Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 7

První liga 
 

Sedmý týden CSSH Fantasy nám opět přinesl řadu překvapení a konec jedné velké série. Zajímavostí je, že pět nejhorších týmů po minulém kole v tomto kole vyhrálo. Vzhledem k probíhajícím bye weekům se tento týden skórovalo výrazně méně než v těch předchozích. Máme tu i jeden zápas, který skončil rozdílem o méně než jeden bod. Tabulka se nám krok za krokem vyjasňuje a jak čelo, tak i skupina o záchranu už jsou celkem jasné a podobně i dvě skupiny mezi nimi. Jak by řekl prezident, pojďme se tedy podívat, jak si kdo v sedmém kole vedl … 

 1. Prague 6ers (3-4) vs. Slavoj Jesenice (4-3) 

Final: 120,08 : 120,46 

Nejzajímavější zápas tohoto kola a nejtěsnější výsledek za docela dlouho přineslo střetnutí dvou týmů se stejným recordem, které bojovaly o playoff. Potkali se dva nejlepší QB kola – L. Jackson i P. Mahomes nasbírali téměř 34 bodů. Slavoj postavil své vítězství na týmovém výkonu, kde hned čtyři hráči nasbírali mezi 15 a 20 body. Nulu si připsal jen K R. Patterson a moc nepomohla D Raiders, která přidala dva body. V týmu 6ers zazářili druhý nejlepší WR A.J. Brown s téměř třiceti body a WR C. Sutton s téměř 20 body a jen o bod méně měl D. Goedert, zbytek týmu jim příliš nepomohl. Zvláště 0 bodů od obou RB bylo rozhodujících. Bodový zisk by 6ers v tomto kole stačil na poražení 16 týmů, místo toho ale přidali třetí prohru v řadě a musí se soustředit spíše na to, aby se vyhnuli boji o záchranu, vítězný Slavoj může naopak pokukovat po play-off. 

 1. Prague Puntriots (6-1) vs. Pardubice 95ers (3-4) 

Final: 103,66 : 92,3 

I druhý vzájemný zápas rivalů z divize North skončil vítězstvím Puntriots, tentokráte o 11 bodů. Na straně Puntriots se o vítězství nejvíce zasloužil WR. T. Hill a jeho skoro 26 bodů, další čtyři hráči měli mezi deseti a dvaceti body. Na straně poražených 95ers se nenašel žádný hráč, který by měl více jak 20 bodů, ale zároveň zde nebyl žádný hráč, který by měl méně než pět bodů. Výjimkou z toho byl jen QB A. Dalton, který byl na bye weeku, takže 95ers čeká strike, až se nám vrátí prezident. Puntriots se vrátili do čela celé ligy, kde se dokonce osamostatnili. Pardubice naproti tomu se budou spíše snažit vyhnout boji o záchranu. 

 1. Ostrava Seahawks (3-4) vs. Hodkovicky Hawks (3-4) 

Final: 73,86 : 66,64 

V tomto zápase Ostrava naplnila svojí roli mírného favorita, i když tento zápas byl opakem prvního společného zápasu a padlo nejméně bodů ze všech zápasů. V týmu Ostravy zářil jen TE D. Waller s téměř 23 body, naopak se tam našli tři hráči, kteří měli méně než 2 body. V týmu Hodkoviček byl nejlepším hráčem TE T. Hill, kterému k tomu ale stačilo pouhých necelých 17 bodů. Další neveselou statistikou je 6 hráčů s méně než deseti body v řadách Hodkoviček. Velkou zvláštností jsou i pouhé 0,2 body, které zůstaly na lavičce Hodkoviček. Díky výhře je Ostrava jedním ze skokanů kola, když poskočila o šest míst a je nyní na dohled od play-off, naopak Hodkovičky se tabulkou propadly a do play-off bude dlouhá cesta. 

 1. Vrbica Alligators (2-5) vs Ganovce Neanders (4-3) 

Final: 105,56 : 103,46 

Ač to dlouho vypadalo na debakl Alligators, opak byl nakonec pravdou a díky úžasnému výkonu WR J. Addisona, který v pondělním zápase získal 31 bodů si připisují velmi cenné vítězství. Neanders táhla dvojice RB A. Kamara s 29 body a J. Taylor s 21 body, které výrazně podpořil QB T. Taylor, také s 21 body, kteří se společně zasloužili o více jak dvě třetiny bodů celého týmu. Vítězství Neanders naopak nepomohla D Lions, která získala dva záporné body. I na straně Alligators zářil RB, v tomto případě J. Gibbs s 27 body a N. Harris s necelými 16 body ale byli jediní hráči, kteří získali více jak 10 bodů. Nejhorším hráčem Alligators byl QB B. Hoyer, který získal jeden bod. Vítězství Alligators jim k posunu v tabulce nepomohlo, ale boj o záchranu se vyrovnává. 

 1. Olomouc Attys (5-2) vs Oderberg Minions (2-5) 

Final: 100,40 : 70,12 

V duelu dvou týmů z divize South si pro jasnou výhru o plných třicet bodů dokráčeli favorité z Attysu. Jejich útok táhl navrátivší se RB C. McCaffrey s 22 body, další 4 hráči měli více jak deset bodů mimo jiné i třetí nejlepší D kola z Ravens, která přinesla hezkých 14 bodů. Jen dva hráči měli naopak méně než pět bodů. Na straně Minions jen RB J. Cook a WR R. Rice měli více jak 15 bodů, konkrétně 19 a 17. Bohužel hned sedm hráčů tohoto týmu mělo méně než 10 bodů. Nejhorším hráčem zápasu byl RB DJ Dallas, který se dostal do mínusu. Vítězství posunulo Attys na druhé místo ligy, a naopak Minions zamířili do skupiny, která bude bojovat o záchranu. 

 1. High Tatras GOATs (5-2) vs. Jihlava Hornets (4-3) 

Final: 107,96 : 97,6 

Souboj prvního s druhým z Divize East dopadl vítězstvím toho druhého, když GOAT’s porazili Hornets o deset bodů a oplatili jim porážku z minulého střetnutí. V týmu vítězů se nejlépe předvedl QB J. Hurts s 23 body a WR M. Evans s 20 body, další 4 hráči přidali více jak deset bodů. Naopak ani QB J. Allen s 24 body a WR P. Nacua s 23 body nezabránili porážce Hornets, protože hned šest hráčů tohoto týmu mělo méně než 10 bodů. Soupeři si vyměnili pozice v tabulce divize East, a zatímco GOAT’s přidali čtvrtou výhru v řadě a jasně se přihlásili k boji o vedení ligy, Hornets se opět propadli tabulkou, ale zůstali na pozicích zajišťující účast v post season. 

 1. Teplice Birds (2-5) vs. Bazalisek Ostrava (3-4) 

Final: 114,68 : 44,60 

Pohled do tabulky a na výsledky jasně favorizoval Bazališka, predikce naopak jasně favorizovala trápící se Birds. Tentokráte měla pravdu predikce a Birds uštědřili Bazališkovi naprosto nevídaný debakl o 70 bodů. Na straně Birds se poprvé pořádně prosadil nejlepší hráč celého kola TE T. Kelce s téměř 36 body. Neuvěřitelný výkon podal i K D. Hopkins jehož 21 bodů je současně nejlepší výkon ze všech kickerů v tomto kole. Na straně Bazališku bylo naopak všechno špatně – QB D. Watson se v průběhu první čtvrtiny zranil a připsal svému týmu mínusové body. Další tři hráči měli méně jak 2 body. Jediným hráčem, který měl více jak 15 bodů byl TE D. Kincaid, který tuto laťku překonal jen o půl bodu. Je potřeba říci, že výsledek dost výrazně ovlivnil fakt, že čtyři tradiční opory Bazališku měli tento týden bye week. Končí série výher Bazališku a proher Birds. Bazališku se vzdaluje boj o playoff. Teplicím výhra pomohla si udržet pozici mezi týmy bojujícími o záchranu. 

 1. Dubravka Hawks (2-5) vs. Wierzbica Stoners (2-5) 

Final: 89.86 : 115,9 

Konec jedné dlouhé série – po pěti porážkách v řadě si Stoners připisují velmi cenné vítězství v boji o záchranu. Největší podíl na vítězství měl s 33 body nejlepší RB kola D. Foreman a TE M. Andrews s 22 body. Celý tým ale podal slušný výkon a jediní, kdo měl méně jak 5 bodů byla D Saints. Dúbravka na druhé straně měla jen jednoho hráče s méně jak pěti body a to zraněného WR K. Raymonda. Dúbravka ale zároveň našla ve svých řadách jediného hráče, který měl více jak 15 bodů, konrétně TE T. Hockensona s téměř 20 body. Velmi zajímavý je i pohled na lavičky obou týmů – lavička Dúbravky uhrála 0 bodů a lavička Stoners 46 bodů. Oba týmy mají nyní vyrovnaný record 2:5 a čeká je boj o záchranu. 

 1. Sesivani ze SNP (4-3) vs. Svetice Ostriches (3-4) 

Final: 64.56 : 79.80 

V první společném zápase vyhráli Sešívaní o 50 bodů a i tentokráte byli mírným favoritem. Vítězství v zápase s druhým nejmenším počtem bodů kola si ale připsali Ostriches. Nejvíce bodů zaznamenal v týmu vítězů QB B. Mayfield, kterému ale stačilo k tomuto prvenství jen 16 bodů. Jediným dalším, kdo se z týmu Ostriches dostal přes 10 bodů byl WR M. Thomas se 13 body, ale dalším třem hráčům k této metě chyběly jen desetinky. Na straně sešívaných se hned 5 hráčů vešlo mezi 10 a 11 bodů, ale nenašel se nikdo, kdo by měl více – našli se naopak dva hráči s nulou. Výsledek znamená, že se Sešívaní propadli na poslední pozici zajišťující play-off a Ostriches naopak poskočili tabulkou o šest míst a mají podobně daleko do play-off jako k bojům o záchranu. 

 1. Zbrojovka z Brna (5-2) vs. Cibulka Seahorses (5-2) 

Final: 121.16 : 99.38 

Zbrojovka oplatila svému soupeři porážku z prvního zápasu a navzdory predikcím jasně vyhrála s nejlepším výkonem celého kola. Nejlepším hráčem Zbrojovky byl tradičně RB T. Etienne, tentokráte s téměř 23 body. Zbrojovka ale vyhrála hlavně díky vyrovnanému výkonu prakticky na všech pozicích – tři hráči měli 15 bodů, další tři přes deset, včetně druhé nejlepší D kola Browns, kteří získali 14 bodů a jen jeden hráč měl méně jak pět bodů. Z týmu Seahorses vybočil svým výkonem RB A. St. Brown s 23 body, tři hráči pak měli okolo 13 bodů a zajímavostí je, že v týmu se nenašel ani jeden hráč, který by měl méně než 6 bodů. Prohra znamená, že byla Cibulka sesazena z čela ligy na třetí místo, vítězná Zbrojovka pak poskočila hned za ně. 

Druhá liga 

Již v druhém weeku po sobě přinášíme podrobné zhodnocení všech zápasů druhé ligy. Protože přeci jen druhá liga je taky liga. Tak jdeme na to. 

 1. Budweis LB (3-4) – Herinks Pardubice (4-3) 
  final: 101,54 : 103,36  
  – Oba dva týmy šly do zápasu s vyrovnanou bilancí 3-3. Jak predikce, tak bilance před zápasem předpovídaly vyrovnaný zápas, a toto se nakonec i stalo skutečností. Pardubice dostal do vyššího vedení skvělý výkon QB P. Mahomese s 33 body. V posledním zápase tohoto kola se Pardubice mohly obávat obratu v zápase z důvodu přínosu bodů hráčů 49ers K J. Moody a TE G. Kittle, kteří ale nakonec nezískali potřebných 22 bodů (pouze 20). Budweis LB nepomohl ani výkon T. Hilla, nejlépe hodnoceného WR ligy, s 25 body. Pardubice vítězí potřetí v řadě a dostávají se na bilanci 4-3. Budweis utrpěli třetí porážku v řadě a dostali se na negativní bilanci 3-4. Pokud chtějí stále pomýšlet na play-off, musí tuto negativní šnůru prolomit. 
 1. Wierzbica Stoners B (6-1) – Jehnedska SeaSparta (5-2) 
  final: 98,26 : 100,30  
  – Konečně jsme se dočkali. V 7. týdnu byl poražen autopick draft tým našeho prezidenta a touto prohrou již není žádný tým 100%. Musíme ale poznamenat, že tým Stoners B měl na střídačce 4 hráče v bye weeku. SeaSparta přerušila sérii dvou porážek a porazila lídra celé ligy. Bodový rozdíl zápasu byl pouze o dva body. SeaSpartu táhl především výkon WR A.J. Browna, který obdržel necelých 30 bodů a svým úspěšným zachycením přihrávky na 42 yardů v posledních minutách zápasu přehoupl vítězství na “svoji” stranu. Stoners B nepomohl ani přínos hráčů WR A. St. Browna s 23 body, QB T. Taylora s 21 body a RB S. Barkleyho s 18 body. První prohrou v sezóně se dostávají na bilanci 6-1. SeaSparta se výhrou dostává na bilanci 5-2 a manažer týmu využil již 17 add/drop z maximálních 20 povolených.   
 1. LA Los Diablos Fumeros (3-4) – TJ Hawks Hrdliv (3-4) 
  final: 83,36 : 115,96 
  – LA Los Diablos po celou dobu zápasu tahali za kratší konec provazu. TJ Hawks porazili soupeře o pěkných 32 bodů. Los Diabolos nepomohl ani výkon QB. J Hurtse s 23 body a RB J. Taylora s 21 body, jelikož dalších 6 hráčů uhrálo pouze 7 a méně bodů. TJ Hawks pomohl k vítězství hlavně WR J. Addison s 31 body, RB J. Ford se 17 body a WR R. Rice též se 17 body. Vítězný tým se po velmi špatném úvodu ligy, kdy měl bilanci 0-4 zvedl a třetím vítězstvím v řadě se dostal na bilanci 3-4. Pokud bude takto pokračovat, může jistojistě pomýšlet na play-off. Za to LA Los Diablos se dostávají z pozitivní bilance 3-2 po dvou porážkách na negativní bilanci 3-4. 
 1. Racisdorf’s Vineyard (3-4) – Vyskov Bonecrushers (4-3) 
  final: 87,86 : 117,50 
  – V tomto zápase se střetly dva týmy s bilancí 3-3. Předzápasové predikce favorizovaly tým Vyškov. Tyto predikce se nakonec potvrdily a Vyškov vyhrál o bezmála 30 bodů. O výhru se především postarali hráči – QB J. Allen s 24 body, RB A. Kamara s 29 body a WR P. Nacua s 23 body. Racisdorfu nepomohl ani výkon RB G. Edwardse s 21 body, protože 6 hráčů týmu obdrželo 10 a méně bodů. Vyškov se dostává na bilanci 4-3 a Racisdorf’s se dostává na bilanci 3-4.  
 1. Espresso Zebetin (0-7) – Znojemska Bramboracka (4-3) 
  final: 93,16 : 100,08 
  – Espresso Zebetin většinu zápasu drželo vítězství na své straně a směřovalo za prvním vítězstvím v sezoně. Proti byl TE T. Hockenson (19 bodů) z týmu Znojma, který v posledním zápase kola přehoupl výhru na stranu Bramboračky. Ve vítězném týmu uhrál dobrý bodový výsledek i WR M. Evans s 20 body a WR S. Diggs se 17 body. Espressu nakonec nepomohl ani výkon RB J. Cooka s 19 body a WR J. Smith-Njigby s 16 body. Znojemska Bramboracka se dostává díky této výhře na pozitivní bilanci 4-3. Espresso Zebetin se krčí stále na úplném dně tabulky s negativní bilancí 0-7. 
   
 1. Kamnati Turtles (4-3) – Vlckovce Wolfs (6-1) 
  final: 68,04 : 74,36 
  – Vlckovce potvrdily roli favorita a vyhrály nad týmem Kamnati rozdílem 6 bodů. Poražený tým předvedl velmi slabý týmový výkon, kdy pouze D Giants uhrála 12 bodů. Dalších 6 hráčů se drželo pod 8 body a z toho jeden dokonce zůstal na 0. Smutné je, že na střídačce seděl QB D. Carr s 17 body. Vlckovce primárně poslal za vítězstvím bodový přínos RB J. Gibbse s 27 body. Vlckovce vyhrály tento zápas i s třemi hráči v BYE WEEKu v základu. Úctyhodný výkon, ale bohužel jak již bylo uvedeno v jednom zápase první ligy, tak po návratu prezidenta bude přidělen strike.  
 1. Nitra Hawks (1-6) – Hradiste Armorers (5-2) 
  final: 90,18 : 146,40 
  – Předzápasové predikce lehce favorizovaly Hradiště. Tato predikce se více než naplnila. Hradiště porazilo Nitru o více než 56 bodů. Jedná se o největší bodový rozdíl v tomto kole. Hradiště získalo 85 bodů od třech hráčů a to TE T. Kelceho s 36 body, QB Q. Minshewa s 27 body a RB T. Etienna s 22 body. Nitru táhl výkon QB L. Jacksona s 34 body a TE M. Andrewse s 22 body. Zbytek týmu bohužel nepřesáhl hranici 10 bodů, a proto tým prohrál takovým rozdílem. Hradiště se dostává po třetí výhře v řadě na bilanci 5-2. Nitra se dostává na velmi negativní bilanci 1-6.  
   
 1. Dobrovicti Hawks (5-2) – Stodulky Nurses (0-7) 
  final: 151,00 : 98,54 
  – Tým Dobrovicti Hawks získal v tomto kole nejvíce bodů a porazil by všechny v lize. Díky velmi přesvědčivému výkonu porazili Stodulky Nurses o 52 bodů. Vítěze zápasu určil hlavně bodový zisk RB D. Foremana s 33 body a RB C. McCaffrey s 22 body. Dále ve vítězném týmu získalo 5 hráčů více než 10 bodů. Stodulkam nestačil ani přínos 22 bodů od TE D. Wallera a QB J. Dobbse s 16 body, jelikož zbytek týmu se držel pod ziskem 12 bodů na hráče. Dobrovicti se dostávají na bilanci 5-2 a míří za playoff. Stodůlky pokračují dále s přívlastkem druhý nejhorší tým ligy a s bilancí 0-7. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *