Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

JARRAN REED ZŮSTANE ČLENEM SEAHAWKS

 S takovým oznámením dnes v noci přišel náš klub z Washingtonu. Sedmadvacetiletý defensive tackle, kterého Pete Carroll a John Schneider vybrali v druhém kole draftu 2016, podepsal dvouleté prodloužení své nováčkovské smlouvy, které Reedovi přinese $23M. Kdyby se tak nestalo do zítřejších 22 hodin našeho času, Reed by se stal free agentem.

 Když se přeneseme v čase zpět do ledna, konkrétně do okamžiku ihned po posledním zápase sezóny, ve kterém nás na Lambeau Field Packers vyřadili z boje o Lombardi Trophy, byl Reed tázán, zda by rád zůstal v Seattlu, načež Reed narozený v Severní Carolině, tedy na druhém konci Spojených Států, odpověděl: ,,Jasně, jsem tady čtyři roky. Považuji Seattle a Seahawks za svůj domov.” Nejspíš to tedy byly i Jarranovy osobní sympatie, které rozhodly, že se obě strany na prodloužení kontraktu domluvily.

 Reed měl průlomový rok v sezóně 2018, kdy startoval ve všech zápasech a připsal si 2 fumble recoveries, 10.5 sacks a 50 tackles, z nichž bylo 12 pro ztrátu yardů. Byl tak společně s Frankem Clarkem ústřední postavou naší defensive line. (Reedovy highlights ze sezóny 2018 => https://www.youtube.com/watch?v=ZkoYSIPRSmo ) Loni však jeho sezóna začala šest zápasů dlouhou suspendací za domácí násilí a ve zbylých dvanácti utkáních to ani zdaleka nebyl ten Jarran Reed z předchozího roku. Připsal si v nich jen 2 sacks, 30 tackles, z nichž pro ztrátu yardů nebyl ani jediný, a k tomu zblokovaný pass a forced fumble. Nezbývá tedy než věřit, že Reed své staré já najde a management Seahawks touto smlouvou udělal dobrý krok…

 Z dalších podstatných zpráv, které NFL nabídla, nutno zmínit, že na základě přijetí nové kolektivní smlouvy platné na příštích deset let, bude uvedeno v praxi pár nových pravidel a změn. Zaprvé bude dále navyšován salary cap. To například znamená, že kluby budou mít v příští sezóně oproti letošku $10M navíc, konkrétně tedy celkem $198M, aby zaplatily všechny své hráče. Zadruhé rovněž od příštího ročníku do playoff postoupí z každé konference hned sedm týmů. Tým na sedmém místě, tedy tým s třetím nejlepším winning recordem nepočítaje vítěze divizí, vyzve v přidaném třetím zápase Wild Card tým na druhé příčce. Nově tak v prvním týdnu playoff bude mít volno pouze vítěz obou konferencí. Nakonec zatřetí se pak od sezóny 2021 budeme moci těšit na jeden zápas ročně navíc. Regular season se totiž prodlouží na 17 zápasů a naopak zkrácena bude na pouhé tři zápasy tolik kritizovaná délka preseason.

 Co na Reedovo prodloužení smlouvy říkáte vy? Budeme do zítřejšího večera svědky uzavření dalšího velkého kontraktu i s jiným hráčem z naší soupisky? Jak vidíte rozuzlení situace třeba kolem Jadeveona Clowneyho? A jak hodnotíte závěry vyplývající z nové kolektivní smlouvy?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *