Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

 Regular season čtvrtého ročníku naší druhé největší soutěže je definitivně za námi a my známe osmičku týmů, které se v playoff ve stylu náhlé smrti utkají o konečné vítězství. Navzdory celosezónním předpokladům jsou v playoff všechny tři týmy, jejichž jméno už je na poháru pro vítěze uvedeno a také poražený celek z posledních dvou Fantasy Super Bowlů. Máme se tedy na co těšit.. Jako jednu technickou poznámku přidám prosbu, aby žádná mužstva, která už nejsou v boji o titul, nepropouštěla žádné své hráče a abyste letos zároveň už nijak nevyužívali free agency. Děkuji. Tak tedy vzhůru na letošní poslední obsáhlejší shrnutí…

Wierzbica Stoners (7-7) vs. Oderberg Minions (4-10)
final: 96.50 – 86.62

Když jsme se s Raduš v září dozvěděli, že naše týmy mají před sebou vůbec první vzájemný souboj, který je naplánován na závěrečný týden základní části, tak nějak jsme tušili, že je dost pravděpodobné, že by v tom zápase mohlo jít o to, kdo z nás sestoupí a kdo se zachrání v první lize. Dlouhou dobu to tak skutečně vypadalo, ale díky vývoji na konci tabulky v posledních týdnech jsme již před jeho startem prakticky s jistotou věděli, že tento souboj už bude jen o Draft pick. Ani 32.40 bodů překvapivého hrdiny zápasu RB Jericka McKinnona nedokázalo strhnout výhru na stranu Minions a ti se tak mohou na sklonku léta těšit na #3 Draft pick, který přijde na řadu hned za našimi dvěma nováčky z druhé ligy, jenž poznáme za dva týdny. Mí Stoners pak nakonec po hororovém startu sezóny zakončili ročník šňůrou tří výher a s recordem 7-7 a #7 Draft pickem v kapse jsem se zařadil mezi trojici týmů, jež na svém historickém kontě má čtyři non-losing seasons.

Ostrava Seahawks (10-4) vs. Dúbravka Hawks (8-6)
final: 96.70 – 109.10

Navzdory vlastní závěrečné sérii dvou proher, a to i vzhledem k vysokému počtu skórovaných bodů a těsné prohře Cibulky, nakonec Seahawks uhájili #1 seed, který mají ve svém držení od weeku 6, a v prvním kole playoff tak budou proti nejhůře nasazenými Ostriches velkými favority. Avšak pozor, týmy, které v historii ovládly základní část, skončily jednou v semifinále a dokonce hned dvakrát už ve čtvrtfinále. Dúbravka má také spousta důvodů k oslavám, neboť když měli po osmém týdnu record jen 3-5, jen těžko by někdo tipoval, že z posledních šesti zápasů jich pět vyhrají a budou tak nakonec brát #7 seed vedoucí do playoff, v němž se mohou pokusit o případnou obhajobu titulu z roku 2019.

Prague Puntriots (5-9) vs. High Tatras GOATs (8-6)
final: 67.96 – 94.26

Ani v jednom z úvodních jedenácti týdnů nepoznali GOATs ten pocit, jaké je vyhřívat se na některém z playoff spotů. Série tří výher v samotném závěru regular season však stále živí naději, že titul by, stejně jako loni, mohl mířit pod Vysoké Tatry. V případě, že by High Tatras prodloužili sérii až na šest výher a nakonec uspěli ve Fantasy Super Bowlu IV, jejich manažer Tomáš by se stal vůbec prvním člověkem v historii našich dvou hlavních soutěží, kterému by se podařilo obhájit titul ve dvou po sobě jdoucích letech. GOATs čeká na rozehřátí Zbrojovka, s níž si před dvěmi týdny připsali těsnou výhru o 9 bodů. No a co Puntriots? Po loňské parádní jízdě, která pro ně skončila až v semifinále, a také po nadějném 5-3 startu do letošního ročníku, zakončili tuto sezónu šňůrou šesti proher, což je postupně posunovalo tabulkou níž a níž, až se nakonec konečně zastavili s #5 Draft pickem v kapse. 

Hodkovičky Hawks (7-7) vs. Bazališek Ostrava (7-7)
final: 93.28 – 126.86

Poměrně výrazná demolice Hodkoviček o 33.60 bodů nakonec oba týmy tohoto vzájemného souboje zanechala mimo postupové pozice. Vše mohlo být jinak a Hawks se mohli radovat z překvapivé účasti v postseason, avšak to by nesmělo být člověka, který v tomto týdnu jako jediný dokázal zmíněnou hranici rozdílu prolomit. Nejlepším hráčem kola se totiž s 39.20 fantasy points stal TE Evan Engram na soupisce Bazališka, což v konečném důsledku stojí za srovnáním obou týmů na smírném recordu 7-7. Celkový rozdíl asi dvaceti skórovaných bodů v průběhu celé sezóny pak stojí za tím, že Ostrava bere #11 Draft pick, zatímco Hodkovičky půjdou on the clock hned za nimi. 

Prague 6ers (7-7) vs. Herink’s Pardubice (3-11)
final: 69.38 – 91.76

Ani QB Jalen Hurts, který se se ziskem 334.88 bodů stal letošním Fantasy MVP, nedokázal odvrátit závěrečnou výraznou prohru 6ers, jež vyústila v definitivní uhašení jejich playoff nadějí. Hurtsův výkon je mimochodem jen o 52 setin bodů horší, než nač dosáhl loňský Fantasy MVP WR Cooper Kupp. 6ers tedy svou loňskou účast v TOP 8 nezopakovali a se sezónou se loučí ziskem #10 Draft picku. No a co Pardubice? Herink’s začali sezónu s recordem 0-6 a jejich all-time record po sobě jdoucích proher tak zastavil na šílených 18 L. Následně přišlo pár výher, ale bylo jich málo a nastaly pozdě. Po recordu 22-34 v regular season a 0-2 v playoff se tak budeme muset minimálně na rok rozloučit, neboť Pardubice míří do druhé ligy. Ať se daří! Otázkou je, zda tahle závěrečná výhra může vůbec potěšit, když díky tomu Herink’s budou mít “až” #2 Draft pick…

Pardubice 95ers (6-8) vs. Jihlava Miners (10-4)
final: 98.20 – 135.28

Na svém kontě mají nejvyšší skórovaný počet kola a zároveň se jim svým soupeřům povedlo uštědřit debakl kola. To byl závěr letošní sezóny ve velkém stylu v podání East Division Champions z Jihlavy. Ti se tak na poslední chvíli vyšplhali ze seedu #4 na seed #2 a v jejich prvním playoff angažmá za čtyři roky, po které s námi v lize jsou, si to o postup do TOP 4 rozdají s vítězem našeho úvodního ročníku z Dúbravky. Na druhou stranu jediný tým letošní Fantasy League, který s námi odehrál svůj premiérový ročník, taky nemusí vyloženě smutnit. Pro Pardubice je z toho nakonec dost příjemný #6 Draft pick a hlavně cenné zkušenosti, které se jim v příštím roce jistě budou hodit.

Slavoj Jesenice (7-7) vs. Světice Ostriches (8-6)
final: 60.96 – 78.90

Tato low-score bitva se sice podle strohého pocitu při pohledu na konečný výsledek může zdát poměrně nezáživná, ale při takovém konstatování byste se šeredně mýlili. Přesně kvůli takovýmto dramatům totiž hrajeme 14 týdnů dlouhou základní část, aby se na jejím konci stalo něco nevídaného, dramatického a šokujícího. Přesně jako tomu bylo v tomto přímém souboji o postup… Před MNF prohrávaly Jesenice o 18.60 bodů a jediný, kdo zbýval, aby svůj zápas odehrál, byl jejich QB Kyler Murray, který ve svých startech letos skóroval průměrně 19.99 fantasy points. Murray si však během třetího snapu přetrhl šlachu v koleni a s tím byla o půl třetí ráno rozluštěna poslední neznámá letošní regular season. Jesenice se tedy místo #7 seedu a playoff spotu, jak by tomu bylo v případě jejich výhry, musí spokojit jen s #9 Draft pickem v hrsti. Naopak pohádkový konec má základní část sezóny pro Světice, které se díky této výhře na třetí pokus konečně probojovaly do playoff, kde je na úvod čeká matchup z letošními regular season leaders z Ostravy.  

Gánovce Neanders (7-7) vs. Kamnati Turtles (3-11)
final: 88.60 – 63.58

Už jen souboj o čest spolu v tomto utkání svedli Neanders a Turtles. Gánovce si nakonec po nemastné, neslané sezóně, v níž se od weeku 5 pohybovaly mezi 13. a 17. místem, na závěr připisují poměrně přesvědčivou výhru, zastavily se na solidním recordu 7-7 a v Draftu 2023 se budou moci těšit z #8 picku. Milé Korytňačky, bylo nám s vámi ty čtyři roky v lize moc krásně, avšak tentokrát to bylo pro Kamnati až moc velké sousto. Po regular season recordu 25-31 a playoff recordu 0-1 se s vámi loučíme a přejeme, ať se za rok v boji o první ligu zadaří. Jisté je, že díky této závěrečné prohře a současně výhře Herink’s se Tutrles propadli na úplně poslední, dvacáté místo a v druhé lize je tak čeká #1 Draft pick.

Vrbica Alligators (9-5) vs. Zbrojovka z Brna (10-4)
final: 87.68 – 90.68

Západní divize byla letos jedinou, která ještě před závěrečným hracím týdnem neznala své Divisional Champions. Díky výsledkům dvou nejtěsnějších utkání čtrnáctého hracího týdne, v nichž Zbrojovka vyhrála přesně o 3 body a Cibulka skousla hořkou prohru o 3.68 bodů, tedy nakonec stejně jako v roce 2020 bere divizní titul Zbrojovka. Zda to také tentokrát skončí až tím, že titul poputuje do Brna, se dozvíme do tří týdnů. Tato tříbodová výhra šla na vrub South Division Champions. Alligators se tak díky této prohře pouze posunuli z třetího místa, kde je vystřídala právě Zbrojovka, o příčku níž na #4 seed a ve čtvrtfinále tak své síly poměří s druhým nejlépe skórujícím celkem celé ligy. 

Aussig Avangers (5-9) vs. Cibulka Seahorses (9-5)
final: 101.42 – 97.74

Tím je samozřejmě Cibulka, která se na Západě se Zbrojovkou přetahovala až do samotného konce. Jak už však bylo konstatováno v medailonku předchozího zápasu, vliv na konečné pořadí po základní části měl tento fakt pouze v minimální míře. Oba týmy by si své čtvrtfinálové soupeře v případě jiného výsledku pouze jen prohodili. Takhle se dočkáme pikantních soubojů skvěle hrajících Alligators proti dvojnásobným účastníkům zápasu o titul Seahorses a matchupu vítězů posledních dvou Fantasy Super Bowlů Zbrojovky proti GOATs. Co víc bychom chtěli… No a jak z tohodle zápasu vyšli Avangers? Loňské čtvrtfinále sice nezopakovali, ale po těch mid-season stresech se v první lize zachránili a v Draftu 2023 budou vybírat ze čtvrtého místa.

ČTVRTFINÁLE 2022:
Ostrava Seahawks (#1) vs. Světice Ostriches (#8)
Jihlava Miners (#2) vs. Dúbravka Hawks (#7)
Zbrojovka z Brna (#3) vs. High Tatras GOATs (#6)
Vrbica Alligators (#4) vs. Cibulka Seahorses (#5)

2. LIGA
Do konce základní části chybí v druhé lize odehrát ještě jeden týden a o dvě vstupenky do první ligy už momentálně soupeří jen šestice týmů. Jistými postupujícími do semifinále jsou už dva celky. Jedním z nich je Nitra Hawks, která si na Východě nejspíš také udrží divizní titul. O #1 seed si to však v přímém souboji ve šlágru posledního kola rozdají s týmem Hradiště Armorers, který už má výhru na Západě jistou a teď už pouze vyhlíží, s kým se v souboji o postup střetnou. Třetím postupujícím budou Sešívaní ze SNP, za což už teď mohou vděčit jejich vysokému počtu skórovaných bodů. Reálně je to tedy už jen souboj o poslední, čtvrtou postupovou pozici, a to mezi Teplicemi Birds a Vlčkovcemi Wolfs, přičemž zcela teoretickou naději stále mají také LB Budweis. Tímto se omlouvám za svá předchozí tvrzení, že z každé divize musí nutně postoupit dvojice týmů. Mýlil jsem se.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *