Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (10-2) at Los Angeles Rams (7-5)

 Před pár týdny to tak zrovna nevypadalo, ale Rams jsou naplno zpět v boji o playoff. Kdyby nás totiž momentálně sedmý tým NFC v zápase weeku 14 porazil a zároveň by detroitští Lions dokázali v Minnesotě přemoci tamní Vikings, rázem by se Rams vyhoupli na šesté místo, které už je vstupenkou do NFC Wild Card Game. Nebude to ale pouze domácí tým, který bude mít o co hrát. Události minulého týdne našim Hawks dopomohly do čela divize a výrazně nás přiblížily k již sedmé účasti ve vyřazovacích bojích z posledních osmi let. Pokud ve třetím primetime zápase, ke kterému v posledním měsíci nastoupíme, dokážeme Rams porazit, jedno z šesti míst, které je v postseason vyhrazeno pro týmy z konference NFC, bude již stoprocentně naše.

 Co bude klíčem k úspěchu? Russell Wilson je stále často zmiňovaným jménem v konverzacích o MVP sezóny. Stále hlasitěji se ale o slovo hlásí quarterback Ravens Lamar Jackson a aby RW3 držel krok, bude muset předvést dobrý výkon. To se mu minulém vzájemném střetnutí s Rams v pátém hracím týdnu povedlo. Neházel sice často, když si připsal pouze 23 passových pokusů. Oproti němu Goff měl 49 passů). Wilson však házel přesně, když zkompletoval 17 přihrávek pro 268 yardů a hned 4 touchdowny, za což si při 11.5 yards na kompletní přihrávku vysloužil téměř perfektní passer rating 151.8 a pokud chceme vylepšit náš record na 11-2, Russell Wilson možná bude muset předvést podobný výkon jako v pátém hracím týdnu.

 V dobrém světle se bude muset rozhodně předvést i naše obrana, která se zápas od zápasu zlepšuje a ždíme ze sebe na hřišti maximum. Hlavním cílem Clowneyho, Wagnera a spol. bude zastavit leadera ligy v rushing yards a rushing touchdowns posledních dvou sezón – running backa Todda Gurleyho. To se nám minulý zápas podařilo jen tak nějak napůl. Gurley sice naběhal pouze 51 yards, ale zároveň se hned dvakrát dostal až do naší endzone pro touchdown. Navíc, pokud Rams naběhají 100+ yards v zápase, jsou letos 4-1. Naopak v zápasech, kde téhle mety nedosáhli, je jejich record pouze 3-4. Letos sice není Gurley ani celý tým Rams tak nebezpečný, jako tomu bylo v posledních dvou ročnících, to ale není důvod se domnívat, že zítřejší zápas máme v kapse a jedeme jej odehrát jen z jakési povinnosti. Koneckonců, jak jsem psal výše, Rams jsou stále prvním týmem NFC “in the hunt”, které začínají sedmým místem. Tyto týmy jsou extra hladové po tom, pobít se o jedno z postupových míst v tabulce nad nimi.

 Zatím všechny tři letošní zápasy, kdy naši Seahawks nastoupili na hřiště v hlavní vysílací čas, jsme byli svědky pořádného dramatu. Stane se tak i tentokrát? Urveme i ve druhém letošním zápase proti Los Angeles Rams vítězství a upravíme tak náš letošní record z primetime na 4-0? Budeme pokračovat v “road warriors mission” a vyhrajeme i sedmý letošní zápas na hřištích soupeřů? Budeme směřovat k perfect road recordu 8-0, od kterého nás bude dělit už jen zápas v Charlotte proti Carolině Panthers? S největší pravděpodobností historicky předposlední zápas National Football League na Los Angeles Memorial Coliseum v podobě Sunday Night Football si budeme moci vychutnat v noci na pondělí ve 2:20 našeho času. Tak nezapomeňte objednat pizzu, do lednice dát chladit pivko, případně vytáhněte už nějaké to napečené vánoční cukroví a užijte si závěr druhé adventní neděle ve stylu, jak to máme nejraději. Naposledy totiž rozhodoval až 44 yardů dlouhý field goal, který Greg Zuerlein patnáct vteřin před koncem nasměroval o centimetr vpravo (na fotce), což je stejně asi ta nejlepší pozvánka na week 14 matchup, kterou vám můžu naservírovat…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *