Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 8 PREVIEW – JACKSONVILLE JAGUARS (1-5) @ SEATTLE SEAHAWKS (2-5)

 Aktuálně třetí nejhorší tým AFC proti předposlednímu týmu NFC. Uf, ač to zní děsivě, tak právě to jsou specifikace zítřejšího zápasu Jacksonvillu Jaguars proti našim Seahawks. Jelikož Jags patří k nejmladším ligovým týmům a jejich založení se datuje až do roku 1995, bude se jednat teprve o devátý vzájemný zápas v historii. Seattle zatím vede v poměru 5-3, avšak když se Hawks a Jags v roce 2017 setkali naposledy, náš soupeř se radoval po výhře 30-24. Nezapomeňme však, že se jednalo o jejich dosud nejúspěšnější rok v historii franchise, kdy až v AFC Championship Game na Foxborough podlehli domácím Patriots v čele s Tomem Bradym poměrem 20-24. Kolik se toho může za pouhé čtyři roky změnit…

 Podívejme se společně na pár statistik, které mohou v tomto matchupu hrát roli… Celkově 414.7 yards našich Seahawks a 412.2 yards na straně Jags – to je aktuální průměrný inkasovaný počet yardů za zápas. Jedná se o druhé, respektive třetí nejvyšší číslo v lize, což naší fantazii může popouštět uzdu v očekávání nějaké bláznivé high-score ofenzivní přestřelky. Skutečně to tak ale bude? Jelikož, doufejme, že letos už naposledy, uvidíme náš útok vedený Geno Smithem, není takový scénář vývoje zas tak úplně jistý. Geno za uplynulé dva týdny naházel jen 376 yards, 2 TDs a k tomu krom interception přidal také ztracený fumble. Navíc naše O-Line, která Steelers a Saints dovolila Smitha sackovat hned desetkrát, není zrovna banda týpků, za kterými by Geno měl celý den na lokalizaci adresáta jeho přihrávek. A to ještě nemáme jistotu, že nastoupí alespoň někdo z trojice Duane Brown, Damien Lewis a Brandon Shell…

 U Trevora Lawrence, quarterbacka Jaguars a letošního #1 Draft picku v jedné osobě, sledujme jiná fakta a čísla. Jeho O-Line patří k tomu nejlepšímu, co letošní ročník NFL nabízí. Pouhých osm povolených sacků za celých šest utkání je řadí na dělenou první příčku napříč celou ligou. Co se týče výkonů samotného Lawrence, po počátečním klopýtání, zdá se, konečně navazuje na své výkony z Clemson University. Když rozdělíme jeho dosavadní výkony na první a druhou trojici letošních utkání, dostaneme poněkud jiná čísla. V první části sezóny zkompletoval jen 54.2% přihrávek pro 5 TDs, 7 INTs a passer rating 58.5. Zato v posledních třech zápasech to už bylo 66.4% zkompletovaných passů pro 2 TDs, INT a passer rating 94. V posledním utkání před dvěma týdny si dokonce dokázal připsat první W své profesionální kariéry, když v Tottenhamu dovedl Jags k výhře 23-20 nad Miami Dolphins. Pak následoval bye week a do Seattlu tak Trevor a spol. pojedou patřičně odpočatí.

 Abychom si ale jasně řekli věci, které jsou rovněž pravdou… Jaguars jsou aktuálně jedním z nejhorších týmů v NFL a na to nesmíme zapomínat. Na svém kontě mají letos 8 vyprodukovaných sacks (dělené 31. místo), 297.8 inkasovaných passing yards na zápas (31. místo), 28.7 inkasovaných bodů na zápas (27. místo), 19.3 skórovaných bodů na zápas (27. místo), 2 míče získané po turnoverech (32. místo), 12 ztracených turnovers (dělené 29. místo) nebo 31.3% proměněných třetích downů (31. místo). Takhle bychom jistě našli ještě spoustu stats, ve kterých se Jacksonville blíží absolutnímu ligovému dnu. Myslím tím tvar slova dno, ne den. Co chceme víc? Geno, ber zástěru, pořádně navař a vzhůru do bye weeku s výhrou v kapse a očekáváním lepších zítřků s Russellem Wilsonem na hřišti… Kdy, když ne teď?

 Po třech nočních utkáních je tady zas konečně zápas v přijatelnou hodinu. Díky faktu, že v USA končí letní čas o týden později nežli u nás, jedná se dokonce o ještě příjemnější čas než obvykle! Halloweenský matchup osmého hracího týdne mezi našimi Orlovci říčními a Jaguáry z Floridy začíná v neděli již pět minut po deváté hodině večer. V poločasové pauze se pak můžete těšit na uvedení dalšího borce z našeho premiérového Super Bowlu XL do Seahawks Ring of Honor. Po quarterbacku Mattu Hasselbeckovi, který se této pocty dočkal minulý týden, jej tentokrát doplní jeho tehdejší head coach Mike Holmgren. Takže žádné výmluvy, že musíte spát. Nemusíte. Musíte fandit, a to pěkně nahlas! Zítra se totiž sezóna překlápí k lepšímu… Dejte vědět, jak se na zápas těšíte a vidíme se tedy u televizních obrazovek, kde na ty desítky a stovky kilometrů, doufám, uslyším pěkně hlasitě: ,,SEA!!! HAWKS!!!”

#WeBelieve #GoHawks

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *