Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Seattle Seahawks (10-3) at Los Angeles Rams (8-5)

 Co k tomu zápasu říct… Většina věcí, na které jsme sáhli, se nám nedařila a velmi dobře hrající Rams si s námi bez větších problémů poradili poměrem 12-28. Po sérii pěti výher v řadě jsme si tak připsali teprve třetí prohru sezóny. Ta nás tak odsunula z čerstvě nabytého druhého místa v konferenci zpět na místo páté. Na čelo naší divize, potažmo i celé konference, tak opět ztrácíme jednu výhru na San Francisco 49ers. Ti nám odskočili díky výhře v jednom z nejlepších zápasů dosavadní sté sezóny NFL, kdy porazili bývalé lídry NFC New Orleans Saints poměrem 48-46.

 Viděli jsme zápas, kde se proti sobě postavil nejmladší a nejstarší head coach ligy. Třiatřicetiletý Sean McVay tentokrát udolal svého osmašedesátiletého protivníka, kterým byl náš Pete Carroll, a bilance letošních vzájemných střetnutí tak byla vyrovnána na 1-1.

 Do zápasu na straně naší obrany nenastoupili defensive end Ziggy Ansah a také linebacker Mychal Kendricks. Ansahovy zdravotní problémy začínají být vším, jen ne ojedinělým úkazem. Rodákovi z africké Ghany je už 30 let a na jeho místo včera nastoupil Quinton Jefferson (2 tackles, 2 passes defended). Kendricks zase nenastoupil kvůli potížím s kolenní šlachou a zastoupen byl nováčkem Cody Bartonem (4 tackles, 1 pass defended). V zápase se po pouhých čtyřech minutách zranil running back Rashaad Penny. Ten skrze pohmožděné koleno dle našeho coaching staffu s velkou pravděpodobností nenastoupí minimálně v následujících dvou zápasech. Díky Pennyho zranění tak v zápase dostal prostor dlouhé měsíce neaktivní C.J. Prosise, ale připsal si pouze jediný běh pro 2 yardy. Na konci se zranil také defensive tackle Al Woods (2 tackles), ale update o jeho zranění zatím není znám.

 Světlé stránky obrany byly, viděno mýma očima, dvě. Jednak to byl rozhodně Quandre Diggs (na fotce), který si připsal hned 2 interceptions, přičemž jednu z nich proměnil v 55 yardů dlouhý pick-six return. Druhou výraznou postavou obrany byl již klasicky náš All-Pro linebacker Bobby Wagner, který si připsal hned 14 tackles. Nutno pochválit také Rasheema Greena za zblokovaný pokus o field goal. Naopak velké zklamání byly včera v řadách naší defense tři. Tre Flowers, K.J. Wright i Shaquill Griffin již ve svých méně či déle trvajících kariérách odehráli spoustu kvalitních zápasů. Ten včerejší však mezi nimi není. Mnoho missnutých skládek, mnoho nedorozumnění a prostě a jednoduše řečeno bídný den… Když jsme u Bobbyho a K.J.-e, včerejší zápas byl jejich stým společným utkáním, kdy bok po boku nastoupili v naší obraně. Od té doby, tedy od roku 2012, nemá žádná dvojce v NFL v součtu takový počet tackles, jako mají právě Wagner a Wright. Jen škoda, že to včera nemohli náležitě oslavit.

 A útok? Po šestnáctizápasové šňůře (včetně postseason) nedokázal Russell Wilson hodit touchdown. Od toho se odvíjelo vše. RW3 si zapsal ne úplně zlých 22/36 zkompletovaných přihrávek pro 245 yards. K tomu však letos poprvé nepřidal TD a naopak už ve čtvrtém zápase po sobě hodil interception. Tentokrát se tak stalo až při závěrečné garbage hře, ale ve statistikách je pick uveden a hlavně díky němu RW3 dosáhl passer ratingu pouze 69.8, což je po utkání s Ravens jeho druhý nejhorší letošní výsledek. Běhová hra nám také nešla, když Chris Carson naběhal 76 yards. To bylo ale vše. Naopak od roku 2000 se stalo vůbec poprvé, že hned tři hráči v dresu Rams si připsali 100+ scrimmage yards během jednoho jediného zápasu. Proti tomu se hold hraje těžce. Také sack score 5-0 v náš neprospěch bylo důležitým faktorem včerejší noci.

 Suma sumárum jsme včera dali nejméně bodů za celou letošní sezónu, náš útok nedokázal skórovat ani jediný touchdown a zaslouženě jsme tak našemu včerejšímu soupeři podlehli. Dokážeme se zpět na vítěznou vlnu dostat už tuto neděli v Charlotte, kde vyzveme tamní Panthers? Jak moc jste skeptičtí k našemu případnému vítězství divize a konference? A jak jste si užili letošní poslední primetime regular season matchup, ve kterém jsme mohli naše Seahawks vidět?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *