Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (2-0) at Pittsburgh Steelers (0-2)

Ačkoli 28 skórovaných bodů a ani 26 inkasovaných bodů nijak zvlášť nevybočuje z dlouhodobých průměrů, naše obrana a s výjimkou první čtvrtiny také náš útok, předvedli velmi dobrý výkon. Seattle Seahawks tak začínají sezónu s recordem 2-0 a v rok, kdy se tohle stalo naposledy, jsme vyhráli Super Bowl. Just sayin´… =)

Naše defense povolila Pittsburghu proměnit pouze 3/11 third downs a vedli ji zkušení borci K.J. Wright (8 tackles) a Bobby Wagner (7 tackles a jeden zblokovaný pass). Celkově jsme Steelers povolili pouhopouhých 261 yardů za celý zápas, což při našich 425 yardech byl hlavní rozdíl vedoucí k vítězství Seahawks.

Po rozpačitém výkonu s Bengals v prvním hracím týdnu se vzpamatoval i náš útok vedený Russellem Wilsonem. Ten po většinu zápasu názorně ukazoval, proč je nejlépe placeným hráčem v historii NFL, když zkompletoval 29/35 passových přihrávek pro 300 yards, 3 TDs a 0 INT. Passer rating 130.9 nakonec nemá k dokonalosti zrovna daleko. K faktu, že to vzduchem tentokrát šlo, přispěl také nejeden další hráč. Již po dvaceti minutách zápasu měl na svém kontě 2 receiving touchdowny TE Will Dissly, který se naplno vrátil po loňském těžkém zranění kolene a v zápase měl celkem 5 catches pro 50 yards. První “juggling” touchdown catch v NFL si připsal také rookie wide receiver DK Metcalf, který nachytal 61 yards. Receiving leaderem se pak stal Tyler Lockett, když si připsal (career high) 10 zachycených přihrávek pro celkových 79 yards.

Ze sideline předvedl skvělý výkon také oslavenec Pete Carroll. Ten si nejprve vyžádal úspěšnou pass interference challenge, která prodloužila drive vedoucí nakonec až k touchdownu Seahawks a poté v krizové situaci zahlásil ten správný play při situaci 4th&1 pár minut před koncem, po jehož proměnění Chrisem Carsonem se útok Steelers na hřiště už nedostal a my tak uhájili těsné vítězství 28-26.

Zapomenout nechci ani na velmi dobrý výkon special teams. Punter Michael Dickson dosáhl průměru puntů velmi solidních 51.3 yards a kicker Jason Myers podpořil tým stoprocentní úspěšností při points after try, když mezi tyče poslal všechny čtyři jeho extra pointy a jen tak tak že nepřekonal svůj osobní rekord, když velmi těsně netrefil 58 yardů dlouhý pokus o field goal na konci prvního poločasu.

A co vytknout? Bez dvou ztrát míče v podání Chrise Carsona, kdy se Pittsburgh dostal na velmi krátké hřiště a z obou dvou possessions skóroval touchdowny, bychom se jistě obešli. Stejně tak velkým problémem zůstávají již klasicky provinění proti pravidlům. Seahawks nasbírali 10 flags, které je stály 93 penalty yards. Jedno z porušených pravidel byla například pass interference, která Steelers posunula na 1-yd line a dala jim 1st&goal. Jako další lze jmenovat zase facemask předvedený DK Metcalfem, což vedlo k prodloužení Meyersova pokusu o field goal na 58 yardů, z čehož, jak víme, nakonec body na našem kontě nebyly. Tady je potřeba zamakat na disciplíně.

Klady ale nakonec převážily nad zápory, z města tří řek si vezeme cenné vítězství a vylepšujeme si tak naši bilanci na dvě výhry a žádnou porážku. Jak jste si zápas užili vy? Slavilo se u vás jako v šatně Seahawks po zápase (na fotce)? A myslíte si, že s takovým výkonem můžeme za týden stačit na Saints?