Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 11: ARIZONA CARDINALS (6-4) at SEATTLE SEAHAWKS (7-3)

 První příběh tohoto zápasu začal ještě před jeho začátkem. Včera odpoledne jsme se dozvěděli, že budeme hrát na novém stadionu. Teda na staronovém. Po názvech Seahawks Stadium (2002-2004), Qwest Field (2004-2011) a CenturyLink Field (2011-2020) získal náš domovský stánek své v pořadí již čtvrté jméno. Vzhledem k přejmenování společnosti, jejíž vlastnická práva na název stadionu jsou podepsána až do roku 2033, se v noci odehrál historicky vůbec první zápas na Lumen Field. No a jak jistě všichni víte, zápas to byl úspěšný. Po veledůležité výhře 28-21 nad divizními soupeři z Arizony jsme minimálně do úterního rána zase zpět v čele našlapané NFC West. O jakých tématech se po tomto Thursday Night Football mluví?

 Jako nebe a dudy, sto a jedna nebo from zero to hero. Některá z mnoha přirovnání, která každého fanouška Seattlu napadnou, když se jej někdo zeptá na rozdíl mezi nedělním zápasem v Los Angeles a tím, co jsme viděli dnes v noci. Pozitivních věcí k vyzdvihnutí je tentokrát opravdová spousta. Začněme obranou, pro kterou, zdá se, letošní sezóna již také konečně započala. Do včerejšího dne byl běhový útok Cardinals se 168.9 naběhanými yardy na zápas tím nejlepším v celé NFL. To ovšem naši D-Line nijak nezastrašilo a předvedla parádní výkon, když svému soupeři povolila pouhých 57 rushing yards. V tomto ohledu to byl pro Arizonu nejhorší výkon od weeku 8 loňského roku. Také Kyller Murray ani zdaleka nedosáhl svého dosavadního průměru 67.1 rushing yards na zápas a naběhal jich pouhých 15. Navíc letos teprve podruhé bychom na jeho kontě marně hledali rushing TD. Nejvýrazněji se na tomto výkonu naší rushing defense podílel defensive end Carlos Dunlap, kterého jsme teprve před třemi týdny vytrejdovali z Cincinnati Bengals. Dunlap se nám včera odměnil svými 4 tackles, 2 tackles for loss, 3 QB hits a hlavně 2 sacks, z nichž ten druhý (na fotce), 34 vteřin před koncem utkání, definitivně rozhodl o naší výhře. No dobře, na dobrou rush defense jsme zvyklí, ale dokonce i passová obrana včera předvedla dobrou práci. Čas si sundat a očistit brýle, zda čtete dobře. Vzduchem jsme totiž inkasovali 257 yards, což je druhé nejnižší číslo v tomto ročníku. Nejviditelnějším článkem byl náš včerejší leading-tackler D.J. Reed s 11 tackles a velmi důležitým zblokovaným passem při posledním Murrayho hodu zápasu. Rovněž nemohu nezmínit Tre Flowerse. Jo, fakt si nedělám srandu. Když totiž v půlce první čtvrtiny Flowers při 3rd downu krásně zabránil zkompletování passu na DeAndre Hopkinse, mnohé naznačovalo tomu, že tentokrát bychom konečně nemuseli být svědky hodnot jako 500 inkasovaných yardů a 40 bodů. A taky že jsme nebyli, jelikož 314 obdržených yardů a 21 bodů jsou obojí letošní nejnižší čísla. Rovněž duo linebackers Bobby Wagner a K.J. Wright hrálo velmi dobře a ukázali tak, že ještě ani zdaleka nepatří do starého železa.

 Také útok šlapal jako hodinky. DangeRuss zkompletoval 23/28 přihrávek pro 197 yards a 2 TDs. Nijak přehnaně okouzlující MVP čísla, ale účel světí prostředky. Russ dosáhl solidního passer ratingu 119.8, dalších 42 yards přidal po zemi a ani on, ani celý náš tým nevyprodukovali jediný turnover. Poté, co jsme za předchozí čtyři utkání ztratili míč hned desetkrát, to byla velmi příjemná změna a návrat k tomu, nač jsme byli zvyklí v úvodu sezóny. Parádní výkon předvedl Tyler Lockett, který chytl vše, co na něj mířilo. Jeho 9 targets proměnil v 9 receptions pro 67 yards a nádherný toe tap TD, jak to právě on umí nejlépe. DK Metcalf si sice připsal pár nepovedených dropů a jeho 41-yd catch byl anulován díky velmi spornému holding callu na Damiena Lewise, ale i tak dosáhl na solidních 46 yards a 1 TD, které vyšperkoval parádním blokem pro running backa Carlose Hyda. To jej zcela jistě naučil jeho otec Terrence, který v letech 2002-2008 nastupoval za Chicago Bears jako guard. Zpět k běhové hře, která se po pár zápasech trápení opět naplno rozjela. Hyde se po zranění vrátil zpět na hřiště a existující run option se na zápase díkybohu podepsala velmi pozitivně. Celkem 165 rushing yards je pro naše Seahawks druhý nejlepší výsledek tohoto roku. Za většinou z nich, konkrétně za 79 yards a jediným zaběhnutým touchdownem utkání stál právě Carlos Hyde, čímž předvedl svůj dosavadní nejlepší výkon v našem dresu a velmi zdárně tak zastoupil stále se léčící dvojici Chris Carson a Rashaad Penny. Dle Peta Carrolla by Carson měl být zpět na hřišti již příští týden a Penny o pár týdnů později.

 Samozřejmě bychom na včerejším utkání našli i negativní věci. Po zranění Ethana Pocice jsme ve druhém po sobě jdoucím utkání nasadili druhého centera. Tentokrát jím bez předchozích zkušeností na této pozici byl rookie guard Damien Lewis. Jeho nepovedený snap a následný fumble naštěstí v giveaway nevyústil a tak slaví o poznání větší úspěch než Kyle Fuller v minulém utkání. Další komplikace však pro naši letos poměrně dobře hrající O-Line možná teprve přijdou, jelikož pravý tackle Brandon Shell opustil zápas předčasně po zranění kotníku. Stejně tak po zranění chodidla bez cizího zapříčinění zápas nedohrál veterán na pozici tight enda Greg Olsen, který, obávám se, pro letošní sezónu dohrál.
 Suma sumárum jsme se tedy dostali zpět na čelo NFC West, v konferenci NFC momentálně najdeme Hawks na třetím místě a jako bonus nás teď čeká velmi dlouhé desetidenní volno, jelikož náš příští matchup hrajeme ve Philadelphii až v rámci Monday Night Football. Ta nejlepší zpráva je však možná úplně jiná. Pár článků zpět jsem zde psal o tom, že máme nejlehčí rozpis zbývajících zápasů v rámci naší divize. Mýlil jsem se. Náš remaining schedule je nejlehčí z celé NFL! Do konce regular season nás ještě čekají zápasy proti Eagles (3-5-1), Giants (3-7), Jets (0-9), Washingtonu (2-7), Rams (6-3) a 49ers (4-6), tedy proti týmům, které mají celkový record 18-37-1 a řeší mnohdy enormní množství problémů sami se sebou a nebo mají plné ruce s naháněním Trevora. Jak vidíte náš record ze zbývajících šesti utkání? Jaké jsou naše vyhlídky na playoff? Vyhrajeme po tříleté pauze NFC West? Máme šanci v NFC urvat #1 seed a zajistit si tak bye week v úvodním týdnu playoff? Jak se vám líbilo noční drama tentokrát? Dejte vědět a užijte si tento prodloužený týden.

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *