Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 12: SEATTLE SEAHAWKS (8-3) at PHILADELPHIA EAGLES (3-7-1)

 Dle konečného výsledku 23-17 by se na první pohled mohlo zdát, že se v noci odehrálo poměrně vyrovnané utkání. Tomu by rovněž napovídaly pouze těsné výhry 20-18 na first downy a nebo 301-250 na total yards. Opak je však pravdou. Naši Seahawks utkání po celou dobu kontrolovali a s recordem 8-3 se tak dostávají zpět do vedení divize NFC West. V rámci konference NFC se pak celkem pohodově držíme na třetí pozici a pouze díky horšímu division recordu jsme momentálně za druhými Green Bay Packers. Cardinals i Rams prohráli. Jo, tohle byl úspěšný týden…

 Žádné velké Let Russ Cook představení se tentokrát nekonalo. Wilson zkompletoval 22/31 passů pro 230 yards a 1 TD. Passer rating tedy solidních 102.9, avšak třeba oproti dvojici Patrick Mahomes a Aaron Rodgers v MVP race opět kousek ztratil. Králem zápasu byl tentokrát jednoznačně wide receiver DK Metcalf (na fotce). Ten suverénně vyhrál souboj s jedním z těch lepších cornerů ligy Dariusem Slayem, když zachytil 10 přihrávek pro career-high 177 receiving yards. Tímto si tedy připsal již letošní pátou 100+ receiving yards game a pouze jediný takový zápas mu chybí k vyrovnání Seahawks franchise recordu, který v roce 1979 ustanovil a dosud jej drží legendární Steve Largent. Připomínám, že Largentovo číslo 80 je v Seattlu navždy vyřazeno z užívání. Jsme svědky začátku éry jednoho z nejlepších receiverů Seahawks, potažmo i celé NFL? Jediný receiving touchdown zápasu si však v našem dresu nepřipsal DK, nýbržl David Moore. V jeho statistikách ovšem paradoxně krom onoho skórování najdeme celkem čtyři doteky s míčem pro celkových -5 yards. Zpět k Metcalfovi. Ten po dnešní noci vede celou NFL s 1 039 receiving yards, čímž se stal teprve devátým receiverem v historii Seahawks, který v sezóně pokořil magickou hranici 1 000 yards. Tím to však ani zdaleka nekončí. Steve Largent v roce 1985 nachytal celkově 1 287 yards, což je opět dosavadní Seahawks franchise record. DK tedy na tuto metu ztrácí pouhých 248 yards, přičemž do konce regular season stále chybí PĚT utkání. Wow! Opět neomrzí připomenutí, že DK byl v loňském draftu vybrán až jako devátý wide receiver a celkově až jako pick #64. What a steal… 

 Fantastickou práci opět předvedla obrana, která oproti první polovině sezóny hraje jako vyměněná. Útok Eagles byl v prvních pěti possessions přinucen pětkrát k 3&out, přičemž až po 25 odehraných minutách konečně dokázali získat první first down a první play na polovině hřiště soupeře. Pro srovnání my měli v tu dobu již 14 first downs a 27 plays na polovině Eagles. Totální dominance. Nebýt našich dvou riskantních neproměněných čtvrtých downů, skóre by v tu dobu jistě nebylo pouze 14-0. Na straně naší obrany, která vyprodukovala celkově parádních 6 sacks, bylo vícero dobrých hráčů. Jmenovitě nemohu nezmínit leading tacklera Jamala Adamse. Hybridní safety, který je schopen hrát linebackera i defensive enda, si včera připsal 9 tackles, 1 tackle for loss, 1 sack a 2 QB hits. Rovněž veterán K.J. Wright měl skvělý den. K 5 tackles, 2 tackles for loss, sacku a QB hitu přidal veledůležitý zblokovaný pass, kterým při čtvrtém downu vyhnal útok Philly ze hřiště a ukončil naše 18 zápasů dlouhé čekání na turnover v redzone. Bobby Wagner, Jordyn Brooks, Poona Ford, Jarran Reed i Quandre Diggs, který si připsal jedinou zachycenou interception zápasu – ti všichni a mnozí další předvedli opravdu dobrý výkon, který nakonec vyústil v osmou letošní výhru našeho týmu. 

 Za zmínku však stojí ještě dvojice dalších hráčů, na které by se mohlo lehce zapomenout. Chris Carson, který se po čtyřzápasové pauze vrátil zpět na hřiště, předvedl 59 scrimmage yards a touchdown. Ono skórování až nápadně připomínalo Marshawna Lynche, jelikož tolik odmítnutých tackles během jednoho běhu jsem od dob, kdy za nás hrával Beast Mode, nejspíš ještě neviděl. Not bad for seventh-round pick… Druhým lehce nedoceněným hrdinou je jednoznačně kicker Jason Myers. Ten je společně s Masonem Crosbym z Green Bay Packers jediným kickerem letošního ročníku NFL, jehož úspěšnost proměněných field goalů je stále stoprocentní. Všech 15 jeho dosavadních pokusů poslal mezi tyče, a to včetně té 61 yardové bomby v zápase proti Rams. Včera Myers předvedl 3/3 FG a 2/2 PAT, přispěl osmi body a podle mě si dost výrazně říká o svůj druhý Pro Bowl v kariéře.

 No a co na ten noční výkon říkáte vy? Zakřičeli jste si radostí z plných plic a nebo jste si ještě při onside kicku 11 vteřin před koncem kousali nehty? Jak si užíváte dnešní Victory Tuesday? Čí výkon se vám líbil a kdo vás naopak neoslnil? Je někdo či něco, co jsem v review opomenul, ale stálo by to za zmínku? Rozhodně se nezapomeňte podělit do komentářů.

 Na závěr jedna organizační věc. Díky posunu zápasu Ravens at Steelers až na středeční večer bude také náš tradiční časový rozvrh znovu mírně upraven. Souhrn dvanáctého týdne Fantasy League se zde objeví až během čtvrtečního dopoledne a příspěvek, pod nímž budete moci tipovat zápas Giants at Seahawks, bude zveřejněn později během čtvrtka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *