Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 16 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (7-7) @ TENNESSEE TITANS (5-9)

 Poslední tři týdny. Nadcházející tři zápasy rozhodnou o osudu letošní sezóny. Tak pojďme na to! I když se sice historicky bude jednat již o devatenáctý souboj našich Seahawks proti Titans, Seattle se proti Tennessee střetne teprve poosmé. Ne všichni totiž ví, že až do poloviny 90. let jsme totiž v rámci American Football Conference sváděli poměrně časté souboje s týmem Houston Oilers, kteří se poté změnili právě na Tennessee Titans a opustili Houston, aby v něm o pět let později se zatím poslední ligovou expanzí mohla vzniknout nová franchise Texans. Díky těmto rošádám z přelomu století se mezi Seahawks a Titans bude jednat teprve o sedmý zápas za uplynulých 25 let. Historicky jsme proti Titans/Oilers 10-8, avšak poslední dva a tři z uplynulých čtyř utkání jsme s nimi prohráli a v samotném městě Tennessee pak má naše franchise pouze jednu jedinou výhru. Ta přišla v roce 2005, MVP sezóně running backa Shauna Alexandera, a právě hlavně díky jeho 172 yards a TD jsme si tehdy odnesli vydřené vítězství v poměru 28-24. Budeme k té zítřejší výhře pod stromeček potřebovat opět nějaký heavy-run výkon o objemu asi K9 deci Charbonney? 

Hororová čtyřzápasová série, v níž se všichni naši soupeři dali označit za teoretické Super Bowl contenders, je konečně za námi, a tak před zápasem v Tennessee panují značně optimističtější vyhlídky, než na jaké jsme si zvykli v posledním měsíci, během něhož jsme se upínali vesměs jen k modlitbám a vždy existující naději. Kdybychom se bavili o letech 2016-2021, kdy tým z Tennessee vždy dosáhl winning-recordu a čtyřikrát z těchto šesti let postoupil do postseason, asi by se nám ona série utkání s extrémně těžkými soupeři natáhla na pět. Z letošních Titans však takový respekt nejde. Už tři kola před koncem základní části je jasné, že v divizi AFC South letos skončí poslední a do postseason se stejně jako loni nepodívají a jejich jedinou motivací, zdá se, může být výhodný pick v Draftu 2024. Hey Seahawks, do you smell blood in the water too?

 Kdo jsou borci, kteří by si na straně našich soupeřů chtěli zahrát na Santu a nadělit svému týmu pod stromeček ten nejlepší dárek aka W? Kuloáry čas od času proletí pochyby týkající se jakéhosi poklesu výkonnosti dlouholetého tahouna týmu, jímž je bad man running back Derrick Henry (na fotce). Mnohým se zdá, že nejlepší roky své kariéry už má asi za sebou, ale pozor, rozhodně bych jej nepodceňoval. King Henry je jen malý kousek od toho, aby si připsal šestou po sobě jdoucí sezónu s 900+ rushing yards a 10+ TD, což tak nějak mluví samo za sebe. V roli quarterbacka našich soupeřů se dost možná nepředstaví rookie Will Levis, jenž byl od weeku 8 starterem. V minulém zápase si totiž poranil kotník. Head coach Mike Vrabel řekl, že pokud by Levis do utkání nastoupit nemohl, tým povede Ryan Tannehill. Ten stejný Ryan Tannehill, který byl letos poté, co měl během první třetiny sezóny katastrofální statistiky 188 passing yards na zápas, 2 TD a 6 INT, nekompromisně benchnut a na jehož úkor tehdy dostal šanci právě Levis, který sice během své premiéry měl TD-INT ratio 4-0, avšak od té doby už jen 4-4. No, mám nějaký ten vnitřní pocit, a osobně bych se vůbec nedivil scénáři, že bychom se v nějaké fázi zápasu za kormidlem dočkali Malika Willise, po jehož picku někteří 12s volali během loňského Draftu. Potenciálně povedený výkon by totiž mohl vylepšit hodnotu mladého Willise na trade marketu, který podle mě otestuje spíš dřív, nežli později. Passové přihrávky, ať už to bude od kohokoliv, bude nejspíš chytat převážně veterán DeAndre Hopkins, který je s 919 receiving yards a 8 TD jedním z pozitivních kousků celých současných Titans. V obraně svými výkony vyčnívají hlavně defensive linemani Denico Autry, jež má na svém letošním kontě 11 sacks, 2 forced fumbles, 12 tackles for loss a 16 QB hits a také Jeffery Simmons s 5.5 sacks, 2 forced fumbles, 10 tackles for loss a 11 QB hits. Start druhého jmenovaného však skrz zraněné koleno není vůbec jistý. Pozor také na další playmakers jako linebacker Azeez Al-Shaair, jehož důvěrně známe z jeho působení ve Friscu, nebo Arden Key, u něhož by nějaká ta interakce s Drew Lockem byla zvlášť poetická… Za pozornost stojí také samostatné porovnání obou týmů rozdělených jednotlivě na obě strany míče. Zatímco naše offense převyšuje útok našich soupeřů o 3 skórované body a 29.2 yardů na zápas, defense Titans naopak v průměru na jedno utkání naší obranu poráží, když inkasuje o 2.4 body a 24.4 yardů méně. Možná mohou někteří namítat, že co by se s těmito čísly stalo po nezapočtení dvou absolutně potupných výprasků v Baltimore a na Díkůvzdání doma proti San Franciscu. Na takové teoretické kdyby se ale ve fotbale nehraje. Rozhodne se však jako vždy – spravedlivě. Přesně 100 yardů a 60 minut ukáže, kdo se do Božího hodu vánočního probudí jako vítěz. 

 Víte o tom, že v poslední době se Orlovcům v zápasech prvního časového okna dost daří? Potvrdí Seahawks nám v poslední době neznámou roli favorita a vylepší skvělý 16-6 record, jimž se za posledních šest let mohou v zápasech hraných od nedělních 19ti hodin chlubit? Oslaví DK Metcalf nějak stylově fakt, že se po dvojici Randy Moss a A.J. Green stal teprve třetím receiverem v ligové historii, jenž ve všech svých pěti úvodních sezónách v NFL dosáhl na 50+ catches, 900+ yards a 10+ TD? Uspořádá nestárnoucí a na neuvěřitelně vysokém levelu stále hrající Bobby Wagner jeden ze svých Tackle Festů a přiblíží se tak tomu, aby se stal teprve patnáctým borcem v historii NFL, který překoná magickou hranici 1 000 solo tackles nebo se zařadí jen mezi sedmičku legend, kteří překonali hranici 1 700 combined tackles? Nebo snad jako hvězda nad Betlémem zazáří někdo úplně jiný? Kdo nás v ten nejkrásnější čas roku obdaruje a najdeme pod stromkem W nebo L? To ještě nevíme. Jisté však je, že jsou tady Vánoce 2023, 7-7 Seattle je prakticky tři výhry od playoff a 5-9 Tennessee už hrají jen o prémie a Draft pick. No a vy byste si s letošní náloží bramborového salátu a rozbalováním dárků měli pohnout o něco víc než obvykle, neboť Seahawks – naše druhá rodina za oceánem – potřebuje hlasitou podporu 12s z celého světa, což se bez skalních fans v srdci Evropy prostě neobejde. Začínáme na Štědrý den od velmi přijatelných 19:00 našeho času, takže se nebojte, z Pelíšků Vám možná ani Jiřím Kodetem na klavír s citem zahraný Narodil se Kristus Pán neuteče…

 Milí 12s, oba Vám s Raduš přejeme Veselé Vánoce. Prožijte sváteční čas šťastně a přesně podle svého gusta. Snad jste byli hodní a najdete pod stromečkem nějakou tu Seahawks parádu, která Vás zahřeje na Vašem modrozeleném srdci.

GO HAWKS !!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *