Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 16 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (7-7) @ KANSAS CITY CHIEFS (11-3)

 Štědrý den je na spadnutí a my jsme přímo pod vánoční stromeček dostali dárek v podobě fotbalové nálože. Jako bonus se pro mě osobně tímto zápasem v určitém slova smyslu uzavírá kruh. Na naši facebookovou stránku jsem poprvé napsal v dubnu 2019 a od té doby už uplynuly téměř celé čtyři fotbalové sezóny, což je současně také nejdelším možným časovým obdobím, v jehož průběhu se jakékoliv dva týmy NFL musí minimálně jednou střetnout. No a právě Kansas City Chiefs jsou posledním týmem z NFL, o jehož matchupu s našimi Seahawks jsem za ty naše čtyři společné roky ještě ani jednou nepsal. Fúúú, kus života za mnou… Děkuji vám všem za to, co jsme za ty roky našimi společnými silami vytvořili. Neskutečně si toho vážím!

 Psal se listopad 1999, když jsme si z Arrowhead Stadium odvezli naši zatím poslední výhru. Tehdy jsme už téměř čtvrt století byli společně s Chiefs součástí divize AFC West. No a kdy jindy zatnout zuby a překvapit celý fotbalový svět výhrou nad silně favorizovaným týmem, který s Buffalem Bills aktuálně stále bojuje o #1 seed v AFC, než v utkání, z něhož by případně vybojované W neskutečně moc pomohlo našim nadějím na účast v playoff. Řečí čísel totiž tahle pravděpodobnost v případě prohry spadne z 30% na 24%, ale pokud by se našim Seahawks podařilo rozdat ty nejlepší vánoční dárky v podobě W do každé 12s Family, šance na účast ve vyřazovací části by rázem byla 67%. Stále jsme v pozici, kdy máme vše plně ve svých rukou a stačí nám jednoduchá věc – vyhrávat. Chiefs sice budou tvrdý oříšek, ale ať už to dopadne jakkoliv, skutečně rozhodovat budou až poslední dva lednové hrací týdny.

 S Chiefs máme za sebou zápas (na fotce) s jedním z nejšílenějších počasí, do kterého naši Hawks za téměř půl století existence nastoupili. Během slejváku biblických rozměrů, v jehož průběhu se z hřiště stalo deset čísel hluboké brouzdaliště a nejnižší řada určená pro diváky se proměnila v přepad vodopádu chrlícího na hrací plochu kubík vody každou vteřinu, jsme v roce 1998 podlehli domácím Chiefs 6-17. A jelikož celou východní polovinou USA aktuálně prostupuje vlna polárního vzduchu, tak i zítra nás pravděpodobně Kansas City přivítá poměrně extrémním počasím. Aktuální předpověď hovoří o teplotě při kickoffu okolo -10°C, která však vlivem čerstvého větru bude pocitově klesat až k -20°C. Pokud máte rádi zápasy, kde se všem čoudí od úst jako Snoop Doggovi při Halftime show Super Bowlu LVI, pak pro vás bude zítřejší matchup to pravý vořechový.

 Na základě zkušeností z minulého týdne a vzhledem k tomu, že všichni dobře vědí, že nechávat duo Patrick Mahomes a Travis Kelce na hřišti příliš dlouho není zrovna dobrý nápad, tak se asi shodneme na tom, že pokud máme v nadcházejícím matchupu uspět, rozhodně budeme potřebovat pomoc od naší offense, jenž nás během předchozí Thursday Night Football game příliš nepodpořila. Věřme, že slabší období v podobě recordu 1-4 z předchozích pěti zápasů je za námi a že se naši borci opět vybičují ke špičkovému výkonu. Naše offense se však teprve potřetí za osm let bude muset obejít bez podpory wide receivera Tylera Locketta, který podstoupil operaci po zlomenině prstu. Hráčem, který tak bude muset vzít tíhu utkání a naše playoff hopes na svá ramena především, je wide receiver DK Metcalf. Ten se mimo jiné od NFL-ALF mergeru v roce 1970 čerstvě stal teprve pátým hráčem, jemuž se povedlo nachytat 900+ yards a 5+ TD v každé ze svých prvních čtyř sezón v NFL. Snad také running back Kenneth Walker III naváže na své výkony z weeků 5-9, kdy se mu v každém utkání podařilo naběhat 80+ yards. Od té doby takový výkon nepředvedl a bojím se, že kdyby se cena pro NFL Offensive Rookie udílela teď, asi by jeho aktuální výkony na její zisk nestačily. Děsně nutně potřebujeme vylepšit naši běhovou obranu, která je s 2 345 inkasovanými rushing yards druhá nejhorší napříč celou ligou. V této části sezóny by měli zabrat zejména lídři týmu. Čtveřice hráčů ve složení quarterback Geno Smith, cornerback Tariq Woolen, safety Quandre Diggs a kicker Jason Myers, tedy ti, kteří nás letos budou reprezentovat v Pro Bowlu, jsou přesně ti borci, jenž by se měli zítra vybičovat k životním výkonům. Jde totiž vážně o hodně. Proti jednomu z nejlepších týmů NFL uplynulých pěti let, kterým Chiefs bez debat jsou, zkrátka potřebujeme předvést skvělý týmový výkon s minimem chyb na obou stranách míče. To je cesta k výhře, která nás zase o malý krůček přiblíží letošní postseason. Přejme si, abychom letos dárek v podobě historicky jubilejní dvacáté výhry nad Kansas City našli pod stromečkem všichni.

 Chápu, že pokud jsi zrovna z vysokoškolské koleje dorazil domů na vánoční prázdniny a musíš se tak řídit heslem “neživíš, nepřepínej”, tenhle zápas Ti možná uteče, neboť mamka bude chtít sledovat Tři oříšky pro Popelku. Pokud však doma má Tvé slovo nějakou váhu, zavel k brzkému nášupu bramborového salátu a rozbalování dárků, neboť poslední venkovní zápas našich Seahawks této sezóny začíná ve velmi Europe-friendly čase, a to už v 19 hodin. Takže dávejte bacha na kosti a naopak od rána promazávejte hlasivky chlazeným vaječňákem. Večer totiž budou naši Seahawks potřebovat, aby nás i z druhé strany světa bylo slyšet pěkně loud and proud!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *