Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY DRAFT 2023

 Byl to opět nádherný Draft! Drama, překvapení i zábava – toho všeho bylo včera večer až nad hlavu. Mně osobně věští projekce record 8-6 a 71.1% šanci na to, že se po dvouleté pauze podívám až do vyřazovacích bojů. Tak uvidíme… Ty předsezónní simulace mají ve Fantasy mnohdy váhu Jolandiny věštby. Každopádně to bylo dramatické, divoké, zajímavé, ale už je to definitivně za námi a ostré boje o věčnou zmínku na Fantasy Trophy právě začínají. Tak si tedy pojďme ten včerejšek shrnout… Jako vždy i letos přidávám malý souhrn toho, kteří hráči se včera zařadili mezi first-round picky a rovněž připojím pár zajímavostí, abych ona jména, týmy a události včerejšího večera dal do širších souvislostí.

1. liga

#1 – Justin Jefferson (WR, Vikings) – Sešívaní ze SNP
#2 – Travis Kelce (TE, Chiefs) – Teplice Birds
#3 – Ja’Marr Chase (WR, Bengals) – Oderberg Minions
#4 – Christian McCaffrey (RB, 49ers) – Olomouc Attys
#5 – Tyreek Hill (WR, Dolphins) – Prague Puntriots
#6 – Tony Pollard (RB, Cowboys) – Pardubice 95ers
#7 – Austin Ekeler (RB, Chargers) – Wierzbica Stoners
#8 – Stefon Diggs (WR, Bills) – Gánovce Neanders
#9 – Patrick Mahomes (QB, Chiefs) – Slavoj Jesenice
#10 – A.J. Brown (WR, Eagles) – Prague 6ers
#11 – Nick Chubb (RB, Browns) – Bazališek Ostrava
#12 – Bijan Robinson (RB, Falcons) – Hodkovičky Hawks
#13 – Josh Jacobs (RB, Raiders) – Světice Ostriches
#14 – Jahmyr Gibbs (RB, Lions) – Vrbica Alligators
#15 – Travis Etienne (RB, Jaguars) – Zbrojovka z Brna
#16 – Saquon Barkley (RB, Giants) – Jihlava Hornets
#17 – Derrick Henry (RB, Titans) – High Tatras GOATs
#18 – Amon-Ra St. Brown (WR, Lions) – Cibulka Seahorses
#19 – CeeDee Lamb (WR, Cowboys) – Ostrava Seahawks
#20 – Davante Adams (WR, Raiders) – Dúbravka Hawks

Zde přikládám pár zajímavých kontextů:

  • Letošní Fantasy Draft trval celkem 2 hodiny a 15 minut, tudíž o poměrně výrazných 23 minut déle, než naše dosavadní maximum. Během Draftu jsem zaznamenal hlasy volající po zkrácení času na pick z 90ti na 60 vteřin. Já osobně bych byl určitě proti, neboť spousta z nás není nějakými zvláštními Fantasy profíky a čas navíc se jednoduše hodí. Ale až za cca 9 měsíců bude na stole příprava na ročník 2024, určitě o tom lze vyvolat hlasování.
  • Pátý Fantasy Draft a vůbec první #1 pick, jenž není running backem. Po čtveřici Saquon Barkley, Christian McCaffrey, Alvin Kamara a Jonathan Taylor (v chronologickém pořadí) se vůbec prvním wide receiverem vybraným z první příčky stal Justin Jefferson (na fotce) z týmu Minnesota Vikings. Jednalo se o vůbec první #1 pick v rukou vítěze druhé ligy předchozího ročníku.
  • Vůbec poprvé v historii nenajdeme mezi TOP 3 žádné running backy. Travis Kelce se stal nejvýše draftovaným tight endem historie našich Draftů a o jeden výběr tak překonal svůj vlastní, dva roky starý rekord.
  • Složení hráčů draftovaných v prvním kole dle pozic je 10 running backs (nejméně v historii), 8 wide receivers (nejvíce v historii), 1 tight end a po roční pauze i 1 quarterback.
  • Loni se mezi first-round picky neobjevil ani jeden hráč Kansas City Chiefs. Letos už jsme na tom však stejně jako v letech 2020 a 2021, neboť v prvním kole byli zase vybráni nejméně dva jejich hráči. Nejvíce picků v prvním kole, a to právě po dvou hráčích, mají kromě zmíněných Chiefs na kontě i Dallas Cowboys, Las Vegas Raiders a Detroit Lions.
  • Mezi first-round picky najdeme dvě dlouhodobé stálice v tom slova smyslu, že tito hráči zatím nechyběli ani v jednom prvním kole Draftu, které za sebou během těch parádních pěti let máme. Jsou jimi running back Christian McCaffrey (#1 – 2020, #6 – 2021, #4 – 2019, 2022 a 2023) a wide receiver Davante Adams (#15 – 2020, #10 – 2019 a 2021, #16 – 2022 a #20 – 2023).
  • Největším skokanem roku je wide receiver Detroitu Lions Amon-Ra St. Brown, který si z loňského 74. místa tentokrát polepšil o 56 příček. Naopak propadákem roku je running back Leonard Fourtette. Loňský pick #17 je letos prozatím free agentem bez působiště, a tak asi není překvapením, že se propadl hned o 210 výběrů níž.
  • Letošní Draft nováčkům přál jako žádný jiný předtím. Vůbec poprvé se stalo, že byli v prvním kole vybráni hned dva rookies. Je jimi duo mladých running backs na výběrech #12 a #14 Bijan Robinson a Jahmyr Gibbs.
  • Pátá sezóna a pátý nejvýše draftovaný hráč našich Seahawks. Čtveřice running back Chris Carson (#46 – 2019), wide receiver Tyler Lockett (#24 – 2020), megaúlet pick v podobě kickera Jasona Myerse (#22 – 2021) a running back Rashaad Penny (#36 – 2022) byla doplněna dalším running backem Kennethem Walkerem III, jenž byl letos vybrán jako pick #26. Dalšími vybranými borci z našich řad byli WR DK Metcalf (#40), WR Tyler Lockett (#56), QB Geno Smith (#59), RB Zach Charbonnet (#86), WR Jaxon Smith-Njigba (#126), defense Seahawks (#162), K Jason Myers (#166), TE Noah Fant (#198), TE Will Dissly (#239), WR Jake Bobo (#242), TE Colby Parkinson (#269) a RB DeeJay Dallas (#278). Ještě nikdy dřív se nestalo, že by bylo draftováno hned 13 hráčů Seahawks!

 Kromě tradiční první ligy nám na dveře klepe také druhý ročník naší druhé ligy, která se letos z 10ti manažerů rozrostla na krásných 16. Její dva nejlepší týmy pak za rok postoupí do TOP dvacítky a s tím i do přímých soubojů o titul a věcné ceny. Druhé lize se budu během sezóny opět věnovat o něco méně, každopádně o stručnou každotýdenní coverage určitě nepřijdete. Stejně tak Vám nemůžu upřít znalost toho, jak v prvním kole Draftu vybírali právě její manažeři. Je k neuvěření, jak šíleně moc se první kolo Draftu obou lig navzájem liší. Ten Seahawks hype je tam úplně jinde…

2. liga

#1 – Justin Jefferson (WR, Vikings) – Kamnati Turtles
#2 – Patrick Mahomes (QB, Chiefs) – Herink’s Pardubice
#3 – DK Metcalf (WR, Seahawks) – Nitra Hawks
#4 – Travis Kelce (TE, Chiefs) – Hradiště Armorers
#5 – Tyreek Hill (WR, Dolphins) – Budweis LB
#6 – Ja’Marr Chase (WR, Bengals) – Vlčkovce Wolfs
#7 – Austin Ekeler (RB, Chargers) – Wierzbica Stoners B
#8 – Garrett Wilson (WR, Jets) – Stodůlky Nurses
#9 – Christian McCaffrey (RB, 49ers) – Dobrovičtí Hawks
#10 – Bijan Robinson (RB, Falcons) – Vyškov Bonecrushers
#11 – Jalen Hurts (QB, Eagles) – LA Los Diablos Fumeros
#12 – Derrick Henry (RB, Titans) – Znojemská Bramboračka
#13 – Josh Jacobs (RB, Raiders) – Espresso Žebětín
#14 – Tony Pollard (RB, Cowboys) – Jehnědská SeaSparta
#15 – Geno Smith (QB, Seahawks) – Račišdorf’s Vineyard
#16 – Davante Adams (WR, Raiders) – TJ Hawks Hrdlív

 Do komentářů se rozhodně pochlubte, jak se Vám Draft povedl, jaký máte predikovaný record, kdo se stal či nestal Vaším nejlepším a nejhorším výběrem a celkově sdílejte veškeré své dojmy, postřehy a připomínky ze včerejšího večera. Na cestě do Fantasy Super Bowlu V přeji všem hodně štěstí a ať se Vám vyhýbají zranění klíčových hráčů. Náležitě si ten souboj o Fantasy Trophy a vlastnoručně podepsanou fotku Stevena Hauschky vychutnejte. Fantasy zdar!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *