Archiv,  Dresy,  Sezóna 2023,  Zápasy

DRESY PRO ZÁPAS S CLEVELAND BROWNS – THROWBACK TÝDEN JE TU!

V neděli od 21 hodin našeho času nastoupí hráči Seahawks doma na Lumen Field proti týmu Cleveland Browns (mrkněte na zápasové preview od Jakuba) a na sobě budou mít oblečené dresy vskutku nevšední. Vedení klubu se rozhodlo připravit pro fanoušky nový speciální „throwback“ dres, jenž je reinkarnací historického dresu Seahawks, ve kterém tým nastupoval v letech 1976 až 2001. A je to krása nesmírná, posuďte sami.

                                                                              

Hot news: nově bylo oznámeno, že Seahawks v throwback dresech nastoupí také ve W13 Thursday Night Footbal proti Dallas Cowboys!

Nejvíce si nový dres vzal z podoby dresů let devadesátých. Proč právě devadesátky? V devadesátých letech se v Seattlu odehrála popkulturní revoluce, která rozbouřila hudební scénu po celém světě, navždy změnila technologické prostředí a náš vztah ke kávě. Rockové ikony Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden a Alice in Chains vyrostly na počátku 90. let v malých podnicích jako Re-Bar, El Corazon a The Central Saloon. Technologický gigant Microsoft představil platformy, bez kterých nemůžeme žít, a Starbucks se stal synonymem kávy a vytvořil smysluplné a trvalé vztahy mezi pijáky kávy po celém světě a jejich baristy. Seattle zanechal v 90. letech ve světě svou stopu a navždy změnil běh dějin.

Hráči i fanoušci, staří i noví, se už léta dožadují klasických Seahawks dresů. Po tom, co liga v roce 2021 týmům poprvé umožnila nosit alternativní helmy, nastartoval klub proces návratu ikonických stříbrných přileb a královsky modrých dresů. Nové throwback dresy spojují minulost se současností, vzdávají hold původním barvám a designovým prvkům a zároveň využívají nejnovější materiály a moderní technologie.

Dres má jednoduchý a čistý design s bílým písmem. Vrací se ikonická královská modř a jablečná zeleň, které jsou poctou slaným mořím a lesům Smaragdového města a severozápadního Pacifiku. Obří bílá čísla na přední a zadní straně odrážejí původní jednoduchý a čistý design dresu. Menší čísla zdobí také horní část ramen. Originální retro logo Seahawks je umístěno na obou rukávech na vrcholu silných modrých a zelených pruhů. Krk je zvýrazněn tenkým zeleným a bílým límcem a moderním znakem NFL.

Zpět je i ikonická stříbrná přilba. Tým ji nosil v 70., 80. a 90. letech. Nová přilba zachycuje vzhled z dob minulých, ale dočkala se ale i proměny, která přináší elegantní siluetu a lépe chránící strukturu s využitím výzkumu a vývoje provedeného týmy NFL a jejich partnery v oblasti přileb.

Kromě elegantního přepracovaného designu přinášejí tyto nové dresy také nostalgii z dnů počátku klubu – všimněte si speciální pamětní nášivky uvnitř výstřihu každého throwback dresu. Tato nášivka připomíná původní domácí stadion Seahawks od první sezóny v roce 1976 až do roku 1999 – The Kingdome.

Jak se vám throwback dresy Seahawks líbí? Podělte se o vaše názory v diskuzi zde, nebo na facebookových stránkách Czech & Slovak Sea Hawkers.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *