Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2019

DESHAWN SHEAD JE ZPĚT V SEATTLU

 Po roční pauze se tento všestranný defensive back vrací z Detroitu zpět na rodný severozápad, aby v dresu Seahawks navázal na léta 2012-2017, kdy byl našim hráčem. Po trojici Russell Wilson, K.J. Wright a Bobby Wagner se tak v našich barvách rozroste počet pamětníků vítězství v Super Bowlu XLVIII na čtyři.

 Třicetiletý DeShawn Shead (188 cm, 97 kg) nastupoval v minulosti právě díky své výše zmiňované všestrannosti na pozicích cornerbacka i linebackera. Nyní však, dle slov head coache Peta Carolla, trénuje na pozici safetyho, kde stále není po zranění kolenní šlachy stoprocentně fit náš second round pick letošního draftu Marquise Blair.

 V letech 2012 a 2013 byl Shead pouze backup-em a sezónu 2017 téměř celou zmeškal díky zranění kolene. Ze 112ti zápasů, do nichž mohl teoreticky v základních částech předchozích sedmi sezón jeho kariéry v NFL zasáhnout, tak nastoupil pouze k 66ti utkáním. Není tudíž relevantní zmiňovat jeho statistiky za celou tuto dobu. Kdybychom však měli mluvit jen o sezónách 2015 a 2016, kdy dostával na hřišti zdaleka nejvíce času, připsal si v nich 2 zachycené interceptions, 3 forced fumbles, jeden sack, 22 zblokovaných passových přihrávek a 129 tackles z nichž 94 je vedeno jako solo tackly.

 Foto pochází ze včerejšího třetího dne Training Campu, do kterého se Shead již naplno zapojil. Pamatujete si Sheadovy výkony z předchozích let? Jak tento jeho návrat hodnotíte vy?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *