Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 7

 Týden plný šokujících výsledků a close games je za námi. Polovina regular season je za námi. Dejte vědět, co si myslíte, že je ještě před námi… Kdo získá podepsanou fotku Jarrana Reeda?

Wierzbica Stoners (2-5) vs. High Tatras GOATs (3-4)
final: 80.12 – 103.78

Ani třetí vzájemný zápas nedopadl v prospěch mých Stoners. Jasně, kdyby byly v řiti ryby, ale tentokrát to byl zápas jednoho člověka. RB Josh Jacobs mě svými 36.50 body absolutně zadupal do země a poprvé během letošního ročníku, který je pro mě bídný od samého draftu, mě GOATs odsouvají na sestupové příčky. Zda z toho pro High Tatras bude obhajoba titulu, by bylo velmi odvážné tvrdit, ale rozhodně už jim nehoří sestupová koudel u zádele.

Hodkovičky Hawks (2-5) vs. Ostrava Seahawks (6-1)
final: 107.04 – 110.10

Nejlepší tým ligy proti jednomu ze žhavých kandidátů na sestup. To měl být souboj mezi Ostravou a Hodkovičkami. Oproti očekávání jsme se však dočkali neskutečně vyrovnaného zápasu, který favorizovaní Seahawks na svou stranu urvali pouze o 3 body. Jediný 6-1 tým ligy tak má před nejbližšími pronásledovateli solidní náskok jedné výhry. Tiebreaker je totiž na jejich straně. Jejich více než 845 skórovaných bodů je nejvíc napříč celou dvacítkou Fantasy týmů.

Prague 6ers (3-4) vs. Pardubice 95ers (4-3)
final: 53.62 – 101.78

Jako bych to stále slyšel v uších, když si na brněnském srazu manažer 95ers stěžoval, že snad z toho utkání proti Lions konečně kápne jeho první W sezóny. No a heleme se… Z recordu 0-3 a exkluzivní vstupenky do druhé ligy je rázem winning record 4-3 a playoff spot! Kdo by to byl před měsícem řekl… Demolici 6ers, jakožto oplátku za porážku ve weeku 2, řídila dvojice WR Ja’Maar Chase a defense Cowboys dohromady s 55 body. 

Prague Puntriots (4-3) vs. Oderberg Minions (2-5)
final: 95.98 – 95.10

Přísahám, že po sezóně své historické záznamy uvedu do stavu, které budou friendly vůči Next Gen Stats. Zatím se tak sice nestalo, ale jsem si na 99% jistý, že za čtyři roky se nestalo, že by hned dva zápas v jednom kole skončily rozdílem menším než jeden bod. Historie se však přepisuje a prvním takovým utkáním byl zápas mezi loňskými semifinalisty Puntriots a sestupem ohroženými Minions. Pouhých 0.88 bodů může mít na konci roku obrovský vliv na konečný výsledek.

Aussig Avangers (2-5) vs. Slavoj Jesenice (4-3)
final: 100.34 – 70.06

Avangers se konečně dočkali druhé výhry v sezóně, která je rázem katapultovala ze sestupových příček směrem vzhůru. A hned to byla výhra, kterou nelze přehlédnout. O více než 30 bodů si totiž poradili se Slavojem, jakožto divizním rivalem. Hořkou kaňkou na jejich výhře je fakt, že si Aussig připisuje první strike roku za nasazení TE Dawsona Knoxe, který byl na bye weeku. 

Vrbica Alligators (5-2) vs. Gánovce Neanders (3-4)
final: 77.32 – 101.30

Ročník začali s recordem 5-0 a najednou si připsali už druhou prohru v řadě. Je tohle pro Alligators bod zlomu? Neanders vyhráli zápas 6-3 na hráče s 10+ body, což se stalo hlavním důvodem jejich možná překvapivé výhry nad souputníky ze South Division. Celkem 34.8% bodů celého týmu Vrbice získal QB Patrick Mahomes, ale když se k němu nikdo nepřidal, jen těžko se domů veze W.

Bazališek Ostrava (4-3) vs. Dúbravka Hawks (3-4)
final: 142.64 – 85.20

Oba celky do utkání vstupovaly za stavu 3-3 a dal se tak čekat vyrovnaný souboj. Opak se však stal pravdou a je z toho debakl kola. Dúbravka si po startu 3-0 následovaném recordem 3-3 připisuje drtivou porážku o víc než 57 bodů a jejich chutě na ovládnutí jednoho z playoff spotů tak byly rázem utlumeny. Velkou měrou přispěl vítězství Bazališku nejlepší hráč kola QB Joe Burrow s 39.24 body.

Herink’s Pardubice (1-6) vs. Jihlava Miners (5-2)
final: 97.40 – 76.32

Dop*delepráce! Volejte sláva a tři dny se radujte! A i ty tři dny budou málo… Pardubice přerušují osmnáctizápasovou šňůru proher a poměrně s přehledem si jednadvacetibodovým rozdílem poradili s průběžnými East Division lídry z Jihlavy. Kolik by byl v Tipáči kurs na Miners? 1.01? No co, jednou to přijít muselo a já prosím Herink’s aby přijali mé nejsrdečnější gratulace. Sice jsou stále v tabulce poslední, ale rázem je ta šance na záchranu v první lize skutečně reálná.

Cibulka Seahorses (4-3) vs. Světice Ostriches (5-2)
final: 110.18 – 142.46

Zápas, který může mít v konečných počtech obrovský vliv a složení playoff osmičky. Cibulka po prohře o 32 bodů po třech týdnech ztrácí vedoucí pozici ve West Division a jejich místo nově zabírají právě Světice. Zbrojovka je sice na stejném recordu, ale jelikož skórují nejnižší počet bodů ze všech dvaceti týmů ligy, tiebreaker je jednoznačně na straně Ostriches. Cibulka je sice stále na playoff spotu, ale třetí prohra v řadě by jim už mohla skutečně ublížit.

Zbrojovka z Brna (5-2) vs. Kamnati Turtles (3-4)
final: 88.64 – 88.58

Za čtyři roky CSSH Fantasy League bylo odehráno celkem 511 utkání a pouze jeden jediný zápas skončil těsněji, než souboj mezi Zbrojovkou a Kamnati. Jen 0.06 bodu, slovy šest setin bodu rozhodlo o výhře Brna. Přitom nebýt 19-yd catche WR Tyquana Thorntona čtyři minuty před koncem MNF, který byl zároveň jeho jediným dotykem s míčem během celého zápasu, bylo by vše jinak. Stejně tak kdyby byl onen catch pro 18 yardů, stále by W brali Turtles. Na kdyby se však nikdo neptá… 


2. LIGA
Hlavním šlágrem kola byl slovenský souboj o playoff pozice, v němž si Nitra poradila s Vlčkovcema o pouhé 2.80 bodů. Na týmech, které jsou divizními lídry se však nic nemění. Na východě jsou třetím týdnem ve vedení Sešívaní a na západě už měsíc vládnou Wolfs. Čtvrtý playoff spot za Nitrou čerstvě obsadili Armorers, a to napříč faktu, že jejich points differential je pouze +1.56.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *