Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 9

 Tak jsem se více méně po třech týdnech podíval na dění v naší Fantasy League a nestačím se těm dramatům divit. Rozdíl mezi čárou sestupu do druhé ligy a hranicí pro kvalifikaci do osmičlenných playoff bojů je po dvou třetinách regular season pouze jedna výhra! Jen nějaká jedna jediná výhra stojí mezi úspěšným rokem s účastí v souboji o titul a totálním propadákem v podobě boje o postup v roce následujícím. Takhle těsnou sezónu jsme tady ještě nikdy neměli! A co si pro nás nachystal konkrétně week 9?

Wierzbica Stoners* (4-5) vs. Sešívaní ze SNP* (4-5)
final: 98.40 – 66.64
 Nejenže jsme 3-0 na srazech a 3-0 když jsem osobně na stadionu, ono se mi i během dovolené víc daří ve Fantasy… Za stavu 1-5 jsem se už viděl jednou nohou v druhé lize, ale voila – tři výhry v řadě mě rázem katapultovaly od samotného dna tabulky až na hranici samotných postseason bojů a vůbec poprvé od weeku 2 tak Stoners nejsou na posledním místě West Division. U Fantasy člověk vážně nikdy neví, co si pro něj ona soutěž nachystá. Naopak Sešívaní aktuálně míří špatným směrem, když prohráli tři zápasy v řadě a propadli se mimo playoff pozice.

Hodkovičky Hawks (4-5) vs. Prague Puntriots (7-2)
final: 90.14 – 121.86
 Aktuální #2 seed a tým, který je už po dobu pěti týdnů v čele North Division, minimálně o dvě výhry zahodil prohru z minulého týdne za hlavu a znovu naskočil na správnou vlnu. Za jejich výhrou tentokrát stojí především dvojice RB Rashaad White a TE Dalton Schultz se ziskem 54.90 bodů. Můžeme konstatovat, že i když do konce základní části stále ještě chybí pět kol, neúčast v playoff by pro Puntriots byla překvapením. No a Hodkovičkám se letos od kickoffu daří držet v pásmu nikoho mezi playoff a sestupem a je tedy otázkou, zda se jim podaří jej nakonec opustit… 

Pardubice 95ers* (4-5) vs. Prague 6ers (3-6)
final: 99.12 – 68.48
 Po pěti týdnech přišla na řadu také druhá edice letošního “ers Bowlu”. Opět jsme se dočkali rozdílu o více než 30 bodů, avšak tentokrát se radoval tým z Pardubic a oba týmy se v letošní edici ers Bowlů, ostatně stejně jako v té loňské, rozešly se smírným skóre 1-1. Výsledek zápasu může mít silný dopad na konečné pořadí ve spodní části tabulky. Týmy 95ers i 6ers jsou oba ohroženy sestupem a až v prosinci dojde na zúčtování, bude se jim hodit každá výhra i skórovaný bod.

Ostrava Seahawks (5-4) vs. Oderberg Minions (3-6)
final: 77.24 – 67.70
 Pouze osmičlenná sestava Mimoňů, oslabená o tři zraněné či nestartující quarterbacky na své soupisce, vyrazila z Oderbergu do sousední Ostravy, aby tam statečně čelila soupeři, který se s dvěma hráči s čistou nulou a celkově pěticí borců se ziskem pod čtyři body taky celkem slušně střílel do vlastních nohou. Takový byl #1 low-score souboj tohoto kola. Seahawks tak zvítězili ve čtvrtém utkání v řadě a hlavně díky 28.10 bodům WR CeeDee Lamba je tak poprvé od weeku 2 najdeme na playoff pozicích. V Oderbergu je to pak stále jen hlava Minions, která čouhá nad hladinou sestupových vod.

Gánovce Neanders** (5-4) vs. Olomouc Attys (6-3)
final: 74.60 – 110.72
 Třetí nejlepší tým ligy a zároveň od weeku 2 rovněž lídr South Division Attys se touto suverénní výhrou nad Gánovcema dosud jako jediný dostává nad hranici tisíce skórovaných bodů. Už teď tak lze usuzovat, že pokud jeden či dva zápasy vyloženě nezkazí, tiebreaker pro postup do playoff nebo pro nasazení v něm by mohl hrát výrazně v jejich prospěch. U Neanders se však nic podstatného nemění. Stále se drží na pozicích zajišťující účast v postseason a rovněž stále spoléhají na práci svého GM, který snad třetí strike již nedovolí a třeba i nějakého toho hrajícího quarterbacka se mu brzy podaří najít…

Slavoj Jesenice (4-5) vs. Vrbica Alligators (4-5)
final: 110.10 – 113.76
 Comeback Kings zase úřadovali! Vrbica již ve třetím týdnu po sobě dokázala během MNF překlopit zápas na svou stranu. Alligators si tak připisují další těsné vítězství v utkání, v němž prohrávali o několik desítek bodů, a ze sestupových pozic s recordem 1-5 je tak rázem 4-5 tým ťukající na dveře postseason. What a twist! Tento comeback win dotáhl do úspěšného především QB Dak Prescott s 28.36 body. Naopak Jesenice se propadají až na 13. místo, což je pro ně dosud nejhorším letošním umístěním a v kabině Slavoje se tak možná poprvé objevuje určitá nervozita a skepse ohledně toho, kam ten letošek směřuje…

Bazališek Ostrava (3-6) vs. High Tatras GOATs (6-3)
final: 96.66 – 100.58
 Také tohle utkání bylo pořádným dramatem, a to až do úplně posledních minut MNF. Ostrava mohutně stahovala v jednu dobu až čtyřicetibodový náskok soupeře, avšak narozdíl od Alligators nakonec GOATs tlak ustáli a vrací se tak zpět do momentálního vedení pořádně vyrovnané East Division. Naopak po dvou vyrovnaných sezónách s recordem 7-7 to pro Bazališka ve zdejší tajemné komnatě letos vypadá daleko pochmurněji. Aktuálně dokonce tak zle, že se s nejhorším recordem a nejméně skórovanými body napříč ligou krčí na úplně poslední příčce tabulky. 

Jihlava Hornets (5-4) vs. Dúbravka Hawks (3-6)
final: 69.92 – 139.20
 ,,Tak to neda ne!” – řekli si v Dúbravce, když se po minulém kole vůbec poprvé v historii ocitli na sestupových pozicích. Hawks vlétli do souboje se Sršni, jakoby snad nikdy žádná sršeň ani žihadlo neměla, a na cestě za záchranou v lize (a třeba i obhajobou titulu) si připsali veledůležitý win v podobě suverénně největšího debaklu kola. Hlavní roli hrálo galapředstavení rookie QB C.J. Strouda, jež bylo odměněno 41.80 body. Na druhou stranu Jihlava se po krátkém jednotýdenním kralování opět vzdává vládou nad East Division.

Teplice Birds (4-5) vs. Cibulka Seahorses (5-4)
final: 74.12 – 71.50
 Oh my goodness, tohleto byl pořádné nail-biter drama! A to nemluvě o možných důsledcích na playoff/sestup scénáře… Birds, kteří se během září a října vůbec nedostali z hnízda, najednou s příchodem listopadu konečně vylétají z hnízda, když v nejtěsnějším utkání kola porážejí jedny z favoritů celého ročníku z Cibulky a jejich aktuální 15. příčka je pro ně season-best umístěním. Cibulka naopak po čtyřtýdenním kralování opouští trůn West Division.

Světice Ostriches (4-5) vs. Zbrojovka z Brna (7-2)
final: 91.70 – 105.90
 Druhým týdnem po sobě vévodí Zbrojovka celé lize! Až jednou během nějakého zářijového večera potkáte v baru v Brně nějakého týpka, který Vám u druhého piva bude tvrdit, jak zapíjí žal, že ve Fantasy League blbě nadraftoval, že sestoupí a dnes dá sotva tolik piv, kolik dá jeho mančaft za celý rok, nevěřte mu! Dá jich dalších šest jen do půlnoci! A ještě u toho bude dělat takové ty hold-my-beer blbosti, jako že nechá druhého nejlepšího hráče kola WR Tanka Della s 29.60 body sedět na lavičce. Pštrosi tak, ač stále jen krůček za hranicí playoff, odtáhnou zpět do Světic s tím, že budou chtít na tento brněnský flám co nejdříve zapomenout. 

2. LIGA
 Průběžnými lídry druhé ligy jsou již třetím týdnem Vlčkovce Wolfs. S recordem 8-1 jsou takovou jednu či dvě výhry daleko od chvíle, kdy si zajistí jistotu účasti ve čtvrtfinále. O výhru za Wolfs pak jsou Jehnědská SeaSparta, která hraje výborně, avšak musí dávat pozor na blížící se konec možnosti využívání trade marketu a free agency, a Wierzbica Stoners B. Nejlepší čtyřku a divizní lídry pak doplňuje suverénně nejlépe skórující tým druhé ligy Dobrovičtí Hawks. Obecně lze říci, že týmy s šesti a více výhrami jsou nyní v roli optimistů pomýšlejících na postup do první ligy, zatímco týmy s maximálně třemi výhrami by měly zamakat, aby se jim skulinkou brány vedoucí k playoff ještě podařilo prosmýknout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *