Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 11: ARIZONA CARDINALS (6-3) at SEATTLE SEAHAWKS (6-3)

 Pouze 25 dní uběhne od posledního vzájemného střetnutí těchto dvou týmů a máme tady další vzájemné měření sil jedněch z nejlepších passových útoků ligy. Duel v poušti byl jedním z vůbec nejlepších zápasů napříč letošním ročníkem NFL a obsahoval spousta šíleností. Z nich připomenu například Russovy 3 INTs hozené v jednom zápase poprvé po třech letech, career-high 3 TD receptions v podání Tylera Locketta, out-of-this-universe 115 yardů dlouhý sprint DK Matcalfa ukončený score-saving tacklem Buddy Bakera nebo dvě killer penalties v závěru utkání, kterými nás v konečném důsledku o výhru postupně připravila dvojice Benson Mayowa a David Moore. No, bylo toho víc než dost, ale jak bude probíhat zítřejší odveta a co v ní můžeme očekávat?

 Cardinals mají se Seahawks momentálně dvě výhry v řadě. Tři vyhrané zápasy po sobě si naposledy Cardinals připsali v letech 2008-2009, což jsou jen tak by the way dvě z pouhých jedenácti sezón v historii, kdy se tato franchise probojovala do postseason. V posledních čtyřech letech patřili Cardinals k divizním otloukánkům, což se však s letoškem výrazně změnilo. Quarterback Kyler Murray je na dobré cestě stát se prvním hráčem v historii NFL s nejméně 4 000 passing yards a 1 000 rushing yards v jediné sezóně. Velmi mu to usnadňuje fakt, že v Houstonu buší hlavami do zdí. Teda, to vlastně dělají až jako sekundární projev toho, že nechali odejít DeAndre Hopkinse, který je teď pro loňského nováčka Murrayho dokonalou novou hračkou. To jsme koneckonců mohli vidět v neděli, kdy se Kyler & Nuk postarali o zatím nejúžasnější Hail Mary (nebo možná Hail Murray?) dosavadního průběhu letošního ročníku ligy.  Prověrkou pro naši děravou secondary nebude jen DeAndre, ale také deep threat receiver Christian Kirk nebo nestárnoucí Larry Fitzgerald, jenž se budou hlásit o další a další přihrávky a yardy. Naše passing defense potřebuje wake up call a pokud jej během posledních dnů ještě neobdržela, bojím se, aby právě tento matchup nebyl tím, co nám v tomto utkání zlomí vaz. 

 Druhou věcí, která bude podle mě rozhodovat o vítězi a poraženém nadcházející show, bude fakt, zda Russell Wilson bude pokračovat ve stylu svých předchozích nepodařených receptů jako byly spálené Buffalo Wild Wings a rozpadající se Phoenix Burritos, a nebo zda nám v rámci letošního seriálu Let Russ Cook opět naservíruje delikatesu hodnou šéfkuchaře, jehož podnik je ověnčený Michelinskou hvězdou, což Russellova kuchyň v Seattlu bezpochyby splňuje. Nalezne DangeRuss vyprchávající kouzlo a bude opět útočit na NFL single season passing TDs record a letošní ocenění MVP? To je důležitá otázka. Pokud bude mít den jako v neděli, hvězdní hráči obrany Cardinals jako safety Budda Baker nebo linebacker Jordan Hicks si na nás možná pěkně smlsnou. Výsledek není zrovna předvídatelný. Jisté však je, že souboj Russell Wilson versus Kyler Murray (na fotce) nabídne představení absolutní špičky NFL, co se scramblu a deep passes týče. Souboj DeAndre Hopkins a DK Metcalf zase předvede střet druhého a třetího receivera letošní NFL v receiving yards. Oba tyto hvězdami nabité týmy doplněné o Rams najdeme se shodným recordem 6-3 tísnit se na špici NFC West. Ta si tak díky nové úpravě pravidel poprvé ve své historii sahající do roku 2002 říká o to, aby z ní do playoff postoupily hned tři týmy. Na tento week 11 matchup se prostě a jednoduše nelze netěšit.

 Letos podruhé a zároveň i naposledy nastoupíme v color rush dresech. Ty nám zatím přinášejí štěstí, protože když oblékneme neonově zelenou, jsme zatím neporaženi s recordem 6-0. Bude tato zelená vlna pokračovat a nebo ona obdivuhodná série skončí? Pravdou je, že každá série jednou končí. Dokonce už i Kirk Cousins si na desátý pokus konečně připsal výhru v zápase Monday Night Football. Historie vzájemných utkání se dá shrnout celkovým recordem 21-21-1. Kdo se tedy ujme vedení? Budou to Seahawks nebo Cardinals? Druhé letošní pokračování NFC West Battle of the Birds se odehraje opět před prázdnými tribunami CenturyLink Field a jeho kickoff je naplánován na 2:20 v noci na pátek. Jedná se o předposlední letošní primetime game, takže nebojte, ještě příští týden a náš příští zápas končící o půl šesté ráno tady bude zase až za rok. Dejte vědět, jak se na něj těšíte a zda se na noční zápasy chodíte na pár hodin vyspat nebo jedete nonstop až do rána bílého.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *