Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022

VELKÉ ZPRÁVY

 Pete Carroll (na fotce) balí kufry a odchází do důchodu. Cam Newton je novým quarterbackem Seahawks. Dnes podávám žádost o zrušení našeho fanclubu a tato stránka se oficiálně mění na fanpage Cowboys, protože wE dEm BoYz! Oukej, dávejte si dneska bacha na to, co čtete, protože já si po ranním pohledu na Československé 12s slušně cvrknul do kalhot. Máme tady totiž apríl! Každopádně i přes tento lživý start mám pro vás souhrn několika novinek, které se zakládají na pravdě.

 Jeden z nejlepších, ne-li zcela nejlepší linebacker současné NFL, jímž není nikdo jiný než Bobby Wagner, podepisuje novou smlouvu s divizním rivalem Los Angeles Rams. Včera oznámený kontrakt je uzavřen na pět let a má hodnotu $50M, přičemž s bonusy se může vyšplhat až na $65M. S pomyšlením na složení obrany Rams zahrnující jména jako Bobby Wagner, Aaron Donald a Jalen Ramsey, která jen sama o sobě dávají dohromady 21 Pro Bowlů a 16 členství ve First-team All-Pro, tak to abychom si u vedení ligy alespoň dvakrát do roka vyprosili dočasné přeložení z NFC West… Tato hořká pilulka tedy definitivně uzavírá vítěznou dekádu Seahawks, o níž jsem se dříve rozepsal ZDE. Posledními pamětníky titulu v Super Bowlu XLVIII na naší soupisce tedy už nejsou hráči, nýbrž head coach Pete Carroll a general manager John Schneider. 

 Center Ethan Pocic, náš second-round pick z roku 2017, se jako týmový lídr neprosadil a v našich barvách už jej rovněž neuvidíme. Jeho nová smlouva s Clevelandem Browns ještě nebyla zveřejněna a její parametry jsou tedy dosud neznámé. Přeji mu, ať se mu daří, ale s rukou na srdci si dovolím tvrdit, že nějaká extra ztráta to pro nás není. Zvlášť když přihlédneme k letošní offseason jako k celku… Kdo jej však v Seahawks nahradí na pozici starting centera není dosud zcela jasné. Nejčastěji se mluví o Austinu Blytheovi, kterého jsme ve free agency přivedli z Kansas City Chiefs, ale o své slovo se rozhodně bude chtít přihlásit také Kyle Fuller a dokonce se spekuluje o Damienu Lewisovi, který by se do středu offensive line mohl přesunout z pozice guarda. Uvidíme, co přinese příštích pět měsíců…

 A co ve fotbalovém kalendáři najdeme dál? Od 18. dubna budou moci naši borci poprvé nastoupit na Virginia Mason Athletic Center k prvním společným offseason aktivitám a naostro tak začnou team workouts. V noci na 29. dubna pak začíná třídenní zlatý hřeb každé offseason. Beze sporu jím je NFL Draft, který se letos vůbec poprvé v historii koná v Las Vegas. Přesněji tedy v Paradise, což je prakticky předměstím Města hazardu. Tohle místo mělo Draft hostit už v roce 2020, ale týpek jménem SARS-CoV-2 byl jiného názoru… V letošní přehlídce mladých talentů máme v držení poměrně solidních osm výběrů. O pět víc než loni. Konkrétně jsou jimi aktuálně #9 pick v prvním kole, #40 a #41 second-round picky, third-round pick #72, fourth-round pick #109, fifth-round picks #145 a #153 a nakonec pick #229 v posledním, sedmém kole Draftu. Zda je všechny využijem, na koho je využijem a jak to celé budeme zpětně vnímat, ukáže až čas. Každopádně Draft month is here a s ním po chladných dvou měsících první náznaky probouzející se fotbalové horečky! 

 Co říkáš na to, že se s Bobbym budeme střetávat dvakrát do roka? Má Pocic při svých pouhých 26ti letech stále šanci ve fotbalovém životě razantněji uspět? Koho vybereme jako devátý výběr Draftu? Už se na samotný Draft těšíš? Bude to letos první Draft, který Ti nebude úplně fuk? Dej vědět do komentářů a nezapomeň, že v té souvislosti dnes začíná druhé kolo naší Draft Challenge.

GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *