Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 4 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-2) @ DETROIT LIONS (1-3)

 Stejně jako po loňském srazu bude také dnešní souhrn trochu jiný. Byli jsme svědky old school ofenzivní přestřelky, v níž nakonec byli těmi šťastnějšími naši Seahawks, kterým se podařilo zdolat Lions poměrem 48-45. A to je scorigami! Tohoto výsledku jsme se totiž za 103 let NFL dočkali vůbec poprvé a jedná se o unikátní skóre zápasu s pořadovým číslem 1073.

 Zápas to byl neskutečný. Jak konečný výsledek napovídá, za řeč stojí hlavně náš útok. Z výkonu obrany lze vyzdvihnout asi jen dva okamžiky. Rozhodně to byl první touchdown v kariéře rookie cornerbacka Tariqa Woolena (na fotce), který začal druhý poločas ve velkém stylu, když hned během prvního playe našel ve vzduchu pass Jareda Goffa, jež proměnil ve 40-yd pick six. Během tohoto returnu navíc naplno ukázal svou rychlost, kterou na sebe upoutal pozornost již během Draftu. Tachometr se při jeho běhu zastavil na hodnotě 34.73 km/h, což je druhá nejvyšší hodnota, které během čtvrtého hracího týdne dosáhl jakýkoliv hráč napříč ligou. No a možná trošku zapomenutý skončil forced fumble druhého cornerbacka vybraného v letošním Draftu. Coby Bryant stál za skvělým vyražením míče z náruči wide receivera Kalifa Raynolda, míč zalehl Jordyn Brooks a následující drive proměnil v touchdown Geno Smith, který vzduchem našel tight enda Noaha Fanta pro jeho první TD v našem dresu.

 Jak jsem už psal, tohle byl zápas obou útoků. Vždyť jsme byli svědky dohromady 1 075 offensive yards. NFL all-time record 1 151 yards jen tak tak že odolal. Hlavními tvářemi této útočné přestřelky byli Geno Smith, DK Metcalf a Rashaad Penny. Quarterback Geno Smith zkompletoval 23/30 míčů pro 320 yardů. K tomu přidal také dva TD vzduchem, jeden TD po zemi a téměř dokonalý passer rating 132.6. Pohledem na passing yards a passer rating se jednalo o čtvrtý nejlepší výkon jeho desetileté kariéry. Jo a to není vše… Zde je seznam quarterbacků, kteří letos mají alespoň 75% completion percentage, 1000+ yards a 5+ TDs. Geno Smith. Konec seznamu. Geno má aktuálně 77.3% zkompletovaných passů, což je při alespoň 125ti passových pokusech nejvyšší completion percentage, které kdy po čtyřech odehraných zápasech jakýkoliv quarterback v historii NFL dosáhl. Zpět k dalším hvězdám utkání… Wide receiver Tyler Lockett měl velmi slušných 6 catchů pro 91 yardů, ale stále se našel borec, který jej zastínil. DK Metcalf chytil 7 míčů pro 149 yardů. Jednalo se tak teprve o jeho čtvrtý zápas, ve kterém překonal hranici 130ti nachytaných yardů. No a ve hře po zemi to byla one man show jako na konci minulé sezóny. Running back Rashaad Penny si po téměř nulovém prvním poločase spravil chuť v půli druhé. Jeho statistiky se nakonec zastavily na 17 carries pro 151 yardů a 2 touchdowny a Penny byl také tím, který proměněným během při 3rd&5 v samém závěru zápasu zadupal do země všechny zbývající naděje Lions na výhru v zápase. Vlastně ani naše offensive line nehrála zle, i když místo pro nějaké zlepšení tam stále je. Za 60 minut nepovolila ani jeden sack a jen 4 tackles for loss a 3 QB hity. Kicker Jason Myers měl také solidní den s 2/3 FG a 6/6 PAT.  

 Jak to tak popisuju, vypadá to, že včerejšek vlastně neměl žádného poraženého. Avšak není tomu tak úplně pravda. Poraženými jsou všichni českoslovenští fanoušci Seahawks, kteří si neudělali nebo nemohli udělat čas, aby dorazili do Brna na náš historicky druhý sraz. Ještě teď mě z našeho setkání hřeje srdce. Celkově se nás sešlo asi 40, což je zhruba o 5 účastníků více než před rokem v Praze, takže jižní Moravo, klobouček dolů za takto silnou účast a za to, že jste pro Ostravu a Bratislavu v následujících letech nastavili laťku pořádně vysoko. Musím říct, že včerejšek byl pro mě totální odměnou. Tolik vděku, objetí, rámusu, panáků a čiré modrozelené lásky se v našich končinách v takto koncentrované podobě vyskytuje jen jednou ročně a mně bylo ctí, že jsem mohl být uprostřed toho všeho. Mockrát děkuji všem, kdo jste dorazili a hnali naše Seahawks za výhrou tak nahlas, že nás bylo slyšet nejméně v Seattlu, ne-li ještě dál. Díky, díky a ještě jednou díky. Jsem vděčný, že komunita 12s začíná být v našich končinách silným pojmem. Jo a jen tak mimochodem… Během našich srazů jsme 2-0!

 Jak jste si tento souboj užili? Máte spíše slova chvály nebo se vám nechce příliš šetřit kritikou? Jo a nevíte náhodou, kde je punter Michael Dickson? Slyšel jsem, že je pohřešovaný, takže kdybyste o něm náhodou něco věděli, prosím, ozvěte se, ať o něj doma nemají strach… Poprvé za 47 let naší franchise jsme v utkání ani jednou nepuntovali. SAY WHAT? Stejně tak pohřešované jsou moje hlasivky. Kdyby je v Brně někdo našel, dejte vědět a vraťte mi je, prosím. Kdo ještě dnes mluví potichu, klidně a s rozvahou? Dejte vědět své dojmy, postřehy a pocity a dovolte mi vám všem ještě jednou poděkovat. Byla to absolutní špica!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *