Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 10

 Deset kol je za námi a již pouhé čtyři zbývají do chvíle, kdy poznáme osmičku týmů, které si to letos rozdají o své věčné místo na putovním poháru a vlastnoručně podepsanou fotku Jarrana Reeda k tomu. Je tak krásné během roku sledovat, jak je každý hrací týden úplně jiný než ten předchozí. Někdy se dočkáme kola plného těsných bitev, kde rozhodují třeba jen desetiny bodu. No a pak jsou tady týdny jako tento, v němž pouze jediný zápas skončil rozdílem nižším než 23 bodů. Dvě divize mají v souboji o druhé místo two-way-tie a dvě pak dokonce three-way-tie. Letos bude ten souboj o finálové okteto pikantní až do konce. Tak se tedy pojďme na ten pravidelný souhrn vrhnout. 

Wierzbica Stoners (4-6) vs. Světice Ostriches (6-4)
final: 123.18 – 65.68

Bohužel ještě nedisponuji tak vysokou úrovní Next Gen Stats, abych vám řekl, kdy naposled se tohle stalo. Možná nikdy, ale i kdyby ano, určitě tomu bude už nejméně rok. Mí Stoners si připisují debakl kola a udělali tak velmi důležitý krok na cestě za záchranou v první lize. Aby toho nebylo málo, tak QB Justin Fields, kterého jsem nasadil jen skrz bye week Jimmyho G, se s 39.38 body stal nejlepším hráčem tohoto kola. Že by se blýskalo na lepší časy? Pro Ostriches se naopak komplikuje snadná cesta do playoff, neboť z divizního vedení a recordu 5-2 je rázem jen 6-4 a k tomu #6 seed. 

Prague 6ers (4-6) vs Ostrava Seahawks (8-2)
final: 70.40 – 41.70

Seahawks si užili předem avizovaný interní bye week a výměnou za první strike nasadili pouze 5 hráčů, přičemž zbylou čtyřku borců, kteří měli tento týden volno, si bez free agency rošád udrželi ve své sestavě. Je to jen jeden strike, což je regulérní taktika. Minulý týden se ozývaly hlasy, že tohle pravidlo se míjí účinkem, takže o něm můžeme dát v offseason hlasovat, ale během roku jej zrušit nelze. Sečteno, podtrženo, Seahawks jsou #1 seed pátým týdnem po sobě a do playoff to mají už jen malý kousek. Na ostravské volno budou vesele vzpomínat 6ers, kteří tak ve hře o (ne)sestup dostali předčasný vánoční dárek.  

Hodkovičky Hawks (5-5) vs. Prague Puntriots (5-5)
final: 84.70 – 80.70

Jediný skutečně těsný souboj tohoto kola, který rozhodly přesně 4 body, bylo North Division derby mezi Hawks a Puntriots. Vše nakonec vyústilo v MNF drama, kde WR Curtis Samuel musel nasbírat přes 10 bodů, což se mu letos povedlo v sedmi z devíti dosavadních utkání. Jedině tak mohli Puntriots urvat W na svou stranu. Samuel však přispěl jen šesti body a Hodkovičky, které ještě před třemi týdny jen tak tak díky lepšímu skóre nebyly na sestupových příčkách, rázem drží #8 seed vedoucí do playoff. 

Pardubice 95ers (4-6) vs. Vrbica Alligators (7-3)
final: 67.66 – 90.24

Z recordu 0-3, přes 4-3 až na současných 4-6 pokračuje houpačková sezóna nováčků z Pardubic. Ze šesti týmů, které už dokázaly pokořit hranici tisícovky skórovaných bodů, jsou 95ers jediným, který má aktuálně losing record. Hrozba sestupu je v rámci možností daleko, ale aby ještě zabojovali o účast v postseason, tak to se bez dalších alespoň tří výher jistě neobejde. Naopak Vrbica si díky této výhře stále drží dvouzápasový náskok v čele South Division a zdá se velmi pravděpodobné, že vylepší svůj record 7-7 z jejich loňského, premiérového ročníku.

Aussig Avangers (3-7) vs. Gánovce Neanders (5-5)
final: 69.90 – 114.80

Avangers letos celý rok oscilují mezi 14. a 19. místem, což je od září řadí mezi týmy, pro které bude letošek, spíš než bojem o účast v postseason, soubojem o udržení se v první lize. Nyní Aussig prakticky o 45 bodů podlehl Neanders, kteří letos ještě nebyli ani na postseason ani na sestupových pozicích, takže se svým 5-5 recordem stále zjišťují, který souboj pro ně bude na konci roku tím aktuálnějším. Tentokrát se mohli spolehnout zejména na trio QB Tua Tagovailoa, RBs Saquon Barkley a Tony Pollard se ziskem 68.20 bodů.

Oderberg Minions (4-6) vs. Slavoj Jesenice (5-5)
final: 89.74 – 134.96

Nejvyšším ziskem kola se tentokrát mohou pochlubit Jesenice, které v South Division battlu rozsekaly Mimoně o víc než 45 bodů. Slavoj se sice už čtyři týdny drží mimo pozice zajišťující postup do vyřazovací fáze, ale díky téhle jednoznačné výhře to k nim stále mají tak akorát na dostřel. Když se podíváme na propastné rozdíly 4-1 na hráče s méně než osmi body a naopak 0-4 na hráče s dvaceti a víc body, tak to vlastně ani nijak jinak dopadnout nemohlo. 

Herink’s Pardubice (2-8) vs. Dúbravka Hawks (5-5)
final: 84.30 – 122.10

Jak chcete proti tomuhle hrát? Hvězdné duo WRs z Dúbravky ve složení CeeDee Lamb a Justin Jefferson nahrálo jen těžko uvěřitelných 73.30 bodů a jen tato dvojice borců by sama o sobě v tomto týdnu porazila hned pět mužstev naší ligy. Naopak pro Herink’s je po předchozích třech týdnech, které mohou považovat za úspěšné, na stole stále ten stejný scénář, který zní, že aby se v první lize zachránili, minimálně jeden W budou muset ještě do konce roku přidat. 

Bazališek Ostrava (5-5) vs. High Tatras GOATs (5-5)
final: 88.24 – 128.70

Přímý souboj o druhé místo v East Division a s tím možná také o jednu z posledních pozic, z níž povede cesta do postseason, mají za sebou Bazališek a GOATs. Obhájci loňského titulu z Tater si však s Ostravou poradili rozdílem přesahujícím 40 bodů a z tohoto veledůležitého ukání, které může být v konečných počtech rozdílem mezi životem a smrtí, berou W. Hráčem zápasu a hlavním strůjcem výhry slovenského týmu se s 22.60 body stal RB Josh Jacobs.

Jihlava Miners (7-3) vs. Zbrojovka z Brna (7-3)
final: 97.84 – 121.22

Zbrojovka je možná největším překvapením dosavadního průběhu naší čtvrté sezóny. Fantasy Super Bowl II Champions mají points differential pouze necelých +32 a k tomu druhý nejnižší počet skórovaných bodů, avšak přesto se aktuálně s náskokem jedné výhry hřejou na samém čele West Division. No a aby toho nebylo málo, tak si tentokrát došlápli na aktuální lídry East Division a zničili je skoro o 25 bodů. Miners naštěstí nemusí smutnit, neboť díky zaváhání svých nejbližších pronásledovatelů stále vedou divizi s luxusním dvouzápasovým náskokem.

Cibulka Seahorses (6-4) vs. Kamnati Turtles (3-7)
final: 113.68 – 73.84

Turtles vůbec nemíří správným směrem. Jeden ze čtyř undefeated teams po weeku 3 nasbíral sedm porážek v řadě a záchrana v první lize se jim nepříjemně komplikuje nejen díky recordu, ale také skórovaným bodům, které jsou hlavním tie-breakerem. Korytňačky jich mají pouhých 793, přičemž předposlední tým má o víc než 80 scoring points víc. Naopak Cibulka řeší příjemnější starosti, jelikož díky aktuálně drženému #5 seedu má pozitivní vyhlídky na případnou třetí účast ve Fantasy Super Bowlu v řadě.


2. LIGA
Na východě se toho moc nemění. S recordem 8-2 je to stále přímý souboj o divizní vedení a nejspíš i #1 playoff seed mezi Nitrou a SNP. Ostatní týmy už musí posbírat všechna W, které cestou potkají, přičemž ani to jim na postup do postseason nemusí stačit. O velmi zajímavou zápletku se však na západě postaralo Hradiště, které v přímém souboji s vedoucími Vlčkovci předvedlo absolutně suverénní 95tibodovou výhru. Armorers se tak z problému “jak nebýt poslední” přes problém “jak udržet #4 seed” posouvají plynule až k současnému velmi příjemnému problému “jak zabojovat o titul West Division Champs”. Vlčkovce už navíc vypotřebovaly všech 20 free agency moves a jejich účast v playoff tak ještě není vůbec jistá. Druhým překvapením, tedy alespoň pro mě, se stalo zjištění, že druhá liga nemá 14 regular season games jako my v první lize, ale o jedno víc. No, myslel jsem si, že week 15 bude bye week před dvoutýdenním playoff, ale víte, co znamená myslet…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *