo naše obrana předvede skvělý výkon i ve třetím po sobě jdoucím zápase? Matchup třetího s pátým týmem National Football Conference začíná ve 2:15 hodin v noci na úterý a žádný člen 12s Family by si jej neměl nechat ujít. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *