Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

JAK TO BUDE S LINEBACKERY?

 Ťuk ťuk na dřevo, ale zdá se, že svět za velkou louží se vrací zpět do normálu. To s sebou mimo jiné nese fakt, že po roční odmlce se týmy NFL opět účastní společných aktivit během offseason. Po rookie minicampu, který proběhl v půlce května, se ke svému konci blíží také OTAs, neboli Organized Team Activities. Navzdory nepovinné účasti se včera na hřišti tréninkového areálu VMAC zúčastnilo zhruba 85% hráčů, jejichž jméno figuruje na našem současném rosteru. Mezi borci, kteří si raději zatrénují, než aby seděli doma, bychom našli také naše největší hvězdy jako jsou Russell Wilson, DK Metcalf nebo Bobby Wagner. Po devíti společných sezónách však, alespoň prozatím, nedělá Bobbymu sparring partnera jeho parťák na pozici linebackera K.J. Wright (na fotce). Tomu s koncem loňské sezóny vypršela platnost jeho stávající smlouvy, momentálně je stále nikým nepodepsaný free agent, a poměrně reálná je tedy možnost, že K.J. v našich barvách už nikdy nastoupí. Pokud by tomu tak skutečně bylo, právě Russ a Bobby by zůstali jedinými dvěma hráči Seahawks, kteří v dresu Seattlu zažili slavné vítězství v Super Bowlu XLVIII.

 O Wilsonovi kolovaly během prvních měsíců offseason kdejaké fámy, že se chystá trade, že je nespokojený, že chce za sluncem, bla bla bla… Nic z toho se neukázalo býti pravdou. Ba naopak se začínají objevovat spekulace, že by časem snad mohlo dojít k určité restrukturalizaci jeho kontraktu, čímž by týmové pokladničce pomohl k nějakým těm pár milionům dolarů. Aby taky ne, když průměrná roční hodnota Russellovy smlouvy je aktuálně čtvrtá nejvyšší ze všech hráčů napříč NFL. To stejné, co platí v případě tradu Russela Wilsona, který byl na jaře tolik omílán, však platí i u Bobbyho, ale tak nějak se o tom moc nemluví. Hlavním, a možná také jediným důvodem, proč se s Bobbym či Russem rozloučit, je jednoznačně vysoká hodnota jejich kontraktů. Proč jinak by taky někdo propouštěl své každoročně nejlepší All-Pro hráče, že jo… Cap hit, neboli částka, kterou Seahawks za Bobbyho letos zaplatí, dosáhne na $17.15M. V nadcházejícím roce se pak tato částka vyšplhá dokonce na $20.35M. Za jediného hráče to dělá závratných 9.4%, respektive 9.8% z kompletně celého ročního rozpočtu, který je NFL týmům k dispozici pro zaplacení 53 hráčů. V tom stejném období ukrojí větší část z platového koláče už jen Russ s jeho 17.5%, respektive 17.8% podílem na cap hitu. Pro nějaký ten blockbuster trade Wagnera hraje také fakt, že Seahawks do svého týmu v prvním kole Draftu 2020 přivedli linebackera Jordyna Brookse, o kterém se v té chvíli mluvilo jako o jeho potenciální náhradě. Jordyn za rok nasbíral solidních 57 tackles, což je nejvyšší číslo pro rookie linebackera od roku 2012, kdy právě Bobby Wagner nasbíral hned 140 tackles. Je však nutné přihlédnout k faktu, že zatímco Bobby byl tehdy starter v 15 utkáních, Jordyn loni pouze v 6 zápasech. Průměr skládek na jeden zápas jako starter je tak u obou borců prakticky totožný. Máme tedy na naši soupisce adekvátní náhradu v případě, že bude Bobby odejit? Možná ano. Hodně napoví Brooksův druhý rok v lize.

 Právě situace na soupisce linebackers tedy stále zůstává největší nezodpovězenou otázkou letošní offseason. Jak si myslíte, že bude vypadat tato pozice během následující sezóny? Vrátí se K.J. nebo po deseti sezónách odejde? Zůstane Bobby už jen letos, zůstane dva roky, a nebo Seattle nikdy neopustí? Může být Brooks “nový Bobby”? Dejte vědět, jak se podle vás celá tahle detektivka bude v následujících týdnech či letech vyvíjet…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *