Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 4 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-2) @ SAN FRANCISCO 49ERS (2-2)

Byla to jedinečná příležitost vidět tým, který se dokáže během jednoho týdne proměnit snad ve všech aspektech hry. Po vlažném úvodu a 25 minutách hry bez first downu jsme zbylým 35 minutám absolutně dominovali a po výkonech offense, defense i special teams dvakrát lepších než na straně San Francisca a asi stokrát lepších než jsme předvedli minulou neděli v Minnesotě, porážíme divizní rivaly 49ers poměrem 28-21. Russell Wilson tedy za svou desetiletou kariéru, a s ním také celí Seahawks, dosud nepoznali, jaké je připsat si tři po sobě jdoucí prohry. Díky Bohu… Mimochodem s jeho 148 zápasy se stal čtvrtým nejrychlejším quarterbackem v historii NFL, který na metu 100 výher dosáhl. Pouze legendy Tom Brady (131 zápasů), Joe Montana (139 zápasů) a Terry Bradshaw (147 zápasů) to zvládli rychleji. Gratulace!

Russellův jubilejní stý regular season win se však ani náhodou nerodil snadno. Před začátkem našeho !šestého! drivu, z něhož jsme se mohli konečně poprvé v zápase radovat, byl pohled na statistiky zoufalý. Našich -12 total yards vůči 188 yards na straně Niners, našich 15 plays za pětkrát 3&out oproti 10ti prvním downům soupeře nebo time of possession šestnáct minut na straně Frisca oproti našim devíti minutám… Vše se začalo tím správným směrem vyvíjet až těsně před půlí, kdy si hezké receptions se ziskem after catch připsali Alex Collins a DK Metcalf. Druhý jmenovaný pak drive zakončil touchdownem a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 7-7, který jistě nepochopil ten, kdo zápas sledoval pouze formou statistik. Skóre, které ukazoval scoreboard, tak bylo především zásluhou několika big plays naší defense, z nichž nejvýraznější byla interception v podání Quandre Diggse (na fotce uprostřed). V zápase nám však pomohl také fakt, že San Francisco postrádalo svého kickera Robbieho Goulda, kterého poměrně neúspěšně nahradil punter Mitch Wishnowsky s 1/2 proměněnými extra pointy a missnutým field goalem ze 41 yardů. Wishnowsky zastával roli kickera vůbec poprvé v kariéře. No a když už se zdálo, že by domácí mohli mít nějakou tu výhodu, momentum a nebo dojít k zisku nějakých těch bodů, do země je zadupaly nesmyslné killer penalties v podobě offsidu nebo illegal motion.

Druhá půle už byla úplně jiný příběh. Niners stáhli Jimmyho G na sideline a jako plnohodnotný starter nastoupil rookie Trey Lance – letošní #3 Draft pick a historicky vůbec první hráč v NFL narozený v roce 2000. Ačkoliv jeho 157 passing yards, 2 TDs a 41 rushing yards vypadá na první pohled líbivě, tak spoustu toho nastřádal v závěrečné garbage hře a rozdílovým hráčem rozhodně nebyl. Problém nám dělal spíš jeho receiver Deebo Samuel, který se se 156 yards a 2 TDs stal jednoznačně nejlepším útočníkem zápasu. Naše obrana však dokázala skvěle vymazat George Kittla, když z 11 passů letících jeho směrem zachytil pouze 4 z nich pro zisk 40 yardů. Každopádně zápas se na naši stranu začal výrazně překlápět ve třetí čtvrtině, kdy to Wilsonovi začalo výrazně běhat i házet a po jeho prvním rushing touchdownu sezóny, ztraceném fumblu při returnu Niners, který zalehl náš special teamer Jon Rhattigan a neskutečném Houdini-style odmítnutí sacku doplněném o krásný TD pass na Freddieho Swaina, to během pouhé minuty rázem bylo 21-7 v náš prospěch. Náš poslední touchdown si pak připsal Alex Collins, který se se 44 rushing yards a TD k tomu stal Seahawks leading rusherem. Celý večer ale zářila hlavně naše obrala, která byla oproti minulému týdnu jako vyměněná a Niners povolila proměnit pouze 2/14 třetích downů! Hned šest našich borců si připsalo více než 5 tackles, přičemž na straně našich soupeřů bychom našli pouze dva takovéto hráče. Jmenovitě pak za zmínku rozhodně stojí třeba Jordyn Brooks (7 tackles, 1 tackle for loss, první sack v jeho kariéře, 1 pass defended a 1 QB hit), Bobby Wagner (10 tackles, 1 PD), Quandre Diggs (7 tackles, 2 PD a 1 INT), D.J. Reed (7 tackles), Jamal Adams (6 tackles, 1 PD), Ryan Neal (5 tackles včetně několika vystavených BIG third down stopek a 1 PD) nebo Sidney Jones (7 tackles, 1 PD), který konečně nahradil marného Flowerse a byla to sakra dobrá a potřebná výměna.

Ačkoliv jsme tedy na yardy prohráli 234-457 a na první downy 14-23, ze Santa Clary vezeme velmi důležitou divizní výhru, která nás vrací back in the game! Takže ještě jednou tady někoho po weeku 3 uvidím brečet, že je celá sezóna v zádeli a že si jdeme pro TOP 10 pick na Draftu nebo za stavu 0-7 uzavírat zápas jako prohraný, tak uvidí. To neznáte Seahawks a fotbal nebo co? Čtyři zápasy jsou za námi a celých třináct jich nás v základní části sezóny teprve čeká. Prvním z nich bude další veledůležitý divizní souboj s Los Angeles Rams, kteří na Lumen Field nastoupí po krátkém týdnu již v noci na pátek. Jak jste si to včerejší drama užili vy? Kdo byl podle vás mužem zápasu a co bylo rozhodujícím faktorem při naší výhře? Dejte vědět a podělte se o svůj vlastní pohled na věc.