Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

PODPIS ROKU

 Pokud ne ten úplně nejlepší, tak minimálně jeden z nejlepších safeties v NFL se stal členem kádru našich Seahawks! Pokud včera byla naše secondary ligový podprůměr, nebojím se říct, že dnes jsme v TOP 5. Jistě většina z vás postřehla zprávu, která spatřila světlo světa včera večer. New York Jets s námi uzavřeli trade a strong safety Jamal Adams (na fotce) míří do Seattlu. Zároveň s ním na Pacific Northwest míří také pick ve čtvrtém kole Draftu 2022. Jaká je cena za možného lídra naší secondary na dalších pět let? Vysoká. Věřím však, že kdyby to bylo pro Seahawks nevýhodné, Pete a John by do tohoto tradu nikdy nešli. Na oplátku do Jets totiž míří náš safety Bradley McDougald, třetí kolo Draftu 2021 a, podržte se, first-round picky Draftu 2021 a také Draftu 2022. McDougald nás opouští po tříletém angažmá, které začalo jeho free agency podpisem v roce 2017. Po převážnou část uplynulých tří sezón byl starterem právě na pozici strong safetyho, kde jej nyní nahradí Adams.

 V říjnu pětadvacetiletý Adams byl týmem Jets vybrán jako šestý výběr Draftu 2017 a od té doby své kvality dokazuje a své výkony navíc rok co rok vylepšuje. V letech 2018 a 2019 si zahrál v Pro Bowlu a loni byl dokonce zároveň členem First-team All-Pro. Ve třech letech své mladé a úspěšné kariéry si Adams zatím připsal 273 tackles, 28 tackles for loss, 23 QB hits, 12 sacks, 6 forced fumbles, 4 fumble recoveries, fumble return TD, 2 interceptions a interception return TD. Poslední dva roky byl v New Yorku také kapitánem obrany a jejím mentálním lídrem. Skvělá čísla a obdivuhodná vizitka. V Jets si však chtěl vynutit podepsání nové dlouhodobé smlouvy ještě před začátkem letošní sezóny, s čímž však Jets nesouhlasili, jejich cesty se začaly rozcházet a už v polovině června tak Adams veřejně požádal o trade do jiného týmu. Adams se stal druhým starting safetym za poslední dva roky, kterého jsme získali tradem. Během loňské regular season jsme takto z Detroitu Lions přivedli do svých řad Quandre Diggse. Není to poprvé v historii NFL, kdy v lize bude hrát některý z členů této konkrétní Adamsovy rodiny. V letech 1985-1991 nastupoval za New York Giants a New England Patriots jako running back Jamalův otec. George Adams byl také first-round pickem, avšak narozdíl od Jamala své slibné předpoklady nikdy neproměnil v dominantní výkony na hřišti.

 Vzhledem k tomu, jací hráči se stali našimi prvními výběry v draftech uplynulých let, mohlo by se až zdát, že poslat dva first-round picky za mladého All-Pro safetyho, který se může stát základním kamenem Legion of Boom 2.0 v následujících sezónách, je vlastně skvělý nápad. Připomeňme si ony hráče. V Draftu 2016 byl naším prvním výběrem offensive tackle Germain Ifedi, který však svými výkony nijak neohromil a po vypršení nováčkovského kontraktu v letošní offseason tak odešel do Chicaga Bears. V roce 2017 to pak byl defensive tackle Malik McDowell, který se však ještě před prvním zápasem sezóny vyboural na čtyřkolce. Jeho kariéra tak skončila ještě než stihla vůbec začít, za Seahawks nenastoupil ani k jednomu utkání a nakonec to vše skončilo soudní žalobou, jelikož odmítl vrátit neprávem vyplacené peníze. V Draftu 2018 jsme jako prvního vybrali running backa Rashaada Pennyho. Ten za dva roky naběhal pouze 789 rushing yards a 5 rushing TDs a jelikož nejspíš nezasáhne do začátku letošního ročníku NFL, a to díky zranění kolene z loňské sezóny, nad jeho budoucností visí docela velký otazník. Loni jsme pak opět sáhli po vyztužení D-line a součástí týmu se stal defensive end L.J. Collier. Ten loni vlivem zranění z preseason nehrál často a za celou sezónu si připsal pouhopouhé 3 tackles. Přejme si tedy, aby nám trade Adamse vynahradil všechny tyto nepodařené výběry v předchozích draftech.

 Prakticky ihned poté, co se zprávy o tomto přestupu roku objevily, poslal Jamal Adams do Seattlu skrze sociální sítě vzkaz, který zanechává nejednoho z nás plného očekávání, co že tenhle chlapík na hřišti v našich barvách dokáže… Cituji: ,,Získali jste muže, který je na misi. Muže, který jde po výhře v Super Bowlu. Muže, který je nejlepším lídrem a spoluhráčem, jakým jen být umí a muže, který úplně všechno co má, dá městu Seattle a všem 12s na celém světě. Děkuji, že mi věříte.”

 Jak na tento trade koukáte vy? Je cena za Adamse vysoká nebo adekvátní jeho kvalitám? Jedná se o počátek Legion of Boom 2.0? Co toto vylepšení znamená pro tolik zmiňovaného Clowneyho, který stále zůstává free agentem? Než dáte vědět do komentářů, užijte si video s loňskými highlights Adamse. 

 Jamal Adams 2019 highlights video: https://www.seahawks.com/video/jamal-adams-highlights-from-2019-season

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *