Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 9: SEATTLE SEAHAWKS (6-1) at BUFFALO BILLS (6-2)

 Přes všechny ty obavy, které v první polovině roku prostupovaly (nejen fotbalovým) světem, here we are… Polovina sezóny NFL s pořadovým číslem 101 je za námi a ta druhá začíná již zítra ve velkém stylu. Seattle vévodící nejen naší divizi, ale také celé konferenci NFC, vyrazí do prosluněného Buffala, aby k souboji vyzvali tamní Bills, kteří rovněž vedou svou divizi AFC East a v rámci konference AFC je najdeme hned za Steelers a Chiefs na třetím místě. Co nás tedy zítra čeká?

 Bills zažívají nejlepší éru za posledních 20 let. Ta začala před pár lety příchodem nového head coache Seana McDermotta a o rok později také quarterbacka Joshe Allena. Tato dvojice dovedla tým poprvé od roku 1999 k deseti výhrám v sezóně a pro všechny členy Bills Mafia, jak si fandové Buffala říkají, přinesla něco, co tomuto týmu zoufale chybělo. Víru v lepší zítřky. Během 90. let se Bills dostali osmkrát do playoff a čtyřikrát dokonce až do Super Bowlu, avšak během následujících 17 let si pouze jednou připsali winning season a právě dvojice McDermott & Allen přinesla k jezeru Erie tolik potřebnou dávku vědomí, že teď začíná dekáda lepší, než byly ty poslední dvě. Josh Allen má zatím letos na svém kontě 2 172 yards a 16 TDs vzduchem a rovněž i 227 yards a 4 TDs po zemi. Všechny čtyři tyto údaje jej řadí mezi quarterbacky do TOP 6. Duo wide receivers, které má Allen k dispozici patří k tomu lepšímu, co NFL nabízí. Stefon Diggs, známý svou účastí v Minneapolis Miracle, a Cole Beasley nachytali dohromady již 1 189 yards a 5 TDs a také nyní budou jedněmi z hlavních person, na které se budou naděje domácích upínat. Co je to ale oproti 1 255 receiving yards a 14 TDs v podání dvojice DK Metcalf a Tyler Lockett, že jo… Zatímco pass offense najdeme ve výstavní skříni Bills, jejich obrana, zvlášť ta běhová, je takto obrazně řečeno tím, co je pod nánosy prachu schováno v tmavých sklepech Buffala. S 1 076 yardy a 11 touchdowny po zemi je v tabulkách najdeme v nejhorší čtvrtině ligy. Chystá se tedy druhý parádní zápas nováčka DeeJay Dallase, který si minule připsal své první dva touchdowny kariéry? Uvidíme.

 Bude vlastně muset Dallas opět nastoupit v roli running backa číslo jedna? Pojďme se podívat na nějaký ten injury a roster report. Zdravotní stav Rashaada Pennyho, se stále nijak nemění a po loňském torn ACL netrénuje a zůstává na PUP listu. Letošní backup running back Carlos Hyde, který si loni v dresu Texans připsal 1000-yard season, se stále potýká se zraněním hamstringu a do zápasu tohoto týdne tak opět nezasáhne. Optimistické zprávy však přicházejí o Chrisi Carsonovi. Seahawks RB #1 stále bojuje se zraněním nohy, které si přivodil v utkání proti Cardinals, ale dle slov Peta Carrolla je pravděpodobné, že bychom jej již zítra mohli opět vidět na hrací ploše. Dobré zprávy tím nekončí, jelikož safety Jamal Adams by se po zranění kyčle snad už mohl vrátit ke své práci, která mu jde velmi dobře – terorizovat útoky našich soupeřů. K secondary se skrz zranění hamstringu nejspíš ještě nepřipojí cornerback Shaquill Griffin, ale pokud bude Tre Flowers hrát jako v minulém zápase, nemuselo by nám to ani zas tolik vadit. Dobrou zprávou je rovněž fakt, že náš pass rush by snad mohl začít fungovat. Pravda, už minulý týden příjemně překvapil. Už zítra by se však mohl připojit alespoň někdo z dvojice zkušených defensive linemans, které jsme do svých řad přivedli během uplynulých týdnů. Jako free agent byl podepsán nose tackle Damon Harrison, který byl v roce 2016 členem First-team All-Pro a je známý spíše pod jménem Snacks. Druhým z dvojice je defensive end Carlos Dunlap, který si od roku 2010, kdy v NFL působí, připsal celkem 82.5 sacks, což je přesně věc, v níž dlouhodobě zrovna neexcelujeme. Za backup centera B.J. Finneyho a sedmé kolo následujícího draftu jsme jej vyměnili s Bengals, za které Dunlap nastupoval celou svou profesionální kariéru. Jsou však také hráči, které za nás se vší pravděpodobností minimálně letos hrát již neuvidíme. Tight end Luke Willson byl propuštěn poté, co byl z PUP listu aktivován rookie Colby Parkinson. Wide receiver Phillip Dorsett pak na začátku tohoto týdne podstoupil operaci své pravé nohy, čímž vyvrcholily problémy, s nimiž vstupoval již do srpnového Training Campu.

 To, že se bude jednat teprve o páté vzájemné střetnutí za posledních téměř 19 let, jde ruku v ruce s faktem, že poslední prohru jsme si s Buffalem připsali v září roku 2008. DangeRuss má tedy proti Bills winning record 2-0. V roce 2016 jsme v Seattlu díky 2 TDs, které po jeho pasech zachytil tight end Jimmy Graham (fotka u Tipovačky), vyhráli 31-25. V roce 2012 si pak Beast Mode a Russ jako rookie smlsli na Bills vysoko 50-17. Věděli jste, že krom zápasu proti Oaklandu Raiders v roce 2018 v Londýně, se dosud jedná o jedinou regular season game v historii, k níž naši Seahawks nastoupili mimo USA? Věděli jste, že zápas proti Bills se odehrál v kanadském Torontu v rámci Bills Toronto Series? Věděli jste, že tato série nabízela mezi lety 2008-2013 každoročně jedno utkání fotbalového týmu Buffalo Bills na domovském stadionu týmu MLB Toronto Blue Jays? A věděli jste, že zápas Seahawks@Bills v roce 2012 se stal jediným naším utkáním v historii, ve kterém se na hřišti objevil polonahý narušitel (na fotce)? Dost pravděpodobně ne. Je však jedna věc, kterou byste stoprocentně vědět měli. Zítřejší zápas devátého hracího týdne začíná v evropsky nejpřijatelnější čas ze všech v průběhu roku dostupných možností. V 19 hodin tedy mějte ready své trička fanclubu či dnesy, vychlazený svůj oblíbený drink, puštěnou televizi a užijte si tento matchup pořádně nahlas. Pak už je zákaz vycházení a noční klid.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *