Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (6-2) at Atlanta Falcons (1-7)

Včera jsme byli svědky skvělého týmového výkonu. Útok nejprve v prvním poločase rozdrtil obranu Falcons a do šaten jsme šli za stavu 24-0. Vývoj druhého poločasu byl kontrolován naší obranou, která předvedla pár důležitých a povedených akcí. Skvělým time-managementem a několika dlouhými possessions podpořil v druhém poločase výkon obrany Russell Wilson. Na konci to tedy byl náš tým, který se mohl radovat z vítězství 27-20.

Když se podíváme na výkon naší offense, nelze nezmínit, vždyť vy víte koho… Quarterback Russell Wilson je stále vážným MVP kandidátem, což včera opět dokázal. Zkompletoval 14/20 přihrávek pro 182 yards a 2 touchdowns. Tato čísla mu posedmé v sezóně vysloužila passer rating vyšší než 100. Tentokrát konkrétně 131.7, čímž opět umlčel kritiky, kterých se po jeho slabším výkonu v zápase proti Ravens vyrojilo víc než dost.

S trochou nadsázky se dá tvrdit, že mezi receivery včera Tyler Lockett sbíral yardy, kdežto DK Metcalf zase touchdowny. Lockett si připsal druhý 100+ yards zápas sezóny, když zachytil šest přihrávek pro právě 100 yardů. Naše jediné dva receiving touchdowny však zachytil nováček DK Metcalf a připsal si první takový zápas ve své krátké kariéře. Stalo se tak i přes fakt, že s počtem pouhých 13 receiving yards byl v této statistice mezi našimi receivery až na pátém místě.

V běhové hře opět dominoval Chris Carson, když si připsal 90 yards a 1 TD. Solidně nás podpořil i loňský first-round pick Rashaad Penny, který na 8 carries naběhal 55 yards.

Pokud máme mluvit o obraně, nelze nezmínit fakt, který vedl k tomu, že si míč ze zápasu odnese domů Bobby Wagner (viz foto). Náš hvězdný linebacker totiž včera v první čtvrtině přepsal historické tabulky Seahawks, když se stal all-time leading tacklerem. S počtem 989 tacklů tak v této statistice překonal safetyho Eugena Robinsona. Myslím, že není pochyb o tom, že Bobby Wagner je budoucím členem Pro Football Hall of Fame. Mimochodem, Robinson na svých 984 tackles potřeboval 11 sezón. Bobby to zvládl za sedm a půl roku. Uvidíme Bobbyho tackle s pořadovým číslem tisíc už v neděli v zápase proti Buccaneers? Let´s see… By the way K.J. Wright se včera s počtem 791 tackles dostal v Seahawks all-time tackling listu již na místo čtvrté.

Celá obrana měla včera svůj den. Safety rookie Marquise Blair si připsal career-best 11 tackles, což bylo nejvíce ze všech členů naší obrany, a jeden forced fumble k tomu. Bobby Wagner s 6 tackly, 1 sackem a 1 fumble recovery předvedl, proč byl již čtyřikrát vybrán do All-Pro Teamu. K.J. Wright (10 tackles), Mychal Kendricks (7 tackles, 1 interception), Jamar Taylor (7 tackles), Jadeveon Clowney (3 tackles, 1 sack, 1 forced fumble) nebo Shaquill Griffin, který se 4 tackles zářil v prvním poločase… Ti všichni předvedli velmi dobrý výkon, který nakonec velkou měrou přispěl ke konečnému výsledku.

Včerejší zápas uzavřel první polovinu sezóny a my tak díky výhře vylepšili náš record na 6-2. Record ze zápasů odehraných na hřištích soupeřů máme letos již 4-0 a tak zažíváme v tomto ohledu nejlepší sezónu od roku 1980! To byl mimochodem teprve náš pátý ročník v NFL. V divizi NFC West kontrolujeme druhé místo za dosud neporaženými 49ers a v rámci celé konference si držíme místo páté, které zaručuje Wild Card spot. Kdyby nám tohle někdo nabídl v srpnu, troufám si tvrdit, že by to většina z nás brala všemi deseti.

Jak jste si včerejší matchup užili vy? Byli jste klidní i v průběhu druhého poločasu, kdy Falcons postupně ukrajovali z našeho náskoku nebo to pro vás byly nervy až do druhého onside kicku? Bylo zvláštní mít v devět hodin večer po zápase, že? Co říkáte na první polovinu sté sezóny National Football League? Věříte v playoff? Věříte ve vítězství v divizi? Nebo snad rovnou vyhrajeme konferenci NFC? Uvidíme. Rozjeto to však letos máme velmi slibně.