Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 12: SEATTLE SEAHAWKS (7-3) at PHILADELPHIA EAGLES (3-6-1)

 Stává se jen velmi zřídka, abychom během jedné jediné sezóny hned dvakrát narazili na soupeře, s nímž nesdílíme jednu divizi. Ještě méně se však stává, aby obě utkání skončila zcela shodným výsledkem. Aniž bych do nejmenších detailů studoval historii ligy, troufnu si takto od boku tvrdit, že se to ještě nikdy nestalo nejen týmu ze Seattlu, ale absolutně vůbec nikomu. V loňském roce však právě tato nepravděpodobná shoda okolností potkala Seahawks a Eagles. Jistě si velmi dobře pamatujete ony dvě výhry. Pokud ne, připomenu, že nejprve ve dvanáctém hracím týdnu dominovala naše obrana, která soupeře donutila k šesti turnovers. O šest týdnů později v NFC Wild Card Game pak ukončil svým bravurním představením sezónu Philadelphie DK Metcalf, který překonal NFL record v nejvíce receiving yards, které kdy rookie v postseason zápase předvedl. DK nachytal celkem 160 yards a 1 TD k tomu a first down catchem v závěru utkání (na fotce) se tak podepsal pod to, že Eagles se na míč dostali zase až v září. Mimochodem od poloviny prosince roku 2018 jsou právě tato dvě utkání proti Eagles jedinými zápasy našich Seahawks, ve kterých jsme od soupeřů neinkasovali dvouciferný počet bodů. Oba zápasy jsme vyhráli 17-9. Můžeme se podobné low-score výhry dočkat také tentokrát?

 Pro začátek zopakuju jeden důležitý fakt, který jsem zde avizoval již minulý týden. V posledních čtyřech odehraných utkáních jsme hned třikrát narazili na našeho divizního soupeře a celkový winning record těchto týmů nyní činí 24-16, zatímco record našich následujících čtyř soupeřů je pouze 10-30-1. Seahawks mají nejlehčí zbývající strength of schedule ze všech týmů NFL a jako bonus jsme pouze díky head-to-head prohře v Los Angeles na druhém místě v NFC West. Je playoff blízko? Bezpochyby. Je však playoff jisté? Ani zdaleka ne. 

 Russell Wilson se bezchybným výkonem z minulého týdne zasloužil o to, že neztratil krok s čelem MVP race. Touto výhrou, která pro něj měla pořadové číslo 93, se opět zapsal do historie ligy. Ještě žádný hráč si totiž během jeho prvních devíti sezón v NFL nepřipsal takové množství výher, jako právě DangeRuss, čímž překonal legendárního Peytona Manninga. Rovněž se již ve čtvrté po sobě jdoucí sezóně povedlo Wilsonovi hodit alespoň 30 touchdowns, což je pro změnu nový Seahawks franchise record. Také jeho receiverům se daří. Tyler Lockett i DK Metcalf jsou oba na dobré cestě k nejúspěšnější sezóně jejich dosavadní kariéry, když už mají letos na svých kontech dohromady 1 610 receiving yards a 17 TDs. Stále jsou tak na dobré cestě stát se teprve čtvrtou dvojicí v historii NFL, která by si během jednoho roku připsala celkem 3 000 yardů. Naše obrana v posledních zápasech taktéž předvedla nesporné zlepšení. Koneckonců za poslední čtyři týdny jsou naši Seahawks na druhém místě v rámci celé NFL, když předvedli hned 16 sacks. No, věřili byste tomu na začátku sezóny? Na druhé straně Eagles budou mít velice těžkou práci a do zápasu vstupují jako jasní outsideři. Quarterback Carson Wentz letos hodil již 14 interceptions a sackován byl hned 40x. Obě čísla jsou tak dosud nejhoršími v celé NFL. Pokud se pak podíváme na quarterbacky, kteří letos na svém kontě mají alespoň 300 pass attempts, také jeho 58.4% zkompletovaných passů je nejhorším číslem, které v letošním ročníku najdeme. To jde ruku v ruce s tím, že ani jeden člen jejich O-Line neodehrál celý dosavadní průběh letošní sezóny. Z vítězného Super Bowlu LII před třemi lety je pak Wentz jedním z velmi malého počtu hráčů útoku Philly, kterého budeme moct vidět na hřišti v našem nadcházejícím vzájemném utkání. 

 Kdo se bude v této Battle of the Birds radovat tentokrát? Budou se čela své divize držet naši Seahawks nebo to budou naopak Eagles, kteří budou staronovými lídry slabé NFC East? A jak se předvede náš běhový útok, který by měl mít po dlouhé době k dispozici kompletní dvojici Chris Carson a Carlos Hyde? Poslední primetime game našich Seahawks v tomto ročníku je naplánována jako Monday Night Football se začátkem ve 2:15 hodin v noci na úterý. Tak dej vychladit pivko, upeč pozdního Thanksgiving krocana a vidíme se na značkách.

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *