Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

TRIO RECEIVERS COMPLETED

 Není žádným tajemstvím, že jsme loni disponovali jedním z nejnebezpečnějších wide receivers tandemů NFL, když za nás DK Metcalf a Tyler Lockett nachytali dohromady fantastických 2 357 yards a 20 touchdowns. Dnes v noci byla Thanosova rukavice doplněna o třetí kámen. Rozuměj tím, že arzenál zbraní Russella Wilsona byl rozšířen o další terč jeho přihrávěk. Na konci druhého kola Draftu totiž byla konečně vyřčena věta, na kterou Seahawks čekali skoro nejdéle ze všech týmů. Náš bývalý fullback Mack Strong ve 3 hodiny ráno našeho času celému světu do mikrofonu vykřičel, že ,,With the 56th pick of 2021 NFL Draft the Seattle Seahawks select D’Wayne Eskridge, wide receiver, Western Michigan”. Jak jsem již napsal, až čas nám ukáže skutečnost. Možná však právě tímto posledním dílkem byla doplněna skládačka, na jejímž konci bude ten nejnebezpečnější passový útok celé NFL.

 Eskridge (na fotce), jehož highlights přikládám níže, je drobný rychlík, který nejen že hrál cornerbacka a má bohaté zkušenosti s returny ve special týmech, ale na střední škole se stal dokonce státním šampionem ve sprintech na 100 a 200 metrů. Pro tohle a také jeho 175 cm a 86 kg je ze současných hráčů NFL přirovnáván… Hádejte ke komu… Ano, určitě má spousta z vás pravdu. Tyler Lockett je se svými rozměry 178 cm a 82 kg až nápadně podobný. S Metcalfem se zase nabízí ta podobnost, že oba pocházejí ze státu Mississippi. Porovnání 40-yard dash zaběhnutých za 4.33s (Metcalf), 4.38s (Eskridge), respektive za 4.40s (Lockett) nám pak silně dává tušit, že naše offense by týden co týden mohla budit hrůzu všem, kdo nám ve schedule zkříží cesty. Eskridge nachytal za pět sezón v dresu WMU celkem 2 244 yards a 15 TDs. Musíme si však uvědomit, že původně se měl účastnit již loňského Draftu, avšak díky zlomenině klíční kosti na začátku sezóny 2019 se nakonec D’Wayne rozhodl využít tu možnost a své působení na univerzitě si o rok prodloužil. Tento krok se mu náramně vyplatil, neboť z hráče, o kterém se toho ještě před dvěma lety mnoho nenamluvilo, se nakonec stal výběr druhého kola Draftu. K parádním 768 yards a 8 TDs, které loni nastřádal po zachycených passových přihrávkách, totiž přidal také 467 yards a 1 TD po kick returnech. A pozor! To nejlepší je, že to vše stihl během pouhopouhých ŠESTI utkání! V konferenci MAC si tak vysloužil ocenění 2020 MAC Special Teams Player of the Year a také členství ve 2020 First-team All-MAC. V Eskridgeovi se rozhodně musí NĚCO schovávat! To je zcela evidentní nejen z jeho loňských stats, ale rovněž když si uvědomíme, že Pete a John jej draftovali o osm míst dříve, než v roce 2019 Metcalfa a dokonce o třináct míst dříve než Locketta v roce 2015.

 Jelikož se Eskridge neobjevil ani v jednom mock draftu, opět, zas a znova se tedy ukázalo, že veškeré snahy o nahlédnutí pod pokličku managementu organizace Seahawks a odhadu, co se pod ní před Draftem odehrává, jsou poněkud zbytečné. Oproti loňsku však byly tentokrát odhady alespoň o něco málo přesnější. Náhrada Davida Moorea a výběr třetího wide receivera do týmu, totiž byla letošní čtvrtou nejčastěji zmiňovanou variantou, o které se před samotným Draftem mluvilo. Nepotvrdilo se tak, že bychom měli nejprve sáhnout po někom do O-Line, D-Line a nebo na pozici cornerbacka. Právě možnosti posílení na pozicích OL, DL, DE a CB jsou tedy pro závěrečný třetí den NFL Draftu 2021 stále těmi nejpravděpodobnějšími scénáři. Čtvrté až sedmé kolo výběrů letošních univerzitních talentů v Clevelandu začíná již dnes v 18 hodin našeho času. Ve svém držení mají Seahawks momentálně pick #129 ve čtvrtém kole a pick #250 v posledním, sedmém kole. Pokud se tedy neodehraje žádný trade, totožnost našeho budoucího fourth-round picku bychom se mohli dozvědět někdy okolo osmé hodiny večerní. Mezi volnými hráči stále zůstávají kvalitní jména jako třeba guard Trey Smith z Tennessee, defensive tackle Daviyon Nixon z Iowy nebo pass rusher Jordan Smith z UAB. 

 Co nás čeká během posledního dne show s názvem NFL Draft 2021? Koho do svých řad ještě vybereme? Dočkáme se nějakého tradu či jiného překvapení? No a hlavně jak jste spokojeni s posílením právě na pozici wide receivera? Může náš útok převálcovat všechny své soupeře díky tomu, že když nasázíme v každém zápase přes 35 bodů, bude zkrátka samo o sobě těžké nás porazit? 


D’Wayne Eskridge highlights:

D’Wayne, vítej na Pacific Northwest!
SEA!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *