• povolené body 89, průměr 29,7 na zápas.

Obrana Seahawks další tři zápasy (rekord rovněž 1-2):

• úspěšnost 3. downů 14-42, tedy soupeři úspěšní z 33,3 procent;
  • úspěšnost 4. downů: dva ze sedmi;
  • povolené body 30, průměr 10 na zápas.

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že mezi těmi „trojzápasy“ je drobný statistický rozdíl.

2. V posledních třech týdnech dovolila obrana Seahawks svým soupeřům pouze pět her na 20 a více yardů:

• 22 yardů po krátké přihrávce a běhu RB Breidy v jediném drivu, kdy skórovali NY Giants (3 body za FG);
  • 31 yardů a o snap později dalších 23 yardů po přihrávkách na WR Chase v druhém TD drivu Bengals;
  • 25 yardový TD QB Dobbse, plus 21 yardová přihrávka na WR Browna (zde už šlo o tzv. garbage-yards), obojí v zápase s Cardinals.

Pro srovnání, Seahawks takových her udělali pět v zápase s Cardinals a i předtím pět v zápase s Bengals.

3. Snad už jen takové perličky, že:

• 19 z posledních 20 drivů proti obraně Seahawks bylo pro 26 yardů a méně (tím jediným byl TD drive Arizony); a
  • ve druhých poločasech posledních tří zápasů povolila obrana 3 body za FG, u drivu Bengals, který po Interception začal na SEA34 a skončil na SEA34.

4. Ač v zápase s Arizonou Cardinals skórovali Seahawks pouze čtyřikrát (TD, TD, FG a FG).

Dokázali to rozložit rovnoměrně do všech čtvrtin. V dosavadní sezóně Seahawks odehráli 24 čtvrtin, ale pouze ve čtyřech neskórovali: v obou druhého poločasu s Rams, v druhé čtvrtině zápasu s Lions a v poslední čtvrtině zápasu s Bengals.

5. Krásný TD po zachycení WR Jake Boba byl uznán až po challenge HC Peta Carrolla.

V tomto zápase hlavní kouč takto po odhození červeného kapesníčku uspěl hned dvakrát. Takový kousek se mu naposledy zdařil 15. prosince 2016 v zápase s Los Angeles Rams. Nejenže s challenge uspěl, ale ani místo toho kupodivu neodhodil mobil, klíče či něco podobného.

6. V úterý 31. října, 16:00 východoamerického času, je trade-deadline pro ročník 2023.

Do tohoto okamžiku mohou jednotlivé týmy zobchodovat mezi sebou hráče (výměnou za jiné hráče a/či volby na draftu). Zpravidla platí následující:

• posilují týmy ve win-now módu;
  • hráče „prodávají“ týmy, jejichž sezóna se nevyvíjí směrem k play-off (či jsou rovnou v přestavbě); a
  • obchodování jsou nejčastěji hráči, kterým po sezóně končí u původního týmu smlouva.

Seahawks obvykle nebývají v trade-deadline aktivní. Ale např. v sezóně 2019 tímto způsobem do Seattlu přicestoval S Quandre Diggs.

Po tomto termínu dále platí, že:

• Týmy mohou do „53“ podepsat jakéhokoliv hráče z Practice Squad jiného týmu; a
  • Týmy mohou podepisovat jakékoliv volné hráče, tedy i ty, kteří jsou z jiných týmů propuštěni.

7. Pokud by Geno Smith nebyl rozehrávačem v NFL, byl by nejspíš učitelem.

8. WR Jaxon Smith-Njigba má první TD.

Kousek od místa, kde protnul goal-line, měla na sobě dres s jeho číslem a jménem paní prezidentová Radka Szotkowski. Ve stejném místě bude Radka sedět i 29.10.2023. Doufáme Jaxone, že víš, co se sluší a patří. JSN je jinak ze šesti odehraných zápasů 20 zachycení z 32 přihrávek pro 173 yardů a právě tento jeden TD. Avšak po bye je ve dvou zápasech 8/12 pro 111 yardů. Je tedy i otázka, nakolik jej v úvodních čtyřech utkáních (12/20, 62y) limitovalo zranění ruky z preseason.

9. Mezi čtyřmi nováčky – WR, kteří šli v prvním kole draftu 2023, je Jaxon Smith-Njigba statisticky třetí za:

• Zay Flowersem (Ravens, 39/54, 442y, TD); a
  • Jordanem Addisonem (Vikings, 29/44, 400y, ale hned 6TD); takže z 2023-1st-round-WR-rookie-class se ztrácí
  • Quentin Johnston (Chargers, 7/15, 54y), který šel přitom hned po JSN.

Statistiky zkresluje mnoho faktorů. Zay Flowers (od začátku) a Jordan Addison (po zranění Justina Jeffersona) plní roli WR1. JSN byl draftován na pozici slot-recievera (WR3). Addisonovi u Vikings rovněž pomáhá, že jde aktuálně o nejvíce „přihrávající“ tým v lize (40 pokusů o přihrávku za zápas). Naopak směrem k Zay Flowersovi šlo skoro 27 procent všech přihrávek Ravens (54 z 201).

10. Méně než Baltimore (28,7) přihrávají už jen 49ers (27,7) a Titans (27,5).

Všechny tři týmy jsou budoucími soupeři Seahawks (Ravens v 9. týdnu, San Francisco v 10. a 12. týdnu, Tennessee v 16. týdnu). Rovněž další budoucí soupeři Seahawks zatím patří spíše k less-passing: Cowboys (32,5, 11. týden), Steelers (31,5, 17. týden) či znovu Cardinals (32,9, 18. týden). Pro doplnění, v dosavadním průběhu sezóny bylo hozeno 7.234 přihrávek, což je průměr 34,1 na tým a zápas. Seahawks s 32,3 přihrávkami na zápas taky patří k mírnému ligovému podprůměru.

11. Nováčkům mezi WR vládne Puka Nacua z Los Angeles Rams.

V sedmi zápasech má 752 yardů za 58 zachycení z 82 přihrávek. Zajímavé je, že si takto došel pouze pro dva TD. Po 119 yardech z prvního týdne v Seattlu, přidal ještě třikrát přes 100 yardů, přesněji 147 yardů proti San Franciscu (2. týden), vůbec nejvíc 163 yardů v Indianapolis (4. týden) a naposledy 154 yardů s Pittsburghem (7. týden). Ve zbývajících třech zápasech (v Cincinnati, proti Philadelphii a Arizoně) nachytal dohromady 169 yardů. Zajímavé je, že pouze v zápase 3. týdne u Bengals žádný hráč Rams nenachytal 100 a více yardů. V 5. a 6. týdnu zastoupil navrátivší se Cooper Kupp (118, respektive 148 yardů). V Seattlu navíc takoví hráči byli hned dva – ještě Tutu Atwell (119 yardů). Hned tři hráči Rams (Atwell, Nacua, Kupp) již zaznamenali společně sedmkrát 100-yard-receiving-game. Něco podobného se podařilo ještě Eagles (a to včetně jednoho zápasu se dvěma hráči se 100 a více receiving-yards a jedním zápasem bez žádného takového hráče.

12. Sto a více receiving yards v jednom zápase bylo v dosavadní sezóně zaznamenáno celkem 73x.

Jediným hráčem Seahawks je DeKaylin Metcalf v zápase s Panthers. (112y). Celkem sedm týmů zatím žádného takového hráče v dosavadním průběhu sezóny nemá: Cardinals, Commanders, Giants, Jets, Patriots, Packers a Ravens.