Sezóna 2021,  Archiv,  Novinky,  Offseason

CO SI DICKSON ZASLOUŽÍ, TO TAKÉ DOSTAL

 Celý tento příběh se začal psát před třemi lety. V Draftu 2018 jsme vlastnili mj. pick #156 v pátém kole. Ten jsme však s Broncos směnili za výběr #149, abychom následně na PNW přivedli vůbec prvního specialistu na kopy, vybraného v onom Draftu. Stal se jím tehdy punter Michael Dickson z University of Texas, který od té doby zápas co zápas dokazuje, že tento trade up byl sakra dobrá volba.

 Rodák z předměstí australské metropole Sydney se hned ve svém prvním roce v lize dostal do First-team All-Pro i do Pro Bowlu. Aby taky ne. Se 48.2 yardy na punt totiž hned jako rookie ustanovil nový Seahawks franchise record. Také jeho tehdejší dělovka dlouhá 69 yardů je dodnes čtvrtým nejdelším kopem ve 46 let dlouhé historii Seahawks. Franchise record pak znova překonal loni, když se mu povedlo dosáhnout hodnoty čítající dokonce 49.6 yards per punt. Jeho loňských 32 kopů, kterými naše soupeře přišpendlil do vzdálenosti 20 yardů od jejich endzone, dokonce vévodilo tabulkám celé NFL. Třikrát v kariéře byl Dickson zvolen také jako NFC Player of the Week. Loni to pak byla bezesporu zásluha právě Michaela, který společně s bezchybným kickerem Jasonem Myersem, jež neminul ani jeden field goal, a také s Pro Bowl long snapperem Tylerem Ottem, tvořil special teams Seahawks, které se řadily k absolutní špičce toho, co loňská sezóna NFL vůbec nabídla.

 Sečteno podtrženo, vše vyústilo ve včera podepsaný kontrakt v celkové hodnotě $14.5M, který Dicksona se Seahawks svazuje až do sezóny 2025! Well done, Mike! V případě splnění všech podmínek, by se pak hodnota kontraktu včetně bonusů mohla vyšplhat až na $16M. Z jeho dosavadního ročního výdělku $0.69M, který mu zaručovala rookie smlouva, se tedy nyní s průměrnou roční mzdou $3.63M stane druhým nejlépe placeným punterem celé ligy! O 125 tisíc dolarů vyšší je průměrná roční hodnota kontraktu už jen u puntera divizních Rams, kterým je rovněž jeden z nejlepších na své pozici – Johnny Hekker.

 Tentokrát není obligátní otázka “Co si o tom myslíte vy?” vůbec na místě. Jasně, že tento podpis je sakra dobrým krokem. Dickson to dokazuje pokaždé, když je na hřišti v hlavní roli. Zeptám se tedy jinak… Myslíte, že ten jeho zbrusu nový rukáv (na fotce) risknul už při jeho bývalém, bídném a silně podprůměrném platu, a nebo měl jisté náznaky, že si přilepší, a tak věděl, že si to může dovolit? 😀

 SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *