Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 10 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (3-5) @ GREEN BAY PACKERS (7-2)

 Bye week utekl jako voda a odpočatí Seahawks vyrážejí na cestu do promrzlého státu Wisconsin, aby se tam utkali s naším kryptonitem posledních let, s týmem Green Bay Packers, kteří momentálně o čtyři výhry suverénně vedou svou divizi NFC North. Celkově na ně moc neumíme. All-time poměr vzájemných zápasů vyznívá 9-14 v náš neprospěch. Od sezóny 2015 jsme s Green Bay dokonce 1-4. Pokud pak z této statistiky vyfiltrujeme všechny naše domácí utkání a budeme počítat jen ty odehrané na Lambeau Field, nejednomu z nás při následujícím zjištění vstanou vlasy hrůzou… Když jsme totiž v Green Bay naposledy zvítězili, psal se listopad 1999! Ano, až se zítra zas po dvou týdnech konečně dočkáme kickoffu, bude to nekonečných 8 049 dní, které uběhly od naší poslední výhry ve Wisconsinu. K výhře 27-7 proti Brettu Favreovi v nejlepších letech nás tehdy vedli QB Jon Kitna (2 passing TDs), RB Ricky Watters (125 rushing yards) a CB Shaun Springs (2 INTs a blocked FG return TD). Schválně, kolika z vás tato jména něco říkají? Klidně to nechte bez odpovědi… Myslím, že se shodnem na tom, že je na čase to těm sýrovým hlavám zas jednou pořádně nandat!

 V souvislosti s nadcházejícím zápasem se v uplynulých dnech a týdnech nejčastěji mluvilo v tom slova smyslu, že vlastně není vůbec jisté, zda se dočkáme souboje Wilson vs Rodgers, Wilson vs Love, Smith vs Rodgers nebo Smith vs Love. Podle všech dostupných informací to nyní vypadá tak, že poslední dvě možnosti můžeme vyloučit, neboť onen “špendlík” z prostředníčku házecí ruky Russella Wilsona byl již vyňat a vše nasvědčuje tomu, že Wilson opustí Injured Reserve listinu a bude připraven do tohoto matchupu zasáhnout. Halelujah, šéfkuchař má zpět svou zástěru a je připraven pořádně rozpálit plotnu! Během čtyř a půl zápasů, do nichž Wilson letos zasáhl, zkompletoval career-best 72% passů, nasbíral 11 total TDs, hodil jen jedinou interception, která však přišla po tippnutém míči Jalena Ramseyho, takže to není tak úplně na vrub Russe, a k tomu jeho passer rating 125.3 je stále nejlepší letošní číslo v rámci celé NFL. Wilson však není jediným hráčem Seahawks, který konečně opouští IR. Vypadá to, že do zápasu bude rovněž připraven zasáhnout náš RB#1 Chris Carson a také WR#3 rookie D’Wayne Eskridge. Bude tento týden návratů zároveň zvratem letošní sezóny k lepšímu? To hodně napoví také odpověď na druhou část výše vznesené otázky, tedy koho že vlastně uvidíme za kormidlem útoku Packers. Obhajující NFL MVP Aaron Rodgers totiž jasně deklaroval, že jeho slova jsou platná asi jako Flowers v secondary a ukázal se jako obyčejný, sprostý lhář. Ačkoliv od léta tvrdil opak, nyní vyšlo najevo, že není očkovaný. Po celou tu dobu se choval v rozporu s předpisy NFL a NFLPA, za což byla organizaci Packers vyměřena pokuta 300 tisíc dolarů a samotnému Rodgersovi asi čtrnáct a půl tisíce dolarů. Sečteno, podtrženo: A-Rod má covid a až nejdříve dnes vyjde najevo, zda mu vyjde negativní test a zda mu tedy bude povoleno zasáhnout do zápasu SEA@GB. Pokud Rodgers do utkání nenastoupí, na hřišti uvidíme loňský first-round pick, jímž je jeho zástupce Jordan Love. Ten v prvním career startu proti Chiefs v podstatě vyhořel a Packers tak převážně díky němu museli spolknout hořkou pilulku v podobě prohry 7-13.

 Uvidíme souboj Wilsona s Rodgersem nebo s Lovem? Nasbírá zítra Bobby Wagner alespoň 7 skládek, což by znamenalo, že si 100 tackles připíše také v jeho desáté sezóně NFL? Stane se lepším duem receiverů Tyler Lockett a DK Metcalf nebo Davante Adams a Randall Cobb? Budou jim při dlouhých passech přikládat pod kotel více D.J. Reed a Jamal Adams nebo Jaire Alexander a Eric Stokes na druhé straně? Bude to souboj až do poslední vteřiny stejně jako při slavné Fail Mary z roku 2012 (na fotce)? Vše se začneme dozvídat již zítra ve 22:25, kdy kickoff zahájí zápas desátého hracího týdne na promrzlém Lambeau Field. Ty však až do zítřka nečekej a hned teď dej do komentářů vědět, jak průběh tohoto zápasu vidíš… 

#GoHawks #WeBelieve

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *