Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 8 PREVIEW – CLEVELAND BROWNS (4-2) @ SEATTLE SEAHAWKS (4-2) – We are 12s

Ačkoliv Seahawks vedli 7-0, Browns postupně dvěma TD a jedním FG otočili zápas na svou stranu. Metcalf z 19 převzetí naběhal 75 yardů, ale žádný TD nedal.

Browns zvítězili v Seattlu 17-7.
Naposledy.
Bylo 12. listopadu 1989.
Hrálo se v Kingdome.
Malinký Nicholas Lalonde Bellore měl přesně půl roku.
Před třemi dny padla berlínská zeď.
Zápis, který najdete na internetu, je sken papíru částečně psaný na stroji, částečně dopsaný rukou.
Eric Metcalf byl running-back hostujících Browns, jenž s rodinou DeKaylina nemá vůbec nic společného. Tento rok byl draftovaný v 1. kole jako třináctý a se Seattlem má společné pouze to, že se narodil v Seattlu.

Od té doby Browns přicestovali do Seattlu třikrát a pokaždé si odvezli vysokou porážku: 5-22 (v roce 1993), 7-34 (v sezóně 2003) a 13-30 (před osmi lety, 2015). Historicky jsou Seahawks doma s Browns 8-3 s celkovým skóre 276-167 (tedy průměrně 25 ku 15). Mj. 17 bodů z roku 1989 je nejvíc z posledních šesti zápasů (počínaje rokem 1984, kdy Cleveland v Seattlu dokonce neskóroval vůbec). Když přičteme i vzájemné zápasy hrané v Ohiu, jsou all-time Seahawks 13-6.

Ten zápas, z roku 1989 můžete mj. vidět youtube (a  fotografie výše je z něj pořízena). Seahawks hráli v modrých dresech, stříbrných kalhotách a stříbrných helmách s modro-zeleným logem. A právě v neděli 29. listopadu 2023 se na Lumen Field od 9:05 večer středoevropského času odehraje tzv. Seahawks 90s Throwback Uniform Game, o čemž se v samostatném příspěvku rozepsal Jarmil.

V neděli se spolu utkají dva týmy, které si již v pátém týdnu odpočinuly při bye a dosud nahrály čtyři výhry a dvě porážky. Fanoušci na Lumen Field budou moci vidět aktuálně nejlepší obranu ligy pod vedením Mylese Garretta, který je nyní nejen velkým favoritem na zisk DPoY, ale nebylo by překvapením, kdyby se dostal i do hledáčku o MVP. V dosavadních šesti zápasech D-Browns:

  • povolila jen 1.458 yardů; což je
  • 243 yardů na jeden zápas.

Z toho však 456 yardů připadá na poslední zápas v Indianapolis, tzn. v prvních pěti odehraných utkáních to bylo průměrně jen 200,4 yardů na utkání, kdy Bengals (v prvním týdnu) získali pouhých 142 yardů a Titans (ve třetím týdnu) nepředstavitelných 94 yardů. Především v passing-game jsou soupeři Browns průměrně na pouhých 149,2 yardech. Obraně Clevelandu se v posledním zápase podařil dvakrát získaný Fumble (jednou vrácený do TD), interception a zblokovaný FG. Z osmi „turnovers“ celkem, tak hned čtyři připadají na (z hlediska obrany spíše nepovedený) zápas v Indianapolis.

Nejsilnější stránkou obrany Browns totiž nejsou turnovery, ale zastavování soupeřů hned v zárodku (povolených pouhých 72 prvních downů, tedy 12 na zápas, 12 TD). Zápasy s Browns bývají přesně ty, kde týmy zjišťují, proč je dobré mít někoho jako Michael Dickson. Soupeři puntovali už 43x!! To je:

  • průměrně přes 7 puntů soupeřů na zápas; a
  • celých 67 % drivů, které neskončily Interception, Fumble, Downs či End-of-Half/Game. 

Jak si ale Browns poradí s útokem Geno Smitha? Ten sice má problém skórovat v RedZone (pouze 48 %, jen 33 % v posledních třech zápasech), avšak s počtem 4,2 návštěv v RZ na zápas (celkově 25) je hned druhý (po Baltimore Ravens). Schopnost „pohybovat se po hřišti“ je dosud jeho nejsilnější stránkou a P Michael Dickson puntoval 19x.

Na druhou stranu, na konci října lze ofenzivu Seahawks označit za potenciálně nejkompletnější v celé dosavadní sezóně. Po prvním vynechaném zápase v kariéře by se měl vrátit WR DK Metcalf. Po jednozápasové pauze je na cestě zpět do zápasu nejspíš i RB Zach Charbonnet. Navíc, do tréninku v týdnu (a poprvé v sezóně) zasáhli WR Dee Eskridge (suspendovaný na šest zápasů) a rookie RB Kenny McIntosh (dosud na IR). RT Abrahama Lucase zůstává na IR (byť s prognózou možného návratu) a delší čas netrénuje a zápasy vynechává G Phil Haynes.

Silnou stránkou Browns určitě není útok. S průměrem 319,2 yardů na zápas až tak výrazně nezaostává za útokem Seahawks (330,2). Potíž je však v nepoměru mezi běhovou hrou a passing game. Se 171,7 yardů vzduchem mají méně už jen NY Jets (159,5). Navíc s průměrem 2,33 tzv. giveaways na zápas jsou Browns nejhorší v celé lize. Naopak silnou stránkou je běhový útok. Se 147,5 běhových yardů na zápas je Cleveland druhý za Miami. Přitom už ve druhém zápase se zranil elitní RB Nick Chubb. Rychle jej zastoupil RB Jerome Ford. Ten však předčasně opustil zápas s Colts a bude nějaký čas chybět. Avšak do formy se vrací RB Kareem Hunt. Vysoký počet běhových yardů na zápas nicméně zkresluje vysoký počet běhových her. S celkem 198 běhy v šesti zápasech je průměr Clevelandu 33,0 (na zápas) hned druhý za Eagles (33,6). Se 4,5 yardy na jeden běh však zůstávají Browns v top-10.

Na pozici QB bude třetí zápas po sobě P.J. Walker. I bez starting QB Deshauna Watsona se Browns podařilo po bye zvítězit v obou zápasech. Nejdříve uštědřili první porážku 49ers v poměru 19-17, když mladý K Jake Moody (SF) devět sekund před koncem minul ze vzdálenosti 41 yardů. O týden později Cleveland zvítězil v Indianapolis divokým skóre 39-38. Toto vítězství však má pachuť dvou po sobě následujících rozhodnutí „zeber“, kdy za stavu 33-38 (a při útoku Browns) nejdříve 38 sekund před koncem vrátili Sack a z něj vybojovaný Fumble pro podivně hozený Illegal Contact, aby o pět vteřin později posunuli dle naprosté většiny názorů neexistující DPI útok Clevelandu na 1 yard od endzóny, odkud se na čtyři pokusy podařilo Browns protlačit. Statistiky P.J. Walkera z obou zápasů jsou:

  • 33/66 (kompletace jen 50 %), 370 yardů, 0TD, 3INT, 4 sacky pro ztrátu 35 yardů.

Druhou možností za Deshauna Watsona by byl nováček Dorina Thompson-Robinson, jenž startoval při prohře 3-28 s Ravens (19/36, 121 yardů, 0TD, 3INT, 4 sacky pro ztrátu 48 yardů).

Útok Browns však v Seattlu potká jedno z nejhlučnějších prostředí v lize a obranu, která od 4. týdne:

  • povolila nejméně yardů na zápas (237);
  • nejméně bodů na zápas (10); a
  • dosáhla nejvíce sacků (18).

Pro zajímavost. V sestavě Browns můžeme najít hned několik známých tváří. Na centru je již druhou sezónu úspěšný Ethan Pocic, před sezónou podepsali neprodloužený WR Marquise Goodwin a propuštěný DT Shelby Harris.

Zapotí se tentokrát P Michael Dickson víc, než obvykle?

Podaří se útoku QB Geno Smitha nadále posouvat po hřišti či bude narážet na soupeřovu DL?

Kolik uvidíme pokusů o FG od K Jasona Myerse?

Zastaví běhová obrana Seahawks další kvalitní běhový útok Browns?

Jak si obrana Seahawks poradí s P.J. Walkerem v jeho už třetím zápase?

A jak si poradí P.J. Walker s hlukem na LumenField?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *