Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 4: SEATTLE SEAHAWKS (3-0) at MIAMI DOLPHINS (1-2)

 Tento zápas čtvrtého hracího kola bude letos úplně prvním utkáním, které naši Seahawks odehrají před alespoň částečně zaplněnýma tribunama. V Miami operují s 20ti procenty kapacity stadionu a zápas se tak může odehrát až před 13 000 diváky. Zda přítomní Fins Nation uvidí utkání, po kterém by se radovali, to si nemyslím. Koneckonců vesměs všemi fotbalovými experty i sázkovými kancelářemi jsou právě naši Seahawks poměrně silně favorizovaným mužstvem. Aby taky ne. Quarterback Russell Wilson, čerstvý NFC Offensive Player of the Month, sice hraje na MVP levelu, ale to jej samo o sobě moc nezajímá. Jak on sám říká, existuje pouze jediná statistika, na kterou se soustředí. Tou je počet výher. A winning record má podruhé v kariéře 3-0.

 Pokud vás však statistiky zajímají, v review minulého zápasu jsem zapomněl zmínit ještě jeden NFL record, který Russ čerstvě překonal. Jeho game-winning drive zakončený deep shot touchdownem na DK Metcalfa, který je v NFL po třech týdnech celkově třetí v receiving yards, měl již pořadové číslo 29. Tím tak překonal dosavadního all-time leadera, jímž byl s 28 game-winning drives dvojnásobný NFL MVP quarterback Joe Montana, který tento rekord postupně vybudoval v letech 1979-1994. Pokud zohledníme, že v letech 1991-1992 Montana prakticky nehrál díky zranění lokte, trvalo mu to celkem 14 sezón. To, že je DangeRuss teprve na začátku své deváté sezóny, krásně ukazuje na fakt, jak jsou zápasy Seahawks v posledních letech velmi často infarktovou záležitostí, v nichž rozuzlení přichází až v samotném závěru utkání. Kdyby tedy někdo ze stále studujících potřeboval námět na seminárku nebo diplomovou práci, doporučuju na základě výše zmíněného prokázat, že sledování fotbalu má největší vliv na délku života právě u fanoušků Seahawks.

 Bude však útočná síla Seahawks pod vedením Wilsona stačit na kouzlo jménem Fitzmagic, nebo uvidíme druhý týden po sobě bravurní představení tohoto brzy 38letého quarterbacka? Pokud jste viděli ten výkon, který Ryan Fitzpatrick v minulém týdnu předvedl proti Jaguars (18/20 completions, 198 scrimmage yards a 3 total TDs), je vám jasné, že ten se už fotbalem vyloženě baví. Aby taky ne, když jeho jméno nyní čerstvě najdeme v all-time TOP 35 passing yards a také v TOP 35 passing touchdowns listu. No a právě v té jeho uvolněnosti a vědomí, že tenhle rok může být s velkou pravděpodobností jeho úplně posledním, ve kterém zastává roli starting quarterbacka, podle mě spočívá největší nebezpečí Dolphins a zároveň jakýsi žolík, s kterým půjdou do zítřejšího střetnutí. Fitzmagic má navíc k dispozici velmi nebezpečného a podle mě jednoho z nejvíc podceňovaného wide receivera ligy, kterým je DeVante Parker. Ve prospěch Dolphins rovněž hovoří fakt, že Seattle Seahawks za první tři zápasy dovolili svým soupeřům celkově hrozivých 1 292 passing yards. Tolik ještě nikdy nikdo v historii NFL svým soupeřům v prvních třech kolech sezóny nedovolil. A to dokonce ani zdaleka ne, když dosud nejhorším byli s 1 131 inkasovanými passing yards New England Patriots v roce 2011. Zda se secondary konečně naplno předvede zítra, není ale vůbec jisté. Jamal Adams se totiž po zranění třísla vrátí zpět na hřiště nejspíše až po bye weeku. Trojice Quinton Dunbar, Neiko Thorpe a Lano Hill pak s týmem v minulých dnech netrénovali a byli vedeni na injury listu. Naopak running back Chris Carson by na hřišti v Miami chybět neměl.

 Dolphins hrají na současném Hard Rock Stadium od roku 1987. Stadion za celou tu dobu prošel sedmi změnami názvu, avšak Seahawks na něm dokázali vyhrát pouze jednou. Stalo se tak v sezóně 1996 a konečný stav utkání 22-17 tehdy svou 80-yd TD reception v poslední čtvrtině stanovil náš wide receiver Brian Blades. Poslední vzájemné střetnutí v roce 2016 byla pořádná defenzivní low-score bitva s nervama až do konce, jelikož až půl minuty před vypršením časomíry zachytil rozhodující touchdown Doug Baldwin (na fotce), díky kterému jsme urvali výhru 12-10. Vzhledem k naší konferenční příslušnosti v AFC, jejíž součástí jsme byli v období mezi lety 1977 a 2001, máme s Miami Dolphins jako s jedním z mála týmů NFL poměrně výrazně zápornou bilanci vzájemných utkání v poměru 5-10. Hned 11 z těchto 15 střetnutí bylo odehráno do roku 2001, tedy ještě než jsme se stali součástí NFC. Head to head record je tedy snadno vysvětlitelný tím, že v 80. a 90. letech byli Dolphins daleko úspěšnějším celkem než dlouhodobě trápící se Seahawks. 

 Bude zrovna tohle ten zápas, kdy 12th Man konečně nebude muset zažívat tříhodinový infarkt, jelikož vyhrajeme tak nějak s přehledem? Jak jste si mohli poslechnout v pátečním podcastu s Vlado Kurekem, mě osobně by překvapilo cokoliv jiného, než zpáteční let na Pacific Northwest a W v kapse. Možná by bylo taky vzhledem ke zdraví nás všech konečně na čase. Ostatně two-possession game, tedy zápas vyhraný alespoň o 9 bodů, jsme v našem podání viděli naposledy loni ve weeku 4 v Arizoně. Pokud bychom pak chtěli v historii hledat zápas, který naši Seahawks vyhráli absolutně s přehledem a na pohodu, takže řekněme o takové čtyři skórování, tedy alespoň o 25 bodů, museli bychom se vrátit zpátky až do sezóny 2018, kdy jsme si ve weeku 13 poradili doma s 49ers poměrem 43-16.

 Jak to vidíte vy? Budou se konat delfíní jatka? Uvidíme opět vyrovnaný, pro kardiaky nevhodný, zápas? Pozná NFL druhý týden po sobě kouzlo magického vousu Fitzmagica? Která z těchto tří možností vám přijde nejpravděpodobnější? Rozhodně se nezapomeňte vyjádřit jak zde v komentářích, tak i v naší Tipovačce. Zda budete mít nakonec pravdu, se začneme dozvídat již v neděli v evropsky velmi přijatelných 19 hodin, kdy tento zápas v Miami Gardens začíná. Počasí má být vyloženě letní a tropické, takže ideální doba na pořádnou rybí grilovačku.

#GoHawks #DangeRussForMVP #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *