Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 3 PREVIEW – CAROLINA PANTHERS (0-2) @ SEATTLE SEAHAWKS (1-1)

 Po absolutním propadáku v úvodním zápase s Rams působil náš výkon v Detroitu dojmem, že se týmu podařilo najet zpět na správnou kolej. Quarterback Geno Smith a wide receiver Tyler Lockett táhli útok a Tre Brown obranu takovým způsobem, že jsem si Seahawks okamžitě snadno vizualizoval do role lednového playoff týmu. Dokážeme však pokračovat v nastoleném kurzu a za podpory zaplněného Lumen Fieldu porazit třetího soupeře, který nám letos zkříží cestu? Doufat v to budou nejen všichni 12s, ale také mnoho na stadionu přítomných členů naší soupisky z roku 2013. Také tehdy před deseti lety se nám Panthers pokusili postavit do cesty. V úvodním hracím týdnu jsme však po neskutečném dramatu a výkonu Legion of Boom vyhráli 12-7 a nastartovali tak svou cestu k Vince Lombardi Trophy. Vzpomínky nejen na tento zápas, ale na celou mistrovskou sezónu 2013, budou zítra prostupovat celým večerem. Zítřek však nebude zasvěcen pouze ohlížením se za SB XLVIII, ale hlavně cestě do SB LVIII.

 Měl to být večer, kdy se poprvé od roku 2019 střetneme s rookie quarterbackem vybraném na první pozici v Draftu. Na trávník měl vyběhnout odchovanec Alabamy Bryce Young, avšak tento týden se se zraněným kotníkem vůbec neúčastní klubových tréninků a na jeho místě jej tak nahradí za týden již 36letý veterán Andy Dalton aka Red Rifle. To je pořád samé klečení při hymně, pride month, nové rekordy v počtu žen ve staffech týmů a černochů v profesionálním fotbalu, ale že by si někdo vzpomněl na zrzky, to je ani nehne. Hype by si ale Dalton rozhodně zasloužil už jen proto, že Seahawks proti němu mají bilanci špatnou tak, jako proti málokterému quarterbackovi, neboť Andy vede nad Seattlem 3-1. První dvě výhry si připsal v dresu Cincinnati Bengals, za které byl 9 let starterem a tu poslední pak loni v dresu New Orleans Saints. V onom utkání proti Saints však Dalton výhře nepřispěl ani náhodou. Tým tehdy s neuvěřitelnými čtyřmi touchdowny vedl QB/WR/RB/FB/TE/C/G/T/DT/DE/LB/CB/S/K/P/LS aka Swiss knife Taysom Hill, kterého se zítra bát nemusíme a Geno Smith (na fotce) tentokrát taky určitě předvede lepší výkon, než tomu bylo v matchupu s Daltonem, když v jakožto jediném zápasu loňské regular season hodil hned 2 interceptions. 

 Historickou bilanci proti poměrně mladé franchise Panthers máme vskutku povedenou. Z 15ti vzájemných utkání jsme jich 10 vyhráli. Je však nutno druhým dechem doplnit, že posledních 6 soubojů jsme si rozdělili shodně 3-3. Historie ale zítřejší zápas nerozhodne. Daleko větší vliv by však mohla mít všechna ta zranění, kterých je už takto na začátku sezóny víc než dost. Už dříve na injury reserve umístěnou dvojici offensive tackle Abe Lucas a rookie running back Kenny McIntosh, jenž oba marodí s kolenem, doplnil s nutností operace ramene rookie defensive end Mike Morris, jehož ligový debut se tak, bohužel, odkládá minimálně až na příští sezónu. Po zranění kolene, které si přivodil během loňského kickoffu, stále čekáme na návrat safetyho Jamala Adamse. Další průšvih je, že s týmem netrénuje cornerback Riq Woolen, který si minulý týden poranil hrudník a bude nejspíš nějaký ten zápas chybět. S poraněným palcem na noze omezeně trénuje také druhý starting tackle Charles Cross. DK Metcalf, Coby Bryant a je toho ještě mnohem víc…

 V zápase jsme jednoznační favorité, ale právě tato utkání nám v posledních letech zrovna nesvědčí. Velké množství lidí na marodce je sice důvod ke znepokojení, ale dle mého názoru budeme mít na hřišti stále daleko lepší a komplexnější tým než soupeř. Hlavní cesta k W vede dle mého názoru přes opět dobře hrající O-Line, 25+ carries dua Kenneth Walker III a Zach Charbonnet a na ligové poměry velmi podprůměrnou schopnost běhové obrany Caroliny se účinně bránit. Pomoct by nám měl také Air Player of the Week Geno Smith; teprve třiadvacátý hráč v historii NFL, kterému se podařilo si v jednom zápase připsat pick 6, forced fumble a sack – cornerback Tre Brown; tackle machines Bobby Wagner, Jordyn Brooks a Julian Love, které všechny najdeme mezi TOP 9 tackle leaders letošní NFL nebo, doufejme v jeho nastoupení, uncle Will Dissly, který je dle PFF známky prozatímním nejlépe hodnoceným tight endem sezóny.

 Právě mě napadlo, že se bude jednat o poslední domácí utkání Seahawks až do dvojzápasu weeků 7-8 proti Arizoně Cardinals a Clevelandu Browns. A to jsou právě ty dva zápasy, na kterých budeme mít tu čest být jakožto vyslanci československých Sea Hawkers na služební cestě. Navíc před zápasem s Arizonou budeme přímo na trávníku přítomní předzápasovému rozcvičování a o den dříve pak na přímé povolení asistenta coache Peta Carrolla dostaneme možnost prohlédnout si prostory VMAC. Doteď jsem nenalezl ta správná slova, která by trefně popsala to, jak neskutečně vděčný jsem Vám všem, kteří jste věnovali své finance a čas, abyste mi jednoho slunečného dne na Rohlence řekli, že jste se mi rozhodli splnit jeden z životních snů. Tak Vám ještě jednou z celého srdce děkuju, 12s! Jste neskuteční! V první polovině října budeme transparentní účet pro příspěvky na naši služební cestu uzavírat, takže pokud byste chtěli ještě naposled něco málo přispět, čas pro tuto možnost se krátí. 

 Kdyby se Vám zdálo, že dnešní preview je takové nějaké vyprávěcí s málo tvrdými fotbalovými fakty, tak se Vám to nezdá. Náš polský poskytovatel internetu se nás asi aktuální rychlostí připojení snaží vrátit do dob Pruského Slezska devatenáctého století. Omlouvám se tedy, že jsem to dneska tak trošku natahoval, ale k vyhledání jakékoliv informace a načtení jedné webovky musím většinu dne čekat asi jako kdyby se psal rok 1812 a na trůně byl Fridrich Vilém III. Každopádně je dobře, že jste to dočetli až sem. Čtení podporuje představivost, kreativitu a procvičuje Vaše mozkové závity, což se hlavně v uspěchané době moderních technologií, kdy lidi konzumují útržkovitý obsah sociálních médií a nejrůznější videa, hodí. A navíc na fotbal čumíte furt, takže nemáte zač… 😀

Matchup třetího kola jubilejní desáté sezóny od vítězného Super Bowlu XLVIII, jehož výročí si bude připomínat nejen Seattle, ale i ta spousta fans, které Seahawks mají v Česku a na Slovensku, začíná na sychravém pacifickém severozápadě již zítra od 22:05 hodin. Kdo zazáří? Matchup mezi jakými hráči či pozicemi rozhodne o vítězích a poražených? Směle do komentářů doplňte vše, co zde nezaznělo a zítra očekávám všechny ve stejné loud and proud formě, jakou jste předvedli při tom neuvěřitelném rachotu během akce, jakou Ivanka pri Dunaji nepoznala snad celé století. 

GO HAWKS!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *