Archiv,  Novinky,  Postseason,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – NFC WILD CARD GAME: LOS ANGELES RAMS (#6 seed) @ SEATTLE SEAHAWKS (#3 seed)

 Tak tohle bylo špatně víceméně od začátku do konce. Absolutně trápící se útok předvedl pár big plays, na kterých se však zápas postavit nedal. Inkasovaný pick six, ztracený fumble, tápající Russell, O-Line děravá jako ementál, na sideline křičící a helmou házející DK, nesmyslné cally offensive coordinatora Briana Schottenheimera a mnohé další vylomeniny… Tým Rams nebyl nijak oslňujícím a nepřekonatelným soupeřem, ale i tak to stačilo k jejich výhře 30-20 a postupu do NFC Divisional Round. Pro naše Seahawks naopak letošní nadějně rozjetá sezóna končí již v prvním kole playoff a vstupujeme tedy do víc než půl roku dlouhé offseason, během které je jednoznačně jedním z hlavních úkolů posílit offensive line a do budoucna tak ochránit Wilsona.

 Problémů bylo mnoho. Tím hlavním a nejdůležitějším asi bylo, že až necelé čtyři minuty před koncem zápasu jsme dokázali proměnit náš první first down utkání! Tohle je tragické, donebevolající a dá se s tím vyhrát tak jedno utkání ze sta. Zvlášť ve chvíli, kdy projekce slibují Rams 99.9% šanci na výhru, je nám už takový proměněný first down k ničemu. Nakonec se efektivita útoku Seahawks při third downs zastavila na statistice 2/14. Hrůza. Ještě horší je pak uvědomění si, že Rams v konverzi třetích a čtvrtých downů dosáhli pouze na 3/17. To je také striktní číslo. Obě obrany hrály vskutku dobře a propastným rozdílem se tak ukázala být běhová hra. Ta fungovala daleko lépe našim soupeřům. Jednadvacetiletý rookie running back Cam Akers, jehož 176 scrimmage yards a 1 TD k tomu nás během večerních hodin postupně dostávaly do kolen, odehrál svůj doposud životní zápas a byl hlavním strůjcem výhry Rams na straně útoku.

 Co se povedlo či nepovedlo nám? Offensive line odehrála svůj snad nejhorší zápas sezóny. Zbytečné fauly, které nás v konečném důsledku stály i nějaké ty body na scoreboardu a pětkrát sackovaný Wilson je toho důkazem. Russ měl rovněž v tu nejnevhodnější chvíli jedno z nejhorších utkání celé své kariéry. Zkompletoval pouze 11/27 passů pro 174 yardů, 2 TDs a pick six s druhým nejnižším letošním passer ratingem, dosahující na hodnotu pouze 72.2. Nižší úspěšnost completions, než včerejších 40.7%, měl pouze jednou v kariéře a bylo tomu tak v jeho rookie sezóně 2012! Svůj celkově 160. zápas v dresu Seahawks si tak Russ rozhodně nedá za rámeček a nebude na něj vzpomínat v dobrém. Z jeho receivers se tentokrát mohl radovat nejspíš jen DK Metcalf. Ten byl jediným hráčem, který si za nás včera připsal alespoň tři zachycené přihrávky. Jeho 5 receptions pro 96 yards a 2 TDs sice vypadají na pohled hezky, ale jedna 51 yardů dlouhá big play a druhý TD v garbage game už zápas na naši stranu otočit nemohly. 

 Pokud něco fungovalo, byla to obrana. Jak jsem tady v závěru pátečního preview položil otázku, které z našich mužstev se na hřiště dostaví, teď už víme, že to byl “tým B”. All-Pro linebacker Bobby Wagner si připsal hned 16 tackles, což je v jeho devítileté kariéře druhý nejlepší výkon. K nim přidal i tackle for loss, sack a QB hit. Jednoznačně budoucí člen Pro Football Hall of Fame! Na základě Bobbyho čísel tomu lze těžko uvěřit, ale mužem zápasu byl na straně defense někdo jiný. Defensive tackle Jarran Reed (na fotce) dosáhl na 5 tackles, 3 tackles for loss, 2 sacks a 3 QB hits a je jedním z mála hráčů, kterého včera večer Pete Carroll v šatně Lumen Field jistě poplácal po ramenou. Skvěle hrál se 4 tackles a 3 zblokovanými passy i safety Jamal Adams, jehož pozápasovému rozčarování to však logicky nijak nepomohlo.

 Pochválit musím také special teams. Kicker Jason Myers se ani tentokrát nemýlil, ke 2/2 extra points přidal také dvě trefy za tři body, když proměnil oba field goaly z 50 a 52 yardů a s počtem 37 po sobě proměněných field goalů mu tak v úvodu příštího roku chybí jen dalších 8 úspěšných kopů na ustanovení nového NFL all-time recordu. Rovněž punter Michael Dickson včera předvedl parádní dělo v noze, když jeho 8 puntů dosáhlo na víc než parádní průměr 55.8 yardů na punt. Returnera D.J. Reeda jsem měl původně rovněž v plánu vychválit až do nebes, ale lost fumble na konci utkání byl podstatnou hrubkou na jeho jinak solidním výkonu, kdy svých pět returnů proměnil celkem ve 108 yards a to včetně 58 yardů dlouhého kick returnu, který se nakonec pro Seattle stal letos tím vůbec nejdelším. 

 Závěrem vám všem chci poděkovat, že jsme zde tvořili víc než dobrý kolektiv 12s Family a že jste mi již v komentářích pod diskuzí k zápasu děkovali za mé zdejší průvodcovské a organizační služby. Chci vás však požádat, ať si všechny ty díky, postřehy a nápady ještě nějakou chvilku necháte pro sebe a zároveň vás i uklidnit, že tímto článkem ještě letošní sezóna nekončí. Zítra nás čeká finální příspěvek k druhému ročníku Tipovačky, která včerejškem definitivně skončila a v rámci týdne nebo dvou pak přijde i závěrečné sezónní review. Tam si shrneme, jakou cestou jsme již společně prošli, co nás nadále čeká a budete mít dost prostoru k vyjádření pochvaly či naopak kritiky. Slibuji, že tohle season review bude o poznání pozitivnější než dnešní slova.

 Teď dejte do komentářů vědět, co říkáte na včerejší zápas. Vidíte v něm nějaká pozitiva? Co vám nejvíc chybělo? Jaké věci by se měly dít, abychom nakonec utkání strhli na svou stranu? Kdo byl na naší straně mužem zápasu? Jste spíš smutní, že to pro Hawks letos končí a nebo už někde hluboko v srdci hledáte optimistickou stránku věci a očekáváte offseason, která nás na jejím konci nasměruje k ještě větším úspěchům a třeba i do Super Bowlu LVI?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *