Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 8 PREVIEW – NEW YORK GIANTS (6-1) @ SEATTLE SEAHAWKS (4-3)

 Rozpis zápasů weeku 8 nabídne pouze jeden jediný zápas, v němž se proti sobě postaví dva týmy s Winning recordem. Nebyl to včerejší Thursday Night Football mezi Buccaneers a Ravens a nebudou to ani souboje Packers @ Bills, 49ers @ Rams nebo Cardinals @ Vikings. Bude to matchup mezi domácími Seahawks a hosty z východního pobřeží Giants. Osmý hrací týden rovněž nabídne pouze jediný zápas, v němž se utkají dva quarterbaci, kteří se už letos mohou pyšnit oceněním Offensive Player of the Week. Nebyl to TNF souboj mezi Tomem Bradym a Lamarem Jacksonem a nebudou to ani utkání, v nichž se dočkáme soubojů Aaron Rodgers vs Josh Allen, Jimmy Garoppolo vs Matthew Stafford a Kyler Murray vs Kirk Cousins. Jediným OPoW matchupem tohoto týdne bude samozřejmě bitva mezi Geno Smihem a Danielem Jonesem. Takže všechno je vlastně úplně přesně tak, jak jsme před sezónou všichni předpokládali, že jo…

 Všechna čest před Giants, kterým by šest výher po sedmi týdnech tipoval asi jen blázen. Pravdou však zůstává, že všech sedm zápasů skončilo jako one-possession games, o jejichž vítězích se rozhodovalo vždy až v posledních minutách. Někdy také až posledním playem hry, jako tomu bylo třeba minulý týden proti Jacksonvillu Jaguars. Že nelžu, je jasné při pohledu na points differential. Zatímco 6-1 Giants mají +20, tak zmínění 2-5 Jaguars mají +18. Jakého to šíleného ročníku NFL jsme svědky… Zažíváme průběžně nejvíce one-score games ze všech 104 ligových ročníků a ani trochu by mě nepřekvapilo, kdyby zápas, k němuž se na Pacific Northwest schyluje, tento trend potvrdil.

 Kdo bude rozhodovat na hřišti? Začněme dnes hrozbou naší ground game. Ano, naše běhová hra je v posledních týdnech nebezpečná, jako byla v době, kdy jí dominoval Beast Mode (na fotce). Jasně, mluvím o našem rookie running backu Kenu Walkerovi, zvanému K9, který však jako nováček rozhodně nepůsobí. Jeho 264 rushing yards a 3 rushing TD v uplynulých dvou týdnech mluví za vše. V obou dvou zmíněných číslech je nejlepší v celé lize a schopnost běhové obrany Giants jej zastavit by tak mohl být jeden z klíčových matchupů zítřejší bitvy. New York však svým soupeřům letos povoluje 5.7 yardů na běh, což by je tváří v tvář Walkerovi mohlo přijít velmi draho. Na druhé straně naši run defense rovněž nečeká žádné lážo plážo. Nikdo letos neběhá tak často, jako konečně zraněním se vyhýbající Saquon Barkley. Při jeho 143 carries už letos nastřádal 726 yards a 4 TD. Pouze o 16 rushing yards více už má v lize jen jediný borec, a tím je Nick Chubb z Clevelandu Browns. Barkleym však zbraně běhové hry Giants nekončí. Quarterback Daniel Jones se minulý týden stal prvním hráčem v 97 let dlouhé existenci newyorské franchise, který si během jediného zápasu připsal 200+ passing yards a 100+ rushing yards. Za svůj výkon si vysloužil ocenění NFC Offensive Player of the Week, které tak pravděpodobně vyfoukl Kennethu Walkerovi III a rovněž s ním bychom tedy měli počítat.

 Dalším důležitým faktorem, který může zítra tím či oním směrem vychýlit jazýček na vahách, je (ne)absence našich hráčů. Začněme u našich top wide receiverů. Tyler Lockett se už třetím týdnem trápí s hamstringem, jenž jej, navzdory jeho přítomnosti na hřišti, očividně omezuje. Zatímco v prvních pěti utkáních nachytal 81.2 yards per game, za poslední dva zápasy to je jen 31 receiving yards per game a 0 TD. Rovněž u DK Metcalfa nově panuje jistá míra nejistoty, zda bude schopen nastoupit na hřiště, případně zda bude na 100% v pořádku. Minulý týden, byl stěžujíce si na své koleno, odvezen ze hřiště a podstoupil rentgen a magnetickou rezonanci. Ta ukázala na natažení šlachy upevňující čéšku k holenní kosti, které naštěstí nebude potřeba řešit operací. Mohlo by se jednat o znovuobnovení bolístky, jíž již jednou trpěl. Další injury updates jsou více méně dobré. Linebacker, fullback a kapitán special teams v jedné osobě Nick Bellore i guard Phil Haynes, kteří oba před týdnem utrpěli lehký otřes mozku, mají dle Peta Carrolla oba šanci nastoupit na hřiště. Guard Gabe Jackson se také léčí ze zranění kyčle a po dvoutýdenní přestávce existuje šance, že opět zasáhne do zápasu. Rovněž naší secondary už brzy čeká boost. Týdenní pauzu vynucenou bolavými třísly by mohl ukončit cornerback Sidney Jones IV. Tou nejlepší zprávou však je, že na trénincích se tento týden od svého loňského season-ending zranění kolene vůbec poprvé objevil náš loňský fourth-rounder cornerback Tre Brown. 

 Nikdo nečekal, že bude mít tento matchup náboj a příběh, jaký skutečně má. Tak si nenechte ujít speciální příležitost kouknout na skvělý souboj, o kterém nikdo nevěděl, že přijde, a to v čase kickoffu, o kterém možná velká spousta z vás ještě teď neví, že nás čeká. V USA totiž zimní čas přetáčejí o týden později než u nás, a tak ručičky hlukoměrů začnou na Lumen Field šplhat k závratným výšinám v netradičních a přijatelných 21:25 hodin našeho času. Takže znáte to… Vykloktat heřmánkový čaj, ať si vaše zdravé hlasivky užijí i sousedé a zítra večer se sice každý sám, ale přesto spolu, vidíme se zbytkem Československých 12s loud and proud na značkách!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *