Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (10-3) at Carolina Panthers (5-8)

 Jelikož mezi NFL franchise patří Panthers k těm nejnovějším týmům, protože se k NFL připojili společně s Jaguars až v roce 1995, kluby z Charlotte a Seattlu se spolu utkaly zatím pouze 13x. Seahawks v těchto vzájemných duelech vedou devět ku čtyřem. Poslední porážka našich Hawks poměrem 24-31 přišla v Playoff Divisional Round sezóny 2015 a byla to porážka zvlášť hořká. Zastavila totiž naši jízdu za třetí účastí v Super Bowlu ve třech po sobě jdoucích letech a od té doby máme s Panthers tak trochu nevyřízené účty. Nic na tom nemění ani fakt, že jsme to byli právě my, kdo se v posledních dvou utkáních radoval z výhry.

 Poslední vzájemné střetnutí bylo jedno z největších dramat, které vůbec zápasy Seahawks v loňské sezóně nabídly. S vypršením času trefil Sebastian Janikowski 31 yardů dlouhý field goal (na fotce) pro vítězství 30-27, které nás posunulo na record 6-5. Panthers nakonec k vítězství nepomohl ani skvěle hrající Christian McCaffrey, který si v onom zápase připsal celkem 237 scrimmage yards, 2 total touchdowns a který stál také za celkem 11/26 first downs, jež Panthers v zápase vyprodukovali. Také nyní to bude zas a znovu právě McCaffrey, kterého budeme muset i zítra sakra dobře hlídat, abychom v zápase patnáctého hracího týdne mohli myslet na úspěch a odvoz W do Seattlu. Díky skvělým výsledkům McCaffreyho na začátku sezóny, se v prvních MVP konverzacích, které se začínají pomalu vynořovat někdy v první polovině října, objevovalo kromě Russella Wilsona nejčastěji také jméno právě Christiana McCaffreyho. Ten sice v druhé polovině sezóny předvádí mírně horší výkony, ale i tak je v NFL s 1 220 rushing yards a 12 TDs v obou statistikách na třetím místě a se 726 receiving yards je pak mezi running backy dokonce na druhém místě napříč NFL. Všechny tyto McCaffreyho čísla jasně ukazují na to, že jej potřebujeme v zápase eliminovat. K tomu by nám samozřejmě velmi dopomohlo vytvořit pass-rush tlak, aby quarterback Kyle Allen neměl dostatek času zbavit se míče. V tom ale letos nejsme vůbec dobří, jelikož sebranka kolem Clowneyho a Ansaha nasbírala zatím jen 23 sacks, což stačí pouze na dělené 29. místo v lize. Nic čím bychom se měli chválit. Panthers se však ocitají v hluboké krizi. Po slibném začátku s recordem 4-0 následně sezónu dopracovali k aktuálnímu, a ne už tolik veselému recordu 5-8. Stalo se tak poté, co prohráli již posledních pět utkání v řadě. To nakonec vygradovalo až rozvázáním kontraktu s Ronem Riverou, jedním z nejlepších trenérů v lize.

 Do konce regular season zbývají pouze tři zápasy a i když je velmi pravděpodobné, že si Seahawks v playoff zahrají, není naopak ani trochu jasné, zda do postseason půjdeme z prvního místa s výhodou domácího prostředí pro všechny zápasy postseason, a nebo zda budeme muset odehrát o zápas navíc a ještě k tomu bez toho, abychom v zádech měli oporu v podobě burácení 12s na CenturyLink Field. Jak si myslíte, že celá tato zápletka případu “NFC Playoff picture” dopadne?

 Pro ty 12s, kteří nemohou nebo nechtějí sledovat noční zápasy, se letos naposledy naskytne možnost sledovat výkon svého oblíbeného týmu v Europe-most-friendy vysílacím čase, ze kterých National Football League dává na výběr. Poslední zápas základní části sté sezóny NFL, který naši Seahawks budou muset odehrát na hřišti soupeře, startuje již zítra v 19 hodin našeho času. Tak si jej nenechte ujít…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *