Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Postseason,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – SEMIFINALS

 Čtvrtý ročník naší druhé nejoblíbenější soutěže došel až do svého velkého finále a my se dozvěděli jména účastníků CSSH Fantasy Super Bowlu IV, kteří si to za týden rozdají o titul a věcné ceny. Známe už také dvojici týmů, která se probojovala do finále druhé ligy a jenž tak nahradí Herink’s Pardubice a Kamnati Turtles v první lize. Pojďme se na ten souhrn vrhnout…

Ostrava Seahawks (#1) vs. Cibulka Seahorses (#5)
final: 130.40 – 82.76
Mnohé to možná překvapí, ale až do čtvrtého ročníku jsme si museli počkat na to, kdy nejlepší tým základní části postoupí až do samotného velkého finále. No a najednou se to povedlo týmu, který si v roce 2020 připsal bídný record 6-8 a ve zbývajících dvou sezónách s námi nehrál. Navíc se jim to podařilo ve stylu, v jakém ještě nikdy nikomu předtím. Seahawks byli ve vedení celé ligy během 12ti ze 14ti hracích týdnů. Stali se také nejlépe skórujícím týmem ligy, když získávali průměrně o 16.5 bodů na zápas víc, než činil ligový průměr. Rovněž se pak mohou pochlubit tím, že po Praze, Brně, Bratislavě a Vysokých Tatrách přidávají na mapu účastníků finálových klání také Ostravu. A to všechno se jim povedlo, přestože od Fantasy Draftu až dosud využili free agency pouze jednou jedinkrát. Když se tohle vše sečte a podtrhne, nepřekvapí, že také v ligovém finále jsou momentálně favorizováni o poměrně luxusních 17.4 bodů. Za mě obrovský klobouček za celé to čtyřměsíční suverénní vystoupení, k němuž se snad už ani nic víc nedá dodat. Do zdárného konce chybí pouze poslední skalp… Kromě historicky první účasti #1 seed týmu ve Fantasy Super Bowlu se také poprvé od roku 2019 dočkáme toho, že se finálového zápasu o titul nebude účastnit Cibulka. Seahorses si po dvou finálových prohrách připisují tentokrát porážku “již” v semifinále. Za sebou však mají úspěšnou sezónu, což lze krásně ilustrovat například faktem, že se s 33 all-time wins dotáhli na mou Wierzbicu Stoners, s níž v tabulce této statistiky stráví offseason na dělené třetí příčce v historii naší Fantasy League. V nadcházejícím Fantasy Draftu pak mají v držení úvodní picky #18 a #22.


High Tatras GOATs (#6) vs. Dúbravka Hawks (#7)
final: 86.06 – 156.60

Před zápasem poměrně silně favorizovaným GOATs byla v tomto slovenském souboji dvou týmů, které už poznaly ten slastný pocit ze zisku ligového poháru, vystavena tvrdá stopka. Svůj loňský titul se jim tak po debaklu o víc než 70 bodů obhájit nepodařilo a do příští sezóny budou vstupovat s first-round Draft pickem #17. Naopak Dúbravka se po třetím nejvyšším skórovaném počtu bodů v historii playoff naší ligy stává nejhůře nasazeným týmem, který se kdy probojoval až do zápasu s velkým Z, jehož vítěz se stane mistrem CSSH Fantasy League. Hawks tímto semifinálovým W dohánějí a překonávají další all-time records, jenž jsou momentálně většinou v držení jednoho z účastníků tohoto semifinále. Hawks a GOATs jsou jediné dva týmy se čtyřmi účastmi v playoff, takže spolu pomyslně soupeří o pozici historicky nejúspěšnějšího týmu. Hawks touto výhrou, která pro ně byla již celkově dvaačtyřicátá, dorovnali v historické tabulce GOATs. Šestou vyhranou playoff game v historii pak GOATs dokonce překonali. Co je ale nejdůležitější, tak Hawks už chybí pouze jedna jediná výhra, aby se stali vůbec první týmem, jehož jméno bude na poháru pro vítěze CSSH Fantasy League uvedeno už podruhé. Dúbravka zvítězila v roce 2019. Může se jí to podařit v roli outsidera také o tři roky později? Zvládne to v sezóně, během níž se v tabulce na playoff pozicích nacházela pouze po jediném hracím týdnu regular season, a to po tom úplně posledním? Bude to finálová demolice v podání suveréna ligy z Ostravy, jenž zažívá opravdu skvělý rok nebo svůj druhý titul získá podceňovaná Dúbravka, jejíž letošní playoff pohádka dospěje do šťastného konce? Kdo vyhraje pohár a podepsanou fotku Jarrana Reeda a kdo “jen” pokladničku ve tvaru Seahawks přilby? Seahawks nebo Hawks? Česko nebo Slovensko? To vše se dozvíme nejpozději 3. ledna 2023.

CSSH FANTASY SUPER BOWL IV:
Ostrava Seahawks (#1) vs. Dúbravka Hawks (#7)

2. LIGA
V první lize bylo o účastnících Fantasy Super Bowlu IV více méně rozhodnuto již po štědrovečerních zápasech. Mnohem napínavější však byl souboj o účast ve finále druhé ligy, jemuž jsem dal pracovní název 2023 Number One Draft Pick Bowl, protože přesně o tuhle třešničku na dortu totiž v druholigovém finále půjde. Pořádná dramata nabídla dvojice semifinálových utkání, tedy těch nejdůležitějších druholigových zápasů, jejichž vítězové postupují do prvoligových bojů o hodnotné ceny v příští sezóně. Jedno z nich skončilo překvapivou prohrou lídra regular season a to druhé se rozhodlo až se závěrem Monday Night Football. V prvním semifinále své skvělé výkony z druhé poloviny sezóny naplno zúročili Birds z Teplic, kteří zvítězili o přesvědčivých 23.5 bodů a odsoudili tak #1 seed Nitru k dalšímu roku boje o postup. Druhé, značně napínavější utkání, pak přinesl souboj mezi Hradištěm Armorers, kteří se během roku zlepšili z nemastných 4-4 až na divizní titul s recordem 9-6, proti nimž nastoupili Sešívaní ze SNP, jejichž record se naopak z nadějně rozjetých 7-1 propadl až na konečných 10-5. Vše dospělo k MNF, v němž měl každý z týmů svého vůbec posledního hráče. Zatímco Sešívané v nejdůležitějším zápase roku jednoznačně podržel WR Keenan Allen s jeho season-best výkonem v podobě 21.40 bodů, Armorers byli potopeni TE Geraldem Everettem, na něhož v zápase nemířil jediný míč a zapsal si tak jedinou nulu ze všech utkání, do nichž letos nastoupil. Fantasy má holt celou škálu příchutí od sladkých až po velmi hořké… Každopádně obrovské gratulace míří na sever Čech! Na teplickou i chomutovskou franchise se v sezóně 2023 těšíme v první lize!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *