Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 3: DALLAS COWBOYS (1-1) at SEATTLE SEAHAWKS (2-0)

 Tak už tady máme week 3 letošní speciálně probíhající sezóny a naše Seahawks čeká druhý z prozatím tří oznámených zápasů na CenturyLink Field, který se skrze epidemiologická opatření bude muset odehrát bez jednoho z nejvýraznějších faktorů hry. Tím by jinak samozřejmě byl 12th Man a jím vytvořená ohlušující atmosféra. I přesto jsou Seahawks mírně favorizovaným celkem a pokud bychom dokázali zvítězit také nad Cowboys a opět bychom si připsali výhru proti jednomu z nejpotentnějších útoků celé NFL, dalo by se z toho už celkem vážně usuzovat, že veškerý ten hype kolem našich Seahawks a řeči, že jsou letos jedněmi z hlavních favoritů na zisk Lombardi Trophy, jsou skutečně na místě. Start 3-0 jsme totiž zatím předvedli pouze šestkrát ve franchise historii, přičemž naposledy se psal rok 2013, na jehož konci jsme vyhráli Super Bowl. Dallas Cowboys však není týmem, který by zápasy svým rivalům daroval a jistě tomu tak nebude ani tentokrát.

 V tomto souboji se střetnou dva poslední držitelé ocenění NFC Player of the Week. DangeRuss jej urval za svých 5 passing touchdowns proti Flacons hned ve weeku 1. Russell Wilson, který prozatím vede ligu v completions percentage, passing TDs i passer ratingu, se letos již několikrát stihl zapsat do ligových kronik. Ještě nikomu ve 101 let dlouhé historii NFL se totiž nepovedlo mít na svém kontě po úvodních dvou utkáních sezóny 9+ TDs a méně než 17 incompletions. Russ má přitom k 9 touchdownům jen 11 nekompletních přihrávek. Tím však Russ v lámání historických rekordů nekončí. Svou příští výhrou, která může přijít již zítra, dosáhne na vítězství číslo 89, ke kterému jako quarterback dovede svůj tým během jeho prvních 9 sezón v NFL. Tím na druhém místě překoná Tom Bradyho a bude nahánět all-time NFL record, který zatím s 92 výhrami v letech 1998-2005 drží Peyton Manning. Jen připomínám, že Russellova devátá sezóna teprve začíná a jeho jméno najdeme na předních příčkách v brzkých MVP predictions. Myslím, že v Pro Football Hall of Fame mu už teď mohou pomalu tvořit bustu, ať je zvěčněn ještě jako mládenec a ne až někdy okolo roku 2032, kdy bude od jmen jako Manning, Brees, Brady nebo Favre přebírat jeden NFL rekord za druhým… Rovněž v zápase proti Falcons pak získal v minulém týdnu cenu NFC Player of the Week právě quarterback našeho nadcházejícího soupeře Dak Prescott. Vysloužil si ji za jím vedený comeback, během něhož se stal prvním hráčem v historii NFL, který dosáhl na 450+ passing yards a 3+ rushing TDs během jediného utkání. Zda bude úspěšnější spojení Wilson-Metcalf nebo Prescott-Lamb vidím jako jednu z hlavních otázek, jejíž odpověď rozhodne o vítězi tohoto matchupu.

 Naše běhová obrana zatím předvádí oproti loňsku nesrovnatelně lepší výkony a nemá větší problémy se zastavováním running backs soupeře. V úvodních dvou kolech totiž inkasovala pouze 139 total rushing yards, a to nás řadí na druhé místo v NFL hned za Pittsburgh Steelers. Velmi impresivní statistikou je, že jsme ani jednomu z našich dosavadních soupeřů nedovolili více než 3.5 yards per carry. Abyste si mohli udělat představu, co tohle číslo znamená v kontextu k naší loňské abilitě zastavovat běhy, uvedu, že během celé sezóny 2019, a to včetně postseason, jsme průměrně inkasovali 4.9 yardů na běh (28. místo v NFL) a udržet naše soupeře pod výše zmíněnými 3.5 YPC jsme za dokázali stejněkrát jako za letošní první dva hrací týdny – tedy přesně dvakrát. Pokud by naše rush defense dokázala tohle zopakovat proti Cowboys, mohlo by to mít dvojnásobný impakt na výsledek zápasu, protože tentokrát bude proti nám stát Ezekiel Elliott. Snad tentokrát Zeke nechá své nové “Feed me” tetování na břiše schované po celý zápas a naše D-Line podporovaná hlavně dvojicí Bobby Wagner a Jamal Adams si na něj pořádně došlápne. Problém však není v běhové, nýbrž v passové obraně. Celkově jsme totiž s inkasovanými 831 passing yards suverénně na posledním místě v rámci celé ligy, což se musí změnit, aby nás tentokrát úplně nerozebralo duo wide receivers Amari Cooper a rookie CeeDee Lamb.   

 Tak co? Russ nebo Dak? Bwagz nebo Zeke? Shaq nebo CeeDee? Who you got? Na který souboj se těšíte nejvíc? Bude se dařit dvojici Jordyn Brooks a Ugo Amadi, která má nahradit zraněného linebackera Bruce Irvina a nickelbacka Marquise Blaira? Vyhrajou naši Seahawks čtvrtou vzájemnou regular season game v řadě nebo Cowboys zopakují svůj úspěch z 2018 NFC Wild Card Game, v níž nás díky rozdílovému TD Daka Prescotta (na fotce) vyřadili z playoff po výsledku 24-22? Nezapomeňte hlasovat v Tipovačce, napište do komentářů své odhady a rozhodně si tento NFC matchup třetího hracího týdne nenechte ujít. Začínáme již zítra večer ve 22 hodin a 25 minut.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *