Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (3-1) at Arizona Cardinals (0-3-1)

 Z rozpálené arizonské pouště si domů vezeme třetí výhru sezóny! Tamní Cardinals jsme porazili poměrně s přehledem poměrem 27-10.

 Po první čtvrtině základní části sté sezóny NFL máme v našich statistikách uvedeny tři výhry a jen jedinou prohru. Díky vítězství v rámci divizního souboje jsme se posunuli na druhé místo naší divize. Lepší je San Francisco 49ers s recordem 3-0 a v těsném závěsu za námi na třetím místě najdeme Los Angeles Rams (3-1). Divize NFC West je tak jedinou divizí, ve které můžeme po čtvrtém hracím týdnu najít tři týmy s alespoň třemi výhrami na kontě. 

 Naši Seahawks přerušili včerejší výhrou sedm zápasů dlouhou sérii (regular season + postseason), kdy se nám nepodařilo nad soupeřem, jemuž jsme čelili, zvítězit rozdílem větším, než je tomu u one-possession game, tedy maximálně o sedm bodů. Zároveň jsme record vzájemných střetnutí ze State Farm Stadium od roku 2013 vylepšili na současných 6-0-1. Včera jsme tudíž mohli sledovat již sedmý zápas v řadě, kdy nás Cardinals nedokázali v domácím prostředí porazit. 

 No a co se v zápase konkrétně povedlo? První interception v kariéře a hned pick-six. Takto vletěl v první čtvrtině do zápasu Jadeveon Clowney, kterého jsme před sezónou tradovali z Houstonu Texans. Tuto parádičku náramně ocenili téměř všichni hráči Hawks v podobě invaze do endzone a následného oslavného focení (na fotce). Clowney nebyl jediným výrazným článkem naší obrany. Bobby Wagner si po minulém rekordním zápase připsal 11 tackles. Mychal Kendricks také ukázal, jak skvělým linebackerem je, když soupeře tackloval šestkrát (z toho dvakrát pro ztrátu yardů) a ve statistikách má také 2 sacky a 2 QB hity. Solidní den měli taktéž například Shaquill Griffin (7 tackles) a Ziggy Ansah (5 tackles, 1 sack, 2 QB hits).

 Na straně útoku nelze nezmínit jednu věc. Chris Carson je zpátky! Včera to byl jeho den. Na 22 běhových pokusů zaznamenal 104 yardů, což dělá v průměru 4,7 yardů na běh. K tomu přidal čtyři zachycené přihrávky vzduchem od RW3 pro 41 dalších yardů. Všechny tyto údaje jednoznačně ukazují, že to byl Carsonův letošní nejlepší den. Snad jen okořenit to touchdownem by se hodilo… 

 Russell Wilson předvedl další z jeho dobrých představení, když zkompletoval 22/28 přihrávek pro 240 yardů a 1 TD. Touchdown pass však nenašel sobotního oslavence (27. narozeniny) Tylera Locketta, nýbrž byl zachycený Willem Disslym. Ten byl také Russellovým nejčastějším cílem a zapsal si sedm zachycených passů pro 57 yardů, což je zatím nejvíce receiving yards v jeho dosavadní krátké kariéře. Dissly tak zažil mnohem lepší zápas, než tomu bylo téměř přesně na den před rokem, kdy si právě v Arizoně přetrhl šlachu v koleni a sezóna pro něj skončila. 

 První dva proměněné field goaly letošního roku má na svém kontě Jason Myers. Bývalý kicker New Yorku Jets, s nímž náš tým před sezónou podepsal dlouholetý kontrakt, se trefil mezi tyče ze vzdálenosti nejprve 33 a poté 24 yardů. K tomu přidal 3/3 úspěšných extra points. Vida, i Seahawks čas od času skórují field goal… =)

 Jak se vám zápas líbil? Užili jste si, chtělo by se říct “konečně”, zápas bez nervů? Připouštěli jste si třeba po poločasovém vedení 20-3, že to můžou Cardinals ještě otočit? Teď nás čeká krátký týden, protože už v noci ze čtvrtka na pátek budete moci sledovat Thursday Night Football, ve kterém nás čeká druhý divizní souboj. Tentokrát proti Los Angeles Rams, které od 2:20 středoevropského přivítáme na CenturyLink Field v Seattlu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *