Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Soutěže

WEEK 13 – CSSH FANTASY LEAGUE 2021

 Pouhý jeden jediný týden zbývá odehrát z letošní základní části CSSH Fantasy League. Za uplynulých 13 týdnů jsme poznali spousta dobrých i špatných výkonů, spousta týmových i individuálních výkonů a také spousta radosti, překvapení, zklamání nebo taky absolutního nas*ání, že to zas do p*dele o jeden zku*vený bod nevyšlo. No, však to znáte… Fantasy je krásná právě v tom, že každý týden je jiný. Week 13 nebyl výjimkou a tak si pojďme shrnout, čeho jsme se dočkali tentokrát. Dneska je to člení trochu delší, neboť se jednoduše stala spousta důležitých věcí…

Wierzbica Stoners (7-6) vs. Bazališek Ostrava (6-7)
final: 91.58 – 79.98
 Pro oba týmy se vlastně jednalo o zápas, v němž šlo o všechno. Mí Stoners se sice mohou pyšnit třemi výhrami v řadě, ale abych se probojoval do playoff, tak bych stejně potřeboval pomoct. V případě výhry v posledním kole potřebuji prohru loňských Champs z Brna. Možná by mi stačila i prohra Seahorses, ale to nevím, jelikož v tomto pos*aném systému head-to-head není následující tie-breaker počet skórovaných bodů, ale pořadí ve waivers, které se určuje asi podle pozice hvězd a konjunkce Jupitera s Uranem. Příští rok se vracíme k tomu, co platilo v minulých dvou letech, a to že počet skórovaných bodů je po recordu hlavní kritérium rozhodující o pořadí v tabulce. K vetu je potřeba hlas nadpoloviční většiny letošních účastníků. Ale i kdyby mi nakonec tohle postseason skutečně uteklo, malou útěchou mi může být alespoň fakt, že společně s Dúbravkou a High Tatras jsme jediní, kdo tři ročníky naší CSSH Fantasy League prošel vždy bez losing recordu. Bazališek se naopak ze solidně rozjeté sezóny s recordem 6-3 propadl až na místo, odkud do playoff nemusí pomoct ani desetkrát Zdrávas Maria.

Prague Puntriots (8-5) vs. Aussig Avangers (8-5)
final: 92.46 – 147.20
 Od zápasu, po jehož konci se oba aktuální playoff týmy sešly na recordu 8-5, se asi dalo čekat těsnější skóre. Nakonec je z toho 55bodová demolice, která jednoznačně vyzněla ve prospěch Avangers. Hned 6/9 jimi nasazených borců dosáhlo alespoň na 17 bodů a proti tomu se prakticky nedá hrát. Téměř hmatatelným důkazem je fakt, že za Puntriots zářil druhý nejlepší hráč tohoto kola, jímž s 35.60 body byl WR Justin Jefferson. Dvě nuly a dva další hráči se ziskem pod pět bodů však jejich naděje na výhru v tomto utkání zhatili. Napříč dvěma po sobě jdoucím prohrám stále drží vedení North Division ve svých rukou, mají #3 seed a ani prohra v posledním kole je z postseason příček dost pravděpodobně nesesadí. Avangers díky suverénní Jesenici drží #5 seed do playoff je to rovněž proklatě blízko i s případnou prohrou ve weeku 14. Takže sice debakl, ale stejně win/win pro oba.

Hodkovičky Seahawks (8-5) vs. Slavoj Jesenice (10-3)
final: 80.48 – 108.62
 Prvním letošním týmem, který dosáhl na dvojciferný počet výher je Slavoj Jesenice. Zda bude letos jediným a v historii teprve pátým týmem, který to dotáhne na 11 výher v základní části jediné sezóny, se teprve uvidí. Jisté je, že Jesenice se stala 2021 South Division Champions, do playoff půjdou jako #1 seed a ve čtvrtfinále je tak čeká nejslabší ze všech postseason týmů. Zda to bude někdo s recordem 8-6 nebo 7-7 není jisté, ale Slavoj bude do utkání tak i tak vstupovat v roli favoritů. Prakticky jasné je rovněž to, že 2021 Fantasy MVP bude někdo z jejich týmu. Zda to bude WR Cooper Kupp nebo zda své dosavadní těsné vedení, napříč nadcházejícímu bye weeku, uhájí RB Jonathan Taylor, se ještě uvidí. Tým Hodkoviček sice na svém rosteru měl tři hráče se 16+ body, ale na druhou stranu bychom tam našli i tři příspěvky za rovnou nulu. Jedním z nich byla obrana Browns na bye weeku, kterou nemohli nijak nahradit, neboť již před nějakou dobou jako první vypotřebovali všech 25 free agency moves. Druhá prohra v řadě je tedy sice stále drží na playoff pozicích, ale najednou tam nějaká ta možnost, že se mezi TOP 8 neprobojují, je.

Prague Seahawks (6-7) vs. Oderberg Minions (5-8)
final: 101.92 – 89.50
 Téměř celé tři roky jsme si museli počkat na chvíli, kdy se v rolích manažerů dvou proti sobě nastoupivších týmů objevily manažerky. Hlavně díky 52.50 bodům WRs Diontae Johnsona a Russella Gageho skončil tento Woman Bowl vítězně pro pražský tým, který tak stále může věřit v zázračný postup do playoff. Aby se tak skutečně stalo, musí se stát spousta věcí, ale samotná naděje stále žije. Kdo by to byl před měsícem s jejich recordem 2-7 čekal… Pro Minions sice jejich premiérová sezóna končí bez účasti v bojích o titul, ale jisté je, že v bojích o Fantasy Super Bowl IV s nimi za rok budeme moct poměřit síly znovu.

Prague 6ers (7-6) vs. Vrbica Alligators (6-7)
final: 78.32 – 106.38
 Horší půlrok pro 6ers pokračoval i tentokrát a z recordu 4-1 je najednou už jen 7-6, což teoreticky ani v případě urvaného W v posledním kole nemusí znamenat postup mezi nejlepší osmičku. V zápase, ve kterém je (už tradičně) nad vodou držel pouze QB Tom Brady, tentokrát o 28 bodů podlehli Vrbici. Alligators za vítězstvím a udržením čistě teoretické šance na playoff táhl WR Chris Godwin, který nahrál 30.20 bodů. Za zmínku však rozhodně stojí také jejich předzápasové problémy. Postrádajícího starting quarterbacka nakonec umně nahradili pokladem, který se na poslední chvíli vyskytl ve free agency a Alligators tak zasáhla little bit of Minshew Mania. 

Pražští Hawks (2-11) vs. Gánovce Neanders (5-8)
final: 60.76 – 97.12
 Zápas, který definitivně rozhodl o historicky prvních týmech sestupujících do druhé ligy, jenž příští rok otevřeme. Neanders si hlavně díky masivní pomoci v podobě 30.82 bodů po zranění navráceného QB Kylera Murrayho řekli o prvoligový lístek také v roce 2022. Poslední týden tak budou moci odehrát bez jakéhokoliv stresu. Playoff z toho nebude, druhá liga taky ne a tudíž jde prakticky už jen o pozici na Draftu. Naopak Pražští Hawks ve své premiérové sezóně nedosáhnou na víc než tři výhry, což, jak už je nyní jisté, na udržení se mezi nejlepšími dvaceti Fantasy týmy stačit nebude. Nejméně skórující tým ligy měl na svém rosteru hned pět hráčů, kteří nedosáhli ani na dva a půl bodu a zápas příštího kola proti Miners tak už bude jen o jejich čest.

High Tatras GOATs (8-5) vs. Světice Ostriches (5-8)
final: 159.36 – 103.54
 Vypadá to, že GOATs si svou nejlepší formu nechali na nejdůležitější část sezóny. Jejich téměř 160 bodů je nejen nejlepším výsledkem tohoto kola, ale také druhým nejlepším ziskem jakéhokoliv týmu v jakémkoliv kole letošního ročníku. High Tatras tedy aktuálně okupují #6 seed a velmi pravděpodobně je, stejně jako v předchozích dvou ročnících, opět uvidíme v playoff. Došlo také k prolomení jedné historické hranice, když se stali teprve druhým týmem, který v CSSH Fantasy League dokázal zvítězit ve třiceti zápasech. Dúbravka Hawks má na kontě jen o jedno W navíc. Světice naopak mohou smutnit, protože se nestává často, aby víc než 100 bodů nestačilo na vítězství. Tato prohra je o to víc hořká, že jejich letošní poslední místo ve vyrovnané West Division je jisté a naděje na postseason jsou naopak zcela tatam. Vidíme se za rok.

Dúbravka Hawks (9-4) vs. Kamnati Turtles (7-6)
final: 49.90 – 106.46
 Nejenže nejlepší výkon tohoto kola, ale také druhý nejlepší výsledek, kterého tight end v této sezóně dosáhl. To je v kostce 39.60 bodů, které v tomto kole nastřádal George Kittle. A ačkoliv naši Seahawks navzdory 186 scrimmage yards a 2 TDs Kittla dokázali nad Niners zvítězit, Dúbravka takové štěstí neměla a týmu Turtles podlehla. Na štěstí pro ně ani jejich druhá prohra v řadě o 49+ bodů a nejhorší výsledek tohoto kola nemění nic na tom, že své místo v playoff si zajistili již před dvěma týdny. Naopak nejlepší výsledek Korytnaček od weeku 2 znamená, že jejich naděje na playoff je sice malá, ale stále existuje. Aby svou loňskou účast ve čtvrtfinále zopakovali, jsou krom jejich vlastního W nad Oderbergem potřeba minimálně prohry Stoners a Zbrojovky.

Herink’s Pardubice (2-11) vs. Cibulka Seahorses (8-5)
final: 82.84 – 145.88
 Po sezónách 8-6 v roce 2019, 9-5 v loňském roce a letošním startu 2-0 to vypadalo, že se Herink’s napotřetí pokusí prolomit své čtvrtfinálové prokletí. Takovou šanci však Pardubice minimálně do roku 2023 nedostanou, neboť touto prohrou je stvrzen jejich sestup do druhé ligy. V debaklu kola si na nich výhrou o 63 bodů smlsli Seahorses. Cibulka tak stále vede West Division, která se sice dlouhou dobu zdála jako ideální místo, odkud se do playoff půjde dostat i s winning percentage pod .500, ale nakonec v ní bude pouze jediný tým s losing recordem. Kdo by to byl ještě v říjnu řekl… Cibulka je jednou nohou v playoff a také blízko, aby si zopakovali svou účast ve Fantasy Super Bowlu II. K postupu jim stačí v posledním kole porazit Alligators. Ale ani v případě prohry ještě není všem dnům konec…

Jihlava Miners (6-7) vs. Zbrojovka z Brna (7-6)
final: 70.10 – 70.92
 Když naposled k výhře někomu stačilo méně než 71 bodů, hrál se week 4 loňské sezóny. Dramatičtější souboj dvou 6-6 týmů jsme si asi ani nemohli přát. Pouhých 82 setin bodu nakonec rozhodlo o tom, že obhájce loňského titulu se po pěti týdnech dostává zpět na místa zajišťující playoff, zatímco Miners, ač stále nejsou úplně ze hry, by do vyřazovací části mohl dostat snad už jen zázrak. Ale kdy jindy věřit na zázraky, než ve vánoční čas, že jo… Každopádně to byl velmi zvláštní matchup, když z celkového počtu 18ti borců na soupiskách obou týmů byli dva ze tří nejlepších hráčů kicker a obrana. Díky za tohle dramatické vyvrcholení dramatického kola a do posledního týdne přeji všem dvaceti manažerům hodně štěstí!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *