Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

MICHAEL BENNETT UKONČIL KARIÉRU

 Po jedenácti letech opouští National Football League edge rusher, trojnásobný Pro Bowler, Seahawks franchise leader s počtem 69 tackles for loss a Super Bowl XLVIII Champion – Michael Bennett.

 Dnes již 34letý Bennett hrával v barvách našich Hawks mezi lety 2013 a 2017. Jeho kariéra v NFL začala také u Seahawks, když jsme jej před sezónou 2009 podepsali jako undrafted free agenta. Do final rosteru se však nevešel, ještě před sezónou jsme jej propustili a do svého týmu jej tak vzali Tampa Bay Buccaneers, za které nakonec hrál celé čtyři roky. Na pozici startera začal pravidelně nastupovat až v roce 2011 a po celou dobu se postupně zlepšoval. Prodloužení smlouvy však nepřišlo a tak se znovu upsal, tentokrát na delší dobu, týmu z Pacific Northwest. S námi následně vyhrál v Super Bowlu XLVIII a třikrát po sobě mezi lety 2015-2017 dokráčel do Pro Bowlu. Svou nejlepší sezónu zažil Bennett v roce 2015, kdy si připsal career high čísla v podobě 10 sacks, 52 tackles, 18 tackles for loss a 30 QB hits. Po pěti letech ze Seattlu odešel a poslední dva roky kariéry již nijak oslnivé výkony nepředváděl. To se postupně objevil na hřišti v barvách týmů Philadelphia Eagles, New England Patriots a Dallas Cowboys. Ani v jednom z nich však již nikdy nebyl základním stavebním kamenem obrany.

 Za celou svou kariéru si Bennett během 156 zápasů regular season připsal 359 tackles, 132 tackles for loss, 69.5 sacks, 193 QB hits, 13 forced fumbles, 5 fumble recoveries, 6 passes defended a fumble return touchdown jako třešničku na dortu. Sám Bennett oznámil, že se pro odchod do fotbalového důchodu definitivně rozhodl až během nyní probíhající pandemie, kdy si dle jeho slov uvědomil, že chce věnovat více času rodině a hájení práv mladých atletů. V roce 2017 patřil Bennett v NFL k jednomu z nejhlasitějších podporovatelů Colina Kaepernicka a jeho klečení při národní hymně. Sám dokonce mnohdy ani nepoklekl a zůstal sedět na lavičce. Po celou dobu své NFL kariéry byl Bennett velmi silným hlasem co se témat rasismu a sociálních problémů týče.

 Jak se na Bennettův odchod do důchodu díváte vy? Byl to před pár lety váš oblíbený hráč Seahawks? Jak na něj pamatujete? Dejte vědět do komentářů. Já nejraději vzpomínám na oslavu po 2014 NFC Championship Game (na fotce) a nebo závěr 2015 NFC Wild Card Game, jelikož ona slova komentátora právě k Bennettovi už asi nikdy nedostanu z paměti (https://www.youtube.com/watch?v=Mb_eXyhlHaA).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *