Archiv,  Fantasy League,  Sezóna 2020,  Soutěže

FANTASY LEAGUE 2020 – WEEK 10

  Pokračování nejúžasnějšího příběhu roku, zaváhání favoritů, překvapivé výhry outsiderů a širokospektrý průběh a výsledky zápasů, v nichž padlo od 123 až po 259 bodů. To všechno a mnohem více nabídlo desáté kolo základní části druhého ročníku naší Fantasy League. Odehrát zbývají již jen poslední čtyři utkání a postseason pozice tak pro mnohé začínají být podstatně blíže než pro jiné. Přečtěte si, jak se vedlo vám i vašim soupeřům a dejte vědět, jak to s nadějemi na playoff vypadá pro váš tým. 

 1) Již třetí výhru v řadě jsem si připsal jakožto manažer týmu Neutitschein Stoners (7-3), s nímž jsem tak díky druhému nejvyššímu počtu skórovaných bodů již prakticky dva zápasy nad hranicí zaručující playoff. Tomu jsem se tedy výrazně přiblížil. Devils (5-5) prohráli z velké části díky tomu, že do sestavy nasadili nehrajícího Shenaulta a jelikož jim po celou sezónu skórování zrovna nijak extra nejde, přišli zároveň o vedení ve slabé North Division.

 2) Nejtěsnější zápas kola se tentokrát odehrál mezi týmy z úplného dna tabulky. Laskonky (1-9) ve třech posledních kolech vždy prohráli, přičemž průměrně to bylo jen o 8.2 bodů na zápas. Touto ani ne tříbodovou prohrou tak jako druhý tým ligy definitivně ztratili naději na účast v playoff. Tu naopak po dvou výhrách v řadě stále živí Western Wolfs (3-7), kterým však na čelo slabé North Division stále chybí dvě výhry a přes 150 skórovaných bodů.

 3) Možná největší impakt na konečné pořadí bude mít utkání mezi nejlepším týmem ligy KaBirex10 (8-2) a obhájcem loňského titulu Lootikville (5-5), a to ačkoli se ani jeden z nich v rámci své divize neposunul ani nahoru ani dolů. KaBirex10 přišli touto prohrou o dvouzápasové vedení v čele East Division a jsou opět na dostřel. Na druhé straně Lootikville jsou rázem pouze jednu jedinou výhru za místy, která již zaručují účast v playoff a naděje na obhajobu pro ně stále žije.

 4) Tak to tady ještě nebylo! Starting QB týmu Slepa Veverka (7-3) byl Ryan Tannehill s 11.78 pts, zatímco Player of the Week, kterým se tentokrát stal Big Ben s 37.32 pts, seděl na lavičce. Veverka však se štěstím a jen díky zaváhání svého nejbližšího pronásledovatele zůstává ve vedení South Division. Pro Iglau Silvesity (5-5) se jedná o velmi důležitou výhru, která je de facto udržela ve hře o playoff.

 5) Asi nejlepší zápas kola nakonec přerostl v high-score game a velmi těsnou bitvou, ve které Budweis Beers (7-3) zvítězili o pouhých 8 bodů a v playoff run se nyní nacházejí dvě výhry nad hranicí zaručující postup. Dvojice Tom Brady a Cole Beasley řádila jako žádná jiná dvojice hráčů v tomto kole, když dohromady skórovali skoro 65 bodů. Pro Bratislavu Bucks (5-5) se jedná o velmi bolestivou prohru, díky které na playoff momentálně ztrácí jeden zápas.

 6) Bývá již pravidlem, že kdo narazí na tým Kuprezaci (0-10), jehož manažer s námi již dlouho nehraje, k výhře mu stačí nejmenší množství bodů ze všech vítězů onoho kola. Bylo tomu tak i tentokrát. Dvojice Lamar Jackson a Jacobi Meyers opět vedla tým Ostrava Seahawks (6-4) k již šesté výhře v řadě, kterou pokračuje tento doposud nejúžasnější příběh letošního druhého ročníku naší Fantasy League, jenž musí bavit i ty, kdož s námi nehrají. Dokážou tuto pohádku prodloužit také tento týden proti mým Stoners?

 7) Slanec (6-4) je sice stále na playoff pozicích, ale zaváhání v divizi vedoucí Slepé Veverky využít nedokázal. Psojedy Hawks (8-2) se naopak již osmým týdnem v řadě drží v čele silné West Division. Za jejich těsnou výhru mohou tentokrát poděkovat rookie wide receiverovi Justinu Jeffersonovi, který zápas zvrátil na jejich stranu až svými 135 receiving yards v průběhu Monday Night Football.

 8) Svým způsobem to byl must-win zápas pro oba zúčastněné. Zbrojovka z Brna (5-5) těží ze stealu Joshe Allena, který tým vedl k poměrně vysoké výhře již druhým týdnem po sobě a rázem se tak o skóre vyšvihli do čela North Division. Rozhodne právě Allen tuhle divizi? Svetice Knights (6-4) naopak ztratili krok s čelem velmi silné West Division a pohybují se nyní na samé hranici postupu do postseason.

 9) Jindy solidně hrající tým Seafunhawks (3-7) vedený Russellem Wilsonem úplně propadl, když tentokrát skóroval sotva 37 bodů a v debaklu kola o více než 57 bodů podlehl týmu Korben (6-4). Pro ty se vzhledem k blížícímu se konci regular season jedná o výhru ceněnou zlatem. Bylo to jejich již třetí vítězství v řadě a rázem tak díky lepšímu skóre okupují příčky, které vedou do postseason.

 10) OJ Simpsons wife (5-5) se díky malému počtu skórovaných bodů stávají prvním týmem našlapané West Division, který, zdá se, přestává stíhat její vysoké tempo. Vysoká výhra skoro o 35 bodů však možná pro Budweis Hellboys (2-8) přichází až příliš pozdě, neboť za první příčkou své divize zaostávají o tři výhry a naděje na postup do playoff jsou mizivé.

 TOP hráči tohoto kola:
1) Ben Roethlisberger (QB, Slepa Veverka) – 37.32 pts
2) Tom Brady (QB, Budweis Beers) – 36.84 pts
3) Alvin Kamara (RB, KaBirex10) – 34.80 pts
4) Josh Jacobs (RB, Slepa Veverka) – 29.60 pts
5) Josh Allen (Zbrojovka z Brna) – 29.36 pts

 TOP hráči kola (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
2x – Neutitschein Stoners
2x – Lootikville
1x – Slepa Veverka
1x – Korben
1x – Slanec
1x – Svetice Knights
1x – Bratislava Bucks
1x – Iglau Silversity

 TOP výkony sezóny (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
1) KaBirex10 – 170.38 pts (week 4)
2) Iglau Silversity – 162.21 pts (week 2)
3) Korben – 154.16 pts (week 1)
4) Lootikville – 153.30 pts (week 2)
5) Korben – 152.85 pts (week 9)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *