Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 16 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (7-8) @ KANSAS CITY CHIEFS (12-3)

 Mohla to být vánoční pohádka o tom, jak všemi zavrhovaní outsiders ze Seattlu vyrazí do promrzlé země za sedmero horami a sedmero řekami, kde po hrdinné bitvě nakonec přemůžou silně favorizované Chiefs, ale přišlo jen kruté post-sváteční vystřízlivění a setkání se s tvrdou realitou, a to že na jeden z nejlepších týmů současné NFL jsme prostě a jednoduše nestačili. Kansas City si po výsledku 24-10 připsali již dvanáctou výhru této sezóny a ve velmi těsném souboji o #1 seed, a s tím i bye week v AFC, jen o tiebreaker prohrávají s Buffalem Bills. Na druhou stranu record Seahawks je poprvé od weeku 5 záporný a důležitý krok vpřed směrem k vyřazovací části jsme tedy neudělali. 

 Pesimista vidí tým, jenž na účast v playoff jednoduše nemá. V očích realisty nedosahuje naděje na postup do postseason nijak závratných výšin a po téhle prohře se ještě zmenšila. Na základě mého optimistického pohledu na věc však sice uběhl jeden hrací týden, ale reálně jsme tam, kde jsme byli včera touto dobou. New York Giants, Washington Commanders a Detroit Lions, tedy týmy, s nimiž přímo bojujeme o dvě volné pozice v playoff, včera rovněž všechny prohrály, takže rozestupy mezi námi zůstávají stejné. Giants s recordem 8-6-1 mají k playoff nejblíže a k úplné jistotě účasti v NFC Wild Card Game jim v příštím týdnu stačí porazit 4-9-1 Colts. I kdyby však s Indianapolis a o týden později s 13-2 Eagles prohráli, na postseason jim to může stačit. O výhru za Giants se pak na průběžném sedmém místě, tedy posledním playoff spotu, nachází 7-7-1 Commanders. Těm zbývá ujít poměrně trnitou cílovou rovinku v podobě domácích utkání proti 6-9 Browns a 11-4 Cowboys. Dvě výhry z těchto zápasů by Washington posunuly do playoff, avšak na jakékoliv jejich zaváhání čekají týmy na osmém a devátém místě. S recordem 7-8 totiž hned za nimi najdeme naše Seahawks, kteří o tiebreaker v podobě výhry ze vzájemného zápasu, jehož jsme byli svědky v Brně, aktuálně hájí první nepostupovou pozici před Lions. Našim Seahawks by nesmírně pomohlo, kdybychom si proti 7-8 Jets a 4-10 Rams připsali dvakrát W. Ani s jednou výhrou a jednou prohrou bychom však ještě nebyli definitivně ze hry a vše by tak záleželo zejména na výsledcích omílané trojice Giants, Commanders a Lions. Posledním jmenovaným do konce sezóny chybí už jen dva divizní zápasy s 3-12 Bears a 6-8 Packers, jejichž naděje na postup do playoff stále není rovna úplné nule. Suma sumárum bych tedy konstatoval, že včera jsme tak úplně neprohráli, že aktuální naděje na naši účast v playoff stále činí 38% a že není konec, dokud není konec. Jets i Rams jsou totiž hratelní soupeři a naše sezóna je už tak daleko lepší, než se celý fotbalový svět ještě v srpnu domníval. 

 Než se zeptám na jednu důležitou věc, vypíchnu ještě nejlepší hráče zápasu. Na straně Chiefs to jednoznačně byla všemi obávaná dvojice Patrick Mahomes a Travis Kelce, která si včera připsala 6 zkompletovaných passů pro 113 yardů a byla hlavní silou vychylující jazýček vah ve prospěch domácích. Na naší straně se blýskl zejména running back Kenneth Walker III (na fotce) s 26 carries pro 107 yards, což je třetí nejlepší výkon jeho krátké kariéry. Jediný TD si po zachyceném passu připsal tight end Noah Fant. S 48-yd kick returnem opět zazářil Godwin Igwebuike. V obraně bych pak vypíchl zejména 9 tackles linebackera Codyho Bartona a agresivní výkon defensive enda Derrella Taylora, který si připsal sack, 4 tackles, tackle for loss a QB hit. Zbytek byl nemastný, neslaný… V utkání jsme sice vyhráli 333-297 na total yards, 19-14 na first downs a 35-25 v time of possession, avšak především Genova hozená interception, tristní úspěšnost pouze 2/13 proměněných third downů a tři neproměněné fourth downy, místo nichž mohlo být šest bodů za dva field goaly, nakonec jakoukoliv naději na modrozelenou vánoční pohádku zadupaly do země.

 No a teda teď k mým starostem… Kolik lidí vlastně takto na konci sezóny, která koliduje s vánočními svátky, čte tato previews a reviews? Je vůbec relevantní, abych se jimi zaobíral? V posledních týdnech razantně klesly počty vašich reakcí na ně, což mně osobně pouze sází brouka do hlavy, zda vás tento dříve nastavený kurz ještě baví. Takže pokud bych mohl poprosit, ti z vás, kdo jste tento článek dočetli až sem, hoďte pod FB příspěvek s tímto review palec či jinou reakci a pokud možno, v průběhu sezóny toho lajkujte co nejvíc. Kromě toho rozhodně do komentářů nezapomeňte napsat, co si o tomto zápasu a o zbytku naší sezóny myslíte. Ukažte, že v tom jsme společně, 12s!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *