Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

NÁVRAT DALŠÍHO VÍTĚZE SUPER BOWLU XLVIII DO SEATTLU

 Po dvou měsících relativního ticha jsou tady perné dny, kdy se věci v NFL točí okolo počátku free agency, podepisování smluv a nebo propouštění… No a jelikož zrovna dnes oficiálně začíná nová sezóna National Football League s pořadovým číslem 101, zpět je tedy po dvou měsících také pravidelnější zpravodajství o našich Seahawks. A zatímco situace ohledně možného podepsání nebo nepodepsání Jadeveona Clowneyho je stále zahalena rouškou tajemství a spekulacemi, jiné věci jsou naprosto jisté. Tak třeba…

 Po návratu dua running backs BeastMode a Robert Turbin, kteří se na konci loňské sezóny “vrátili domů” díky problémům se zraněními v našich řadách, je tady návrat dalšího vítěze Super Bowlu XLVIII do Seattlu. Asi hodinu před půlnocí našeho času bylo vedením Seahawks oznámeno, že do týmu přivedli zpět svého pass rushera z let 2012-2015, kterým je defensive end a linebacker Bruce Irvin. Náš first round pick draftu 2012 ze Seattlu odešel do Oaklandu Raiders, kde odehrál dva a půl roku. V druhé polovině sezóny 2018 pak hrál v dresu Atlanty Falcons a nakonec loňskou sezónu nastupoval za Carolinu Panthers. Za osm odehraných regular seasons v jeho kariéře si dnes dvaatřicetiletý Irvin připsal 52 sacks, 16 forced fumbles, 3 fumble recoveries, 3 interceptions, 2 interception touchdowns, 12 passes defended a 303 tackles z nichž 63 bylo for lost. Mohlo by se zdát, že to nejsou špatná čísla. Alespoň mně se to tak zdá. I tak si ale Irvin třeba ani jednou nevysloužil nominaci do Pro Bowlu, která je jedním z ukazatelů kvality hráčů. Irvin neblaze proslul tím, že byl hlavním aktérem bitky v Super Bowlu XLIX. V době, kdy už Patriots zaklekávali jistou výhru, uštědřil ránu do obličeje Roba Gronkowskiho (na fotce), za což si vysloužil vyloučení z utkání ve chvíli, kdy do konce zápasu chybělo 18 vteřin. 

 Další novinkou posledních hodin je další posílení protekce Russella Wilsona. Po podpisu B.J. Finneyho ze Steelers, o kterém jsem vás informoval včera, naši Hawks podepsali dvouletou smlouvu v hodnotě $11M s bývalým offensive tacklem New Yorku Jets jménem Brandon Shell. Shell, vybraný týmem Jets v pátém kole draftu 2016, je urostlý chlapík s mírami 196 cm a 146 kg a je schopný nastupovat jak na pozici tackla, tak i guarda a výjimečně také jako tight end. No a jelikož před pár dny Jets naopak podepsali našeho bývalého offensive linemana George Fanta, skoro to vypadá, že mezi Seahawks a Jets došlo k trejdu v podobě výměny Fant – Shell.

 Je návrat Bruce Irvina symbolickým “návratem domů” na závěrečné roky jeho kariéry nebo snad může nějak výrazněji přispět týmu k dalším úspěchům? Jak to nakonec dopadne s Clowneym? Ustoupí ze svých požadavků na $20M ročně a nebo za jím požadovanou sumu podepíše kontrakt s jiným týmem? Co říkáte na posilování O-line v posledních dnech? Přidáme dalšího Wilsonova ochránce za měsíc v nějakém brzkém kole draftu? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *