Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 13

 Už za týden budeme znát vítěze boje o absolutně nedůležitý titul Fantasy MVP, kde se letos rozhodne mezi trojící QBs Jalen Hurts (6ers), Patrick Mahomes (Alligators) a Josh Allen (Hodkovičky). Stejně tak už jen poslední týden nám zbývá do chvíle, kdy se definitivně seznámíme s osmičkou čtvrtfinalistů čtvrtého ročníku CSSH Tipovačky, která si to následně rozdá o putovní pohár a podepsanou fotku Jarrana Reeda. Pojďme se tedy společně podívat na to, co se dělo v předposledním týdnu letošní základní ligové části. 

Wierzbica Stoners (6-7) vs. Jihlava Miners (9-4)
final: 91.36 – 85.30

Wow. Tým, který se díky chybě v Matrixu nezúčastnil Draftu a jenž se celý rok potácel na hranici sestupu, si připisuje druhou výhru v řadě a na 100% se tak vyhne druhé lize. Ave Stoners! No a ačkoliv šance na playoff ještě nejsou vyloženě nulové, nýbrž v čistě teoretické rovině, jisté je, že případná výhra v posledním týdnu mě společně s Dúbravkou a High Tatras zařadí mezi jediné týmy, které za čtyři roky existence ligy nikdy neskončily sezónu s losing recordem. U Miners se nic neděje. Jejich divizní titul a dvoutýdenní rozcvičku před playoff již tato prohra nemohla nijak narušit.

Pardubice 95ers (6-7) vs. Oderberg Minions (4-9)
final: 104.98 – 89.84

Ligoví nováčci z Pardubic budou v příštím roce jediným prvoligovým týmem reprezentující město perníku, to je prakticky jisté. Tato výhra však pro 95ers také vykřesala ještě teoretickou naději na postup do playoff. Stát by se toho muselo hodně, aby tato situace dopadla v jejich prospěch, ale je to Fantasy League a nikdy neříkej nikdy. I Minions si mohli díky vývoji na konci tabulky oddychnout, jelikož se jim na 99.9% vyhne příkoří sestupu a za rok je čeká luxusní value v podobě třetího nebo čtvrtého Draft picku.

Ostrava Seahawks (10-3) vs. Slavoj Jesenice (7-6)
final: 90.34 – 110.94

Seahawks se svého trůnu v podobě #1 seedu nevzdávají už od weeku 6 a pouze jediná výhra je dělí od toho, aby před Seahorses, kteří jsou jediným týmem, jenž #1 seed Ostravy ještě ohrožuje, šli do playoff z prvního místa. Jesenice se pak mohou radovat možná ještě o něco víc. Díky této výhře jsou aktuálně prvním non-playoff týmem a na vytoužený #8 seed jim aktuálně schází pouze 5.50 skórovaných bodů.

Prague Puntriots (5-8) vs. Gánovce Neanders (6-7)
final: 96.74 – 98.10

Ačkoliv Gánovce prohrály na hráče s dvojciferným ziskem bodů 3-5, dokázali si v nejtěsnějším zápase kola o pouhých 1.36 bodů poradit s výkonnostně zhoršujícími se Puntriots. Největší měrou se na tomto faktu s 24.60 body podílel RB Tony Pollard. Gánovce se tak definitivně zachraňují v první lize a rovněž čistě teoretická šance na postseason ještě žije. Puntriots se pak stávají jediným týmem letošní sezóny, který už má jisté, že zůstane v první lize a zároveň zcela určitě nepostoupí do playoff.

Hodkovičky Hawks (7-6) vs. Vrbica Alligators (9-4)
final: 76.32 – 134.62

Po Severu a Východě je také na Jihu na sto procent jisté, kdo se stává letošními Divisional Champions. Po suverénní výhře v podobě nejvíce skórovaných bodů týdne a rovněž i debaklu kola, kterým ze hřiště vyprovodili Hodkovičky, se nadvládou v South Division a nejhůře #4 seedem vedoucím do playoff může chlubit Vrbica Alligators. Napříč této demolici však Hodkovičky momentálně drží #6 seed a jsou jen jednu výhru, nebo za určitých okolností dokonce i prohru, daleko od účasti ve čtvrtfinále.

Prague 6ers (7-6) vs. Aussig Avangers (4-9)
final: 103.00 – 82.32

Druhá nejdelší série výher v podobě 4 W patří v lize aktuálně týmu 6ers, který se tak poprvé od weeku 5 vyšplhal až na jednu z osmi čtvrtfinálových pozic. Neskutečný, až pohádkový příběh v podání týmu, pro něhož to celou druhou polovinu sezóny bylo spíše o tom, jak se vyhnout sestupu. Pátá výhra v řadě by s největší pravděpodobností tuto pohádku ukončila šťastným koncem. Naopak Avangers budou brát #3 až #4 pick nadcházejícího Draftu a hlavně, což je pro ně důležité, vyhnou se sestupu, který je ohrožuje prakticky už od úvodního týdne.

Dúbravka Hawks (7-6) vs. Světice Ostriches (7-6)
final: 100.50 – 93.18

Po tomto těsném utkání se oba týmy seřadily na shodném recordu 7-6, avšak díky jejich nijak neslavné schopnosti bohatě skórovat, současně i mimo playoff pozice. Zatímco 2019 CSSH Fantasy League Champions Dúbravka si dvěma výhrami v řadě udržuje naději, že skvěle zaběhlá cílová rovinka vyústí až v postup mezi TOP 8, naopak dvě prohry v řadě pro Světice je poprvé od weeku 5 odsunují z čtvrtfinálových pozic a závěr regular season se tak pro ně mění v noční můru.

High Tatras GOATs (7-6) vs. Kamnati Turtles (3-10)
final: 105.00 – 81.36

Krásný #7 seed, neboli nejlepší umístění, které v dosavadním průběhu letošní sezóny hájili – to je aktuální pozice obhájců titulu z Vysokých Tater. Na druhou stranu pro Kamnati se tato desátá prohra v řadě rovná 99.9% jistotě sestupu do druhé ligy. Na osmnáctý Oderberg se totiž sice ještě můžou s případnými čtyřmi výhrami dotáhnout, ale pokud neskórují o 160 bodů více než Minions, což je prakticky nemožné, jedinou nezodpovězenou otázkou už v jejich případě zůstává, zda ve 2023 Second League Draftu budou mít pick #1 nebo #2.

Bazališek Ostrava (6-7) vs. Zbrojovka z Brna (9-4)
final: 89.44 – 114.30

Jedinou divizí, kde ještě není jistý Divisional Champion je West Division, kde si to o vítězství rozdá Zbrojovka se Seahorses. W Zbrojovky a zároveň L Cibulky v posledním kole by přisoudil divizní vítězství Brnu. Vše ostatní by hrálo ve prospěch pražského celku. Tak či onak, oba týmy už mají jistotu postupu do postseason. No a co Bazališek? Ten už sice na divizní titul jistojistě nedosáhne, ale při vhodné konstelaci hvězd z toho ještě, díky tomu že jsou nejlepším 6-7 týmem, může být postup do playoff s .500 winning percentage. 

Herink’s Pardubice (2-11) vs. Cibulka Seahorses (9-4)
final: 91.98 – 119.34

Jak jsem uvedl v medailonku předchozího utkání, Cibulka se o své místo v postseason určitě bát nemusí. Navíc jsou pouze jedinou výhru daleko od toho, aby se stali vůbec prvním týmem v historii CSSH Fantasy League s třemi divizními tituly v řadě. Na druhou stranu je jasné, že s Pardubicemi se budeme muset v elitní dvacítce minimálně na rok rozloučit. Jejich record od začátku sezóny 2021 aktuálně dosahuje hrozivých hodnot 4-23 a díky této prohře se tak stávají týmem, který bude mít v Draftu 2023 druhé ligy v držení nejhůře #2 pick.


2. LIGA
Dva týmy, a to konkrétně Nitra Hawks a Hradiště Armorers, jsou momentálně na 99.9% v playoff a reálně tedy jen jednu jedinou semifinálovou výhru od toho, aby se dostali do první ligy. Třetí postupové místo do postseason bude East Fight mezi Sešívanými ze SNP a Teplicemi Birds, kteří mají nově totožný record 8-5, a to ačkoliv před třemi týdny to bylo 8-2 pro SNP, respektive 5-5 pro Birds. Čtvrtý a poslední postupový flek do zápasu o vše mají ve svých rukou pevně Vlčkovce Wolfs, ale pokud poslední dva zápasy regular season prohrají a tým Budweis LB si připíše dvě výhry, playoff spot urvou Budějovice. Postupové drama vrcholí…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *