Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 7: SEATTLE SEAHAWKS (5-1) at ARIZONA CARDINALS (5-2)

Po drtivou většinu utkání jsme byli na hřišti lepším týmem a měli jsme k výhře blíž. Nakonec však divizní rivalové z Arizony ukončují naši letošní neporazitelnost a v nočním thrilleru nás porážejí 34-37 po prodloužení. Současná nejdelší série NFL, kdy jsme zvítězili ve 41 utkáních po sobě, ve kterých jsme v poločase vedli alespoň o 10 bodů, je tatam. Co však není ztraceno je naše průběžné vedení v nejsilnější divizi NFC West, které stále, byť s minimálním náskokem, kralujeme. Co se tedy v noci stalo?

Vše začalo pohádkově. První play zápasu, Wilson háže deep ball a Tyler Lockett si v té nejtěsnější možné coverage připisuje fantastický catch pro 34 yardů, kterým započíná fenomenální představení. S míčem jsme zprvu hýbali skvěle a ve chvíli, kdy ze zápasu uplynulo prvních 9 minut, bylo na našem kontě 118 total yards, na kontě Cardinals naopak -7 yards a my vedli 10-0. Mnohým by se tak mohlo zdát, že jsme vykročili za suverénní výhrou. Zkušení 12s však ví, že vše se zpravidla rozhoduje až v posledních minutách, ne-li vteřinách. A taky že zkušení 12s měli jako vždy pravdu. Kyler Murray a DeAndre Hopkins následně dovedli Arizonu ke skórování, avšak ty pravé big plays měly teprve přijít. Nejprve se vyznamenal kicker Jason Myers, který během 9 minut proměnil druhý field goal, přičemž dohromady právě ke dvěma pokusům byl postaven během úvodních pěti utkání sezóny. Pak se vyznamenala naše obrana, když Poona Ford v hloubi soupeřovy poloviny hřiště vyprodukoval skvělý forced fumble, který na zemi zalehl K.J. Wright. Vše se zdálo být skvěle rozjeto. Pak to přišlo. Play zápasu. Možná play roku. Russ hodil “zapadáček” na Carsona, který letěl snad hodinu a toho skvěle využil safety Budda Baker. Ten si připsal druhou interception za poslední dvě utkání a vyrazil pro jasný 98-yd pick six. To by však nesměl existovat jeden člověk. Teda člověk… DK Metcalf vyrazil doslova jako šílený, div že v rychlosti 36.44 km/h nesestřelil Wilsona jako růži na pouti, dohnal a tackloval Bakera na naší 8-yd line a v konečném důsledku zachránil 7 bodů, jelikož Cardinals následující krátký drive neproměnili ve vůbec nic, když se neúspěšně pokoušeli o proměnění čtvrtého downu. Jen tak mimochodem, kdyby touto rychlostí Metcalf běžel konstantně, 100 metrů by uběhl za 9.88 vteřiny! Jen připomenu, že DK je obr vážící 103 kilogramů, tedy aby takovéhle rychlosti při svých rozměrech dosáhl, je prakticky jasné, že jej seslal buď Bůh a nebo mimozemšťani. Jiné vysvětlení není. Jeho včerejší růžový účes mi, sic z toho nejsem vůbec nadšen, připomněl účes toho psychopata, který před 8 lety v kině v Denveru na premiéře Batmana postřílel 12 lidí. V tu chvíli mě to napadlo, jelikož co předvedl DK z něj dělá absolutní PSYCHO, FREAK a MONSTER stvoření. Opět tak ukázal, jakým draft stealem se stal, když jsme jej do týmu přivedli až jako pick #64. V tomto zápase si však DK připsal pouze 2 catche pro 23 yardů. To ale nijak nebránilo tomu, aby někteří jiní hráči Seahawks předvedli životní výkony. Russell Wilson se stal prvním hráčem v NFL od roku 1990, který si za první poločas zápasu připsal 250+ pass yards a 50+ rush yards. Nakonec to dotáhl na 50 přihrávek, z nichž zkompletoval 33 pro 388 yardů. Všechna tato čísla jsou jeho dosavadní letošní maxima. Russ však bohužel hodil také 3 interceptions, v čemž byl tento zápas jeho nejhorším od souboje proti Jaguars v prosinci 2017. Poslední interception navíc výrazně ovlivnila konečný stav utkání. Kromě tří picků ale hodil také 3 touchdowny a všechny je zachytil jednoznačný muž zápasu Tyler Lockett (na fotce). Ten předvedl nejlepší výkon jeho šestileté kariéry, když zachytil 15 přihrávek pro 200 yards a 3 TDs. Tento včerejší neuvěřitelný výkon si s jeho jménem budeme spojovat již navždy, jelikož nic takového nepředvedl ani v jeho All-Pro roce 2015.

Avšak nic z výše zmíněného nakonec neodvrátilo naši prohru a to i napříč faktu, že pravděpodobnost našeho vítězství byla za stavu 34-24 ještě 6 minut před koncem s 99% prakticky rovna jistotě. Následující sekvence událostí zahrnující kritické prodloužení drivu Arizony, které bylo zapříčiněno nesmyslným naskakováním na záda protihráčů, jenž při field goal try předvedl Benson Mayowa, však rozhodly o remíze 34-34 a šlo se do prodloužení. Tam div že na svém kontě neměl game-winning catch and run touchdown DK Metcalf. Play byl však zrušen díky dalšímu flagu, který tentokrát vyfasoval David Moore za holding. Následovala Russellova třetí interception a rozhodující 48-yd field goal 15 vteřin před koncem, který udělal Pittsburgh Steelers jediným letos neporaženým týmem v NFL.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Hráli jsme proti silnému soupeři a každý play byl konkurenceschopný. Stále vedeme divizi a je třeba se soustředit na velmi těžké zápasy proti 49ers, Bills, Rams a znovu proti Cardinals, které nám schedule připraví v následujícím měsíci. Tady se bude lámat sezóna. Pokud z těchto čtyř zápasů urveme alespoň dvě výhry, nebojím se tvrdit, že naše šance na NFC #1 seed nebude o nic nižší, než byla před tímto utkáním. Abychom však letos mohli pomýšlet na ty úplně nejvyšší příčky, jistě bude potřeba zlepšit obranu. V té čertovsky chybí Jamal Adams a je to znát při každém snapu. Jak se to noční drama líbilo vám? Co byste označili za povedené a co se naopak nepovedlo ani náhodou? V čem spatřujete do budoucna naděje a v čem naopak nepřekonatelné překážky? Rozhodně dejte vědět a napište do komentářů své dojmy z této NFC West Battle of the Birds.