Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (8-2) at San Francisco 49ers (8-1)

 “That was a masterpiece of the regular season games. An absolute masterpiece.”, znělo z úst komentátora na ESPN v úterních šest hodin ráno našeho času. A měl pravdu. V tu chvíli totiž končil zápas, který nejen že byl doposud nejlepším zápasem roku pro naši obranu. Však co se divácké atraktivity týče, byl to zápas možná nejlepší v celé letošní sezóně napříč NFL. V obranné bitvě, v hlavních rolích s turnovery, výroky rozhodčích a nakonec i soubojem kickerů jsme letos jako první tým porazili San Francisco 49ers poměrem 27-24 po prodloužení. Výrazně jsme se tak přiblížili jak k sedmé účasti v play-off v posledních osmi letech, tak i k osmé po sobě jdoucí sezóně s recordem .500 a vyšším (tj. momentálně třetí nejdelší série v NFL po Patriots a Steelers). Asi není náhoda, že Russell Wilson je u nás osmým rokem…

 RW3 zkompletoval 24/34 passes pro 232 yards, 1 TD, 1 INT a passer rating 86.9. Dalších 6 běhů pro 53 yardů přidal po zemi a to včetně veledůležitého běhu minutu před koncem prodloužení, kdy nás při situaci 3rd&3 posunul na field goal range. Je jen málo quarterbacků v historii, kteří by tohle mohli nazvat jednou ze svých horších her sezóny a ta čísla brali všemi deseti. Wilson (na fotce) je tak v lize momentálně čtvrtý s 2 737 passing yards a na děleném druhém místě s 2 interceptions. Na kontě s 23 passing touchdowns, QB ratingem 114.9 a nejvyšším procentuálním podílem passů, které skončí touchdownem (7 %), je v lize nejlepší. Za sebe říkám, že v souboji o MVP po Monday Night Football nijak nezaostal.

 Nejčastěji hledaným receiverem tentokrát nebyl Lockett, ale duo DK Metcalf a Jacob Hollister. DK si zapsal 6 receptions pro 70 yards. Hollister si vylepšil svůj osobák na 8 catches, z nichž udělal 62 yards a 1 touchdown. Jacob Hollister tak v roli jediného tight enda týmu má za dva zápasy 99 yards a 3 TDs. V prvních 26 zápasech kariéry přitom měl pouhých 132 receiving yards a touchdown neskóroval. Po dvou veledůležitých receptions v závěru zápasu si připsali taky Malik Turner a nově příchozí Josh Gordon. Ani bez nich by nakonec závěrečné skóre nebylo takové, jaké je.

 V běhové hře podpořil tým Chris Carson, který přidal 89 rushing yards, 1 TD a několika důležitými 1st downy. V lize je tak s 853 rushing yards na čtvrtém místě, což z něj dělá nejlepšího RB v našem dresu od roku 2014, kdy obrany soupeřů děsil Marshawn Lynch.

 Zápas ale na obou stranách patřil obranám. Jadeveon Clowney doslova zářil a připomněl, že v roce 2014 byl jedničkou draftu. Jimmymu G nedal ani chvíli oddechnout a připsal si 5 QB hits, což se letos ještě za jediný zápas nikomu v našem dresu nepovedlo. Clowney dále skóroval svůj druhý TD sezóny, když vrátil do endzone volný míč po sacku a forced fumblu Jarrana Reeda. K tomu všemu přidal 5 tackles, z nich 1 for loss, 1 forced fumble a 1 sack. What a night. Dále za zmínku rozhodně stojí Bobby Wagner (11 tackles, 1 pass defensed) a Jarran Reed (4 tackles, 1.5 tackles for loss, 1.5 sacks, 1 forced fumble, 1 pass defensed, 2 QB hits). Statistik bych ale mohl napsat mnoho. Poona Ford, Shaquill Griffin, Tre Flowers, K.J. Wright, Al Woods a nebo náš nový safety Quandre Diggs se zachycenou interception. Ti všichni měli skvělý zápas a dohromady pracovali jako dobře namazaný stroj.

 Nakonec podržel i kicker Jason Myers, který se po slabém výkonu z minulého týdne ukázal jako opora týmu. Proměnil všechny tři extra pointy a oba field goaly, před něž byl postaven. Jedním z field goals byl i vítězný 42 yardů dlouhého pokusu v poslední vteřině prodloužení, kterým Seahawks udělal 8-2 týmem. Myers byl pod neskutečným tlakem a míč nasměřoval tak těsně k pravé tyči, div ji netrefil. Kick byl nicméně úspěšný a na Levi´s Stadium tak mohla propuknout jasně slyšitelná vřava 12s, kterých do San Francisca přijelo požehnaně. K oslavám se samozřejmě přidali také Russell Wilson a Pete Carroll (na fotce).

 Jakási pachuť po výhře nám v ústech zůstala snad jen nad situací okolo Tylera Locketta. Ten během prodloužení seděl na lavičce a do hry se nezapojil. Ještě v San Franciscu podstoupil vyšetření v nemocnici, kde konstatovali pohmoždění nohy. Dnes už se ale head coach Pete Carroll vyjádřil, že by měl být Lockett po bye weeku v pořádku. Tak věřme, že tomu tak bude. Momentálně má Lockett 62 receptions (T-4th in NFL) pro 793 yards (5th in NFL) a 6 TDs (T-4th in NFL) a jistě bychom všichni rádi, aby tato čísla ještě letos dál vylepšoval.

 Jak se vám “zápas roku” líbil? Byli jste vzhůru s tlakem 400/200 a sledovali to drama až do časných ranních hodin? Pokud ano, neprohloupili jste. Před našim bye weekem jsme se dostali v čele divize NFC West jen jeden jediný zápas za vedoucí 49ers. S těmi se znovu potkáme v závěrečném zápase regular season, který odehrajeme 29. prosince na CenturyLink Field a uvidíme. Třeba to bude zápas, který rozhodne o tom, kdo z nás vyhraje celou konferenci NFC, zajistí si výhodu domácího prostředí pro celé playoff a bude mít volný první postseason week a kdo naopak skončí v konferenci jako pátý s nutností hrát už Wild Card Game na hřišti soupeře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *